KARS NENSET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 57 018 696 NOK |
| 2013 | 104 511 578 NOK |
| 2014 | 137 489 354 NOK |
| 2015 | 162 340 617 NOK |
| 2016 | 164 810 404 NOK |
| 2017 | 177 298 711 NOK |
| 2018 | 176 651 356 NOK |
| 2019 | 170 863 687 NOK |
| 2020 | 224 094 177 NOK |
| 2021 | 217 109 038 NOK |
| 2022 | 250 748 052 NOK |
| 2023 | 172 773 648 NOK |
| 2024 | 163 130 619 NOK |
| 2025 | 205 875 360 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Kjøp og salg av nye og brukte biler, samt bildeler. I tillegg skal det utføres reparasjonsarbeid på brukte biler.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 163 131 | 172 774 | 250 748 | 217 109 | 224 094 | 170 864 | 176 651 | 177 299 | 164 810 | 162 341 | 137 489 | 104 512 | 57 019 |
| Sum kostnader | 157 683 | 169 149 | 240 547 | 201 588 | 203 728 | 158 297 | 168 948 | 168 511 | 148 446 | 144 925 | 123 289 | 92 172 | 50 517 |
| Driftsresultat | 5 448 | 3 624 | 10 201 | 15 521 | 20 367 | 12 566 | 7 703 | 8 787 | 16 365 | 17 416 | 14 200 | 12 340 | 6 502 |
| Sum finansinntekter | 1 857 | 1 817 | 814 | 398 | 69 | 15 | 11 | 18 | 22 | 104 | 18 | 79 | 24 |
| Sum finanskostnader | 382 | 791 | 31 | 90 | 76 | 45 | 54 | 30 | 12 | 7 | 17 | 15 | 83 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −31 | −44 | −12 | 10 | 96 | 1 | 64 | −58 |
| Resultat før skattekostnad | 6 922 | 4 651 | 10 984 | 15 829 | 20 360 | 12 536 | 7 659 | 8 775 | 16 375 | 17 512 | 14 201 | 12 403 | 6 444 |
| Årsresultat | 5 389 | 3 623 | 8 557 | 12 325 | 15 873 | 9 778 | 5 887 | 6 669 | 12 280 | 12 778 | 10 363 | 8 928 | 4 640 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 363 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 9 778 | 5 887 | 6 669 | 12 280 | 12 778 | 10 363 | 8 928 | 4 640 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 207 | 101 | 29 | 148 | 163 | 234 | 13 | 13 | 14 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 516 | 1 123 | 2 649 | 2 340 | 1 016 | 1 270 | 2 412 | 1 270 | 933 | 832 | 393 | 401 | 248 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 37 346 | 38 729 | 26 337 | 20 266 | 2 143 | – | – | 1 486 | 1 467 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 38 863 | 40 059 | 29 087 | 22 634 | 3 307 | 1 434 | 2 646 | 2 769 | 2 412 | 845 | 393 | 401 | 248 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 7 783 | 4 461 | 3 556 | 5 886 | 7 105 | 5 325 | 4 899 | 2 011 |
| Sum omløpsmidler | 45 532 | 45 292 | 61 641 | 58 599 | 82 056 | 63 960 | 54 429 | 60 718 | 48 318 | 38 707 | 30 874 | 19 647 | 11 952 |
| Sum eiendeler | 84 395 | 85 351 | 90 728 | 81 233 | 85 363 | 65 393 | 57 075 | 63 487 | 50 730 | 39 552 | 31 268 | 20 047 | 12 200 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 53 638 | 44 842 | 39 683 | 33 728 | 22 158 | 14 825 | 9 994 | 3 920 |
| Sum egenkapital | 63 625 | 67 199 | 73 596 | 66 856 | 69 531 | 53 658 | 44 862 | 39 703 | 33 748 | 22 178 | 14 845 | 10 014 | 3 940 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 30 | 46 | 14 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | 46 | 14 |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 702 | 18 151 | 17 132 | 14 377 | 1 180 | 11 735 | 12 213 | 23 785 | 16 982 | 17 374 | 16 392 | 9 987 | 8 246 |
| Sum gjeld | 20 770 | 18 151 | 17 132 | 14 377 | 15 832 | 11 735 | 12 213 | 23 785 | 16 982 | 17 374 | 16 422 | 10 033 | 8 260 |
| Sum egenkapital og gjeld | 84 395 | 85 351 | 90 728 | 81 233 | 85 363 | 65 393 | 57 075 | 63 487 | 50 730 | 39 552 | 31 268 | 20 047 | 12 200 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 6 675 | 7 457 | 0 | −7 527 | 29 434 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −202 | 1 164 | 0 | −1 503 | −81 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −1 390 | 0 | 0 | −26 447 | −5 522 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 5 083 | 8 621 | 0 | −35 478 | 23 831 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 9 063 | 15 438 | 0 | 6 575 | 42 052 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 2,1 % | 4,1 % | 7,1 % | 9,1 % | 7,4 % | 4,4 % | 5 % | 9,9 % | 10,7 % | 10,3 % | 11,8 % | 11,4 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 2,1 % | 3,4 % | 5,7 % | 7,1 % | 5,7 % | 3,3 % | 3,8 % | 7,4 % | 7,9 % | 7,5 % | 8,5 % | 8,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,5 | 3,6 | 4,08 | 69,55 | 5,45 | 4,46 | 2,55 | 2,85 | 2,23 | 1,88 | 1,97 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 0,27 | 0,23 | 0,22 | 0,23 | 0,22 | 0,27 | 0,6 | 0,5 | 0,78 | 1,11 | 1 | 2,1 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,5 % | 5,4 % | 11,6 % | 18,4 % | 22,8 % | 18,2 % | 13,1 % | 16,8 % | 36,4 % | 57,6 % | 69,8 % | 89,2 % | 117,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,6 % | −31,1 % | 15,5 % | −3,1 % | 31,2 % | −3,3 % | −0,4 % | 7,6 % | 1,5 % | 18,1 % | 31,6 % | 83,3 % | – |
| Arbeidskapital | 24,8 mill kr | 27,1 mill kr | 44,5 mill kr | 44,2 mill kr | 80,9 mill kr | 52,2 mill kr | 42,2 mill kr | 36,9 mill kr | 31,3 mill kr | 21,3 mill kr | 14,5 mill kr | 9,7 mill kr | 3,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (2)
Detaljhandel med motorvogner · PORSGRUNN | 19 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · SKIEN |
Selger du til selskaper som KARS NENSET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.