HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 98 628 914 NOK |
| 2015 | 110 045 692 NOK |
| 2016 | 190 361 348 NOK |
| 2017 | 195 166 392 NOK |
| 2018 | 378 690 468 NOK |
| 2019 | 347 441 719 NOK |
| 2020 | 406 227 566 NOK |
| 2021 | 494 509 427 NOK |
| 2022 | 4 793 877 771 NOK |
| 2023 | 3 903 683 027 NOK |
| 2024 | 3 357 474 419 NOK |
| 2025 | 4 060 031 408 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Salg av biler og motorsykler og dertil knyttet virksomhet, samt deltagelse i andre selskap.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2023, 2022 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 060 031 | 3 357 474 | 3 903 683 | 4 793 878 | 494 509 | 406 228 | 347 442 | 378 690 | 195 166 | 190 361 | 110 046 | 98 629 |
| Sum kostnader | 3 967 322 | 3 299 394 | 3 829 358 | 4 506 625 | 464 770 | 382 033 | 334 245 | 366 123 | 189 487 | 182 872 | 110 283 | 97 504 |
| Driftsresultat | 92 710 | 58 080 | 74 325 | 287 253 | 29 740 | 24 195 | 13 197 | 12 568 | 5 680 | 7 489 | −238 | 1 125 |
| Sum finansinntekter | 3 301 | 4 083 | 930 | 223 | 37 | 29 | 112 | 92 | 26 | 47 | 51 | 22 |
| Sum finanskostnader | 17 306 | 17 139 | 21 679 | 5 102 | 612 | 849 | 1 067 | 1 424 | 688 | 138 | 63 | 86 |
| Netto finans | −14 006 | – | – | – | – | – | −955 | −1 333 | −662 | −91 | −12 | −64 |
| Resultat før skattekostnad | 78 704 | 45 024 | 53 579 | 282 373 | 29 165 | 23 375 | 12 242 | 11 235 | 5 017 | 7 398 | −249 | 1 062 |
| Årsresultat | 61 277 | 35 113 | 41 733 | 220 093 | 22 746 | 18 230 | 9 546 | 8 544 | 3 735 | 5 524 | −206 | 762 |
| Sum overføringer og disponeringer | 61 277 | – | – | – | – | – | 9 546 | 8 544 | 3 735 | 5 524 | −206 | 762 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 726 | 6 207 | 8 048 | 6 661 | 1 201 | 1 189 | 1 311 | 1 269 | 616 | 294 | 176 | 286 |
| Sum varige driftsmidler | 108 092 | 75 006 | 64 298 | 55 454 | 2 371 | 2 408 | 3 277 | 4 270 | 1 284 | 1 267 | 1 532 | 588 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 199 | 21 926 | 23 223 | 24 521 | 2 | 2 | 2 | 2 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 129 016 | 103 138 | 95 570 | 86 635 | 3 574 | 3 599 | 4 589 | 5 541 | 1 900 | 1 561 | 1 707 | 874 |
| Sum fordringer | 261 946 | – | – | – | – | – | 13 216 | 26 010 | 11 268 | 8 562 | 3 093 | 3 020 |
| Sum omløpsmidler | 800 949 | 922 425 | 821 942 | 1 740 051 | 137 406 | 96 817 | 100 762 | 125 599 | 63 257 | 57 119 | 27 736 | 19 772 |
| Sum eiendeler | 929 965 | 1 025 564 | 917 511 | 1 826 686 | 140 980 | 100 416 | 105 352 | 131 140 | 65 157 | 58 680 | 29 444 | 20 645 |
| Sum innskutt egenkapital | 66 484 | – | – | – | – | – | 9 234 | 9 234 | 5 434 | 5 434 | 5 434 | 5 016 |
| Sum opptjent egenkapital | 252 325 | – | – | – | – | – | 8 298 | 6 552 | 317 | 382 | 108 | 314 |
| Sum egenkapital | 318 809 | 295 444 | 266 902 | 263 674 | 24 968 | 20 163 | 17 533 | 15 787 | 5 751 | 5 815 | 5 541 | 5 330 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 7 832 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 23 421 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 832 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 611 156 | 730 119 | 650 609 | 1 539 591 | 116 011 | 80 253 | 87 819 | 115 353 | 59 406 | 45 033 | 23 902 | 15 316 |
| Sum gjeld | 611 156 | 730 119 | 650 609 | 1 563 012 | 116 011 | 80 253 | 87 819 | 115 353 | 59 406 | 52 865 | 23 902 | 15 316 |
| Sum egenkapital og gjeld | 929 965 | 1 025 564 | 917 511 | 1 826 686 | 140 980 | 100 416 | 105 352 | 131 140 | 65 157 | 58 680 | 29 444 | 20 645 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −13 477 | 89 837 | 179 957 | 54 979 | 11 842 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −24 991 | −22 414 | −35 170 | −660 | −161 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 41 756 | −68 055 | −133 835 | −54 062 | −11 746 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 3 288 | −632 | 10 952 | 257 | −65 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 15 292 | 12 004 | 12 636 | 1 683 | 1 426 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,3 % | 1,7 % | 1,9 % | 6 % | 6 % | 6 % | 3,8 % | 3,3 % | 2,9 % | 3,9 % | −0,2 % | 1,1 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 1,1 % | 1,1 % | 4,6 % | 4,6 % | 4,5 % | 2,8 % | 2,3 % | 1,9 % | 2,9 % | −0,2 % | 0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,26 | 1,26 | 1,13 | 1,18 | 1,21 | 1,15 | 1,09 | 1,06 | 1,27 | 1,16 | 1,29 |
| Gjeldsgrad | 1,92 | 2,47 | 2,44 | 5,93 | 4,65 | 3,98 | 5,01 | 7,31 | 10,33 | 9,09 | 4,31 | 2,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,2 % | 11,9 % | 15,6 % | 83,5 % | 91,1 % | 90,4 % | 54,4 % | 54,1 % | 65 % | 95 % | −3,7 % | 14,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 20,9 % | −14 % | −18,6 % | 869,4 % | 21,7 % | 16,9 % | −8,3 % | 94 % | 2,5 % | 73 % | 11,6 % | – |
| Arbeidskapital | 189,8 mill kr | 192,3 mill kr | 171,3 mill kr | 200,5 mill kr | 21,4 mill kr | 16,6 mill kr | 12,9 mill kr | 10,2 mill kr | 3,9 mill kr | 12,1 mill kr | 3,8 mill kr | 4,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (19)
Detaljhandel med motorvogner · OSLO | 13 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · ARENDAL | 15 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · BRYNE | 12 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · KARMSUND | |
Detaljhandel med motorvogner · KRISTIANSAND S | 26 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · KRISTIANSAND S | 6 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · KRISTIANSUND N | 12 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · KJELLER | 31 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · MOLDE | 26 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · MOLDE | 13 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · SKODJE | 11 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · GARDERMOEN | 7 ans. |
Vis 7 til
Detaljhandel med motorvogner · KARMSUND | 25 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · OSLO | 27 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · STAVANGER | 26 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · SKODJE | 26 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · GARDERMOEN | 24 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · OSLO | 34 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · STAVANGER | 45 ans. |
Selger du til selskaper som HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.