MØLLER BIL TRØNDELAG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 838 847 100 NOK |
| 2015 | 1 085 237 247 NOK |
| 2016 | 1 218 725 206 NOK |
| 2017 | 1 507 807 690 NOK |
| 2018 | 1 432 509 789 NOK |
| 2019 | 1 671 078 965 NOK |
| 2020 | 1 867 899 306 NOK |
| 2021 | 2 102 573 640 NOK |
| 2022 | 2 305 804 893 NOK |
| 2023 | 2 299 095 135 NOK |
| 2024 | 2 031 807 105 NOK |
| 2025 | 2 545 822 213 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Handel, fabrikasjon, skipsrederi og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper som aksjeeier, gjennom investeringer eller på annen måte.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 545 822 | 2 031 807 | 2 299 095 | 2 305 805 | 2 102 574 | 1 867 899 | 1 671 079 | 1 432 510 | 1 507 808 | 1 218 725 | 1 085 237 | 838 847 |
| Sum kostnader | 2 477 599 | 1 992 533 | 2 249 818 | 2 170 968 | 1 952 229 | 1 771 750 | 1 632 997 | 1 407 199 | 1 463 267 | 1 170 787 | 1 040 150 | 819 957 |
| Driftsresultat | 68 223 | 39 274 | 49 277 | 134 837 | 150 344 | 96 149 | 38 082 | 25 311 | 44 541 | 47 938 | 45 087 | 18 890 |
| Sum finansinntekter | 532 | 410 | 465 | 246 | 235 | 214 | 169 | 180 | 311 | 111 | 85 | 52 |
| Sum finanskostnader | 8 034 | 9 513 | 9 593 | 3 398 | 854 | 2 102 | 5 215 | 3 161 | 2 180 | 1 697 | 1 432 | 1 450 |
| Netto finans | −7 502 | – | – | – | – | – | −5 046 | −2 981 | −1 870 | −1 585 | −1 347 | −1 398 |
| Resultat før skattekostnad | 60 721 | 30 171 | 40 149 | 131 685 | 149 725 | 94 261 | 33 036 | 22 330 | 42 672 | 46 353 | 43 740 | 17 492 |
| Årsresultat | 47 281 | 23 463 | 31 233 | 102 614 | 116 713 | 73 946 | 25 084 | 16 575 | 32 179 | 34 468 | 31 737 | 12 731 |
| Sum overføringer og disponeringer | 47 281 | – | – | – | – | – | 25 084 | 16 575 | 32 179 | 34 468 | 31 737 | 12 731 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 13 095 | 13 800 | 13 451 | 11 648 | 10 971 | 13 583 | 13 399 | 6 719 | 4 856 | 1 878 | 1 826 | 1 841 |
| Sum varige driftsmidler | 26 862 | 25 992 | 30 834 | 32 957 | 35 726 | 36 815 | 35 001 | 38 316 | 41 827 | 37 222 | 33 801 | 29 914 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 186 | 186 | 186 | 186 | 36 | 36 | 36 | 47 | 768 | 59 | 59 | 59 |
| Sum anleggsmidler | 40 143 | 39 978 | 44 471 | 44 790 | 46 732 | 50 434 | 48 436 | 45 081 | 47 451 | 39 159 | 35 686 | 31 813 |
| Sum fordringer | 172 889 | – | – | – | – | – | 91 537 | 72 286 | 99 220 | 81 430 | 42 251 | 43 217 |
| Sum omløpsmidler | 526 528 | 406 706 | 403 296 | 500 788 | 337 243 | 367 243 | 374 530 | 316 590 | 332 901 | 268 409 | 210 103 | 183 186 |
| Sum eiendeler | 566 671 | 446 683 | 447 767 | 545 578 | 383 976 | 417 676 | 422 965 | 361 671 | 380 352 | 307 567 | 245 789 | 214 999 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 820 | – | – | – | – | – | 8 820 | 8 820 | 8 820 | 8 820 | 8 820 | 8 820 |
| Sum opptjent egenkapital | 76 327 | – | – | – | – | – | 54 730 | 45 479 | 48 616 | 37 043 | 28 078 | 32 861 |
| Sum egenkapital | 85 147 | 66 725 | 68 222 | 81 976 | 57 751 | 63 396 | 63 550 | 54 299 | 57 436 | 45 863 | 36 898 | 41 681 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 085 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 83 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 178 | – | – | – | – | – | 131 248 | 123 165 | 100 097 | 87 545 | 55 188 | 73 232 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 263 | 160 849 | 103 480 | 105 063 | 1 628 | 5 225 | 131 248 | 123 165 | 100 097 | 87 545 | 55 188 | 73 316 |
| Sum kortsiktig gjeld | 480 262 | 217 974 | 274 883 | 357 867 | 323 889 | 349 056 | 228 168 | 184 206 | 222 819 | 174 159 | 153 703 | 100 003 |
| Sum gjeld | 481 524 | 379 958 | 379 545 | 463 602 | 326 225 | 354 281 | 359 416 | 307 372 | 322 916 | 261 704 | 208 891 | 173 319 |
| Sum egenkapital og gjeld | 566 671 | 446 683 | 447 767 | 545 578 | 383 976 | 417 676 | 422 965 | 361 671 | 380 352 | 307 567 | 245 789 | 214 999 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 567 | 112 077 | 57 803 | 104 351 | 158 138 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −4 602 | −7 704 | −7 255 | −7 472 | −11 279 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 3 688 | −104 058 | −48 840 | −98 462 | −146 956 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −347 | 315 | 1 708 | −1 583 | −98 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 570 | 918 | 602 | −1 105 | 477 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,7 % | 1,9 % | 2,1 % | 5,9 % | 7,1 % | 5,1 % | 2,3 % | 1,8 % | 2,9 % | 3,9 % | 4,2 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 1,2 % | 1,4 % | 4,5 % | 5,6 % | 4 % | 1,5 % | 1,2 % | 2,1 % | 2,8 % | 2,9 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,1 | 1,87 | 1,47 | 1,4 | 1,04 | 1,05 | 1,64 | 1,72 | 1,49 | 1,54 | 1,37 | 1,83 |
| Gjeldsgrad | 5,66 | 5,69 | 5,56 | 5,66 | 5,65 | 5,59 | 5,66 | 5,66 | 5,62 | 5,71 | 5,66 | 4,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 55,5 % | 35,2 % | 45,8 % | 125,2 % | 202,1 % | 116,6 % | 39,5 % | 30,5 % | 56 % | 75,1 % | 86 % | 30,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 25,3 % | −11,6 % | −0,3 % | 9,7 % | 12,6 % | 11,8 % | 16,7 % | −5 % | 23,7 % | 12,3 % | 29,4 % | – |
| Arbeidskapital | 46,3 mill kr | 188,7 mill kr | 128,4 mill kr | 142,9 mill kr | 13,4 mill kr | 18,2 mill kr | 146,4 mill kr | 132,4 mill kr | 110,1 mill kr | 94,2 mill kr | 56,4 mill kr | 83,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (11)
Detaljhandel med motorvogner · BJUGN | |
Detaljhandel med motorvogner · TRONDHEIM | 29 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · ORKANGER | |
Detaljhandel med motorvogner · STJØRDAL | 17 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · TRONDHEIM | 96 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · ORKANGER | |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · TRONDHEIM | 36 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · TRONDHEIM | |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · ORKANGER | |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · STJØRDAL | |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · TRONDHEIM | 93 ans. |
Selger du til selskaper som MØLLER BIL TRØNDELAG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.