KEBONY NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 63 861 909 NOK |
| 2012 | 86 330 668 NOK |
| 2013 | 109 170 235 NOK |
| 2014 | 133 775 274 NOK |
| 2015 | 188 575 194 NOK |
| 2016 | 182 476 706 NOK |
| 2017 | 197 361 922 NOK |
| 2018 | 246 321 404 NOK |
| 2019 | 313 458 824 NOK |
| 2020 | 386 171 035 NOK |
| 2021 | 514 435 253 NOK |
| 2022 | 578 455 194 NOK |
| 2023 | 245 590 680 NOK |
| 2024 | 388 768 469 NOK |
| 2025 | 567 371 030 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Å utvikle og kommersialisere teknologier som forbedrer egenskaper ved trevirke samt markedsføre og selge ferdige produkter. Dette kan skje gjennom forskning/utvikling, markedsføring og salg av konsepter, teknologier, treforbedrende kjemikaliebehandlinger samt ferdige treprodukter på verdensmarkedet. Selskapet kan gjennom hel- eller deleierskap delta i andre selskaper nasjonalt og internasjonalt.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 567 371 | 388 768 | 245 591 | 578 455 | 514 435 | 386 171 | 313 459 | 246 321 | 197 362 | 182 477 | 188 575 | 133 775 | 109 170 | 86 331 | 63 862 |
| Sum kostnader | 564 035 | 497 262 | 433 505 | 646 382 | 541 847 | 433 203 | 389 245 | 298 513 | 220 240 | 174 690 | 182 753 | 152 559 | 154 061 | 138 240 | 141 429 |
| Driftsresultat | 3 336 | −108 494 | −187 914 | −67 927 | −27 412 | −47 032 | −75 786 | −52 191 | −22 879 | 7 786 | 5 822 | −18 783 | −44 891 | −51 909 | −77 568 |
| Sum finansinntekter | – | 19 942 | 14 383 | 16 595 | 13 377 | 9 628 | 4 634 | 51 084 | 36 119 | 15 069 | 8 427 | 4 360 | 3 258 | 3 175 | 6 728 |
| Sum finanskostnader | – | 32 165 | 28 575 | 29 618 | 17 999 | 27 655 | 11 867 | 58 826 | 42 789 | 23 352 | 12 551 | 7 951 | 6 650 | 6 853 | 10 112 |
| Netto finans | −33 609 | – | – | – | – | – | −7 233 | −7 742 | −6 670 | −8 283 | −4 125 | −3 591 | −3 392 | −3 678 | −3 384 |
| Resultat før skattekostnad | −30 273 | −120 716 | −202 106 | −80 949 | −32 034 | −65 058 | −83 019 | −59 933 | −29 549 | −497 | 1 697 | −22 375 | −48 283 | −55 587 | −80 952 |
| Årsresultat | −30 273 | −120 716 | −202 106 | −80 949 | −32 034 | −65 058 | −83 019 | −59 933 | −29 549 | −497 | 1 697 | −22 375 | −48 283 | −55 587 | −80 952 |
| Sum overføringer og disponeringer | −30 273 | – | – | – | – | – | −83 019 | −59 933 | −29 549 | −497 | 1 697 | −22 375 | −48 283 | −55 587 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 31 429 | 34 491 | 37 566 |
| Sum varige driftsmidler | 71 508 | 82 767 | 125 564 | 136 386 | 130 180 | 133 470 | 146 420 | 160 029 | 173 816 | 182 329 | 175 402 | 163 282 | 162 316 | 168 116 | 106 862 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 251 087 | 19 980 | 65 165 | 59 134 | 51 843 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 42 013 |
| Sum anleggsmidler | 322 595 | 102 747 | 190 729 | 195 520 | 182 022 | 133 470 | 146 420 | 160 029 | 173 816 | 182 329 | 175 402 | 163 282 | 193 745 | 202 606 | 186 441 |
| Sum fordringer | 12 477 | – | – | – | – | – | 38 313 | 62 823 | 34 743 | 28 152 | 36 597 | 20 360 | 13 099 | 10 838 | 21 142 |
| Sum omløpsmidler | 13 551 | 247 287 | 257 929 | 320 129 | 199 031 | 118 334 | 166 392 | 150 362 | 146 666 | 152 579 | 81 070 | 62 801 | 61 476 | 81 516 | 59 663 |
| Sum eiendeler | 336 146 | 350 034 | 448 659 | 515 648 | 381 054 | 251 804 | 312 812 | 310 391 | 320 482 | 334 908 | 256 472 | 226 083 | 255 221 | 284 122 | 246 104 |
| Sum innskutt egenkapital | 196 944 | – | – | – | – | – | 289 385 | 109 385 | 109 161 | 108 740 | 107 820 | 107 201 | 128 753 | 172 873 | 36 040 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | – | −171 302 | −88 282 | −28 349 | 1 200 | 1 697 | – | – | – | 43 894 |
| Sum egenkapital | 196 944 | −2 783 | 117 934 | 110 040 | 190 988 | 53 025 | 118 083 | 21 102 | 80 812 | 109 940 | 109 517 | 107 201 | 128 753 | 172 873 | 79 934 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 44 999 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 21 633 | – | – | – | – | – | 94 028 | 211 327 | 184 544 | 176 145 | 107 321 | 87 223 | 85 907 | 91 854 | 62 901 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 182 439 | 224 274 | 309 943 | 101 114 | 69 956 | 94 028 | 211 327 | 184 544 | 176 145 | 107 321 | 87 223 | 85 907 | 91 854 | 62 901 |
| Sum kortsiktig gjeld | 72 569 | 126 377 | 66 451 | 57 666 | 53 951 | 128 823 | 100 701 | 77 961 | 55 127 | 48 824 | 39 634 | 31 658 | 40 561 | 19 395 | 103 269 |
| Sum gjeld | 139 202 | 352 817 | 330 725 | 405 609 | 190 065 | 198 779 | 194 729 | 289 288 | 239 671 | 224 968 | 146 955 | 118 882 | 126 468 | 111 249 | 166 170 |
| Sum egenkapital og gjeld | 336 146 | 350 034 | 448 659 | 515 648 | 381 054 | 251 804 | 312 812 | 310 391 | 320 482 | 334 908 | 256 472 | 226 083 | 255 221 | 284 122 | 246 104 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −101 683 | −127 819 | −150 620 | −63 278 | 33 838 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −7 788 | −4 736 | −18 487 | −8 881 | −776 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 81 933 | 118 354 | 201 488 | 66 447 | −24 072 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −27 538 | −14 201 | 32 381 | −5 712 | 8 990 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 2 596 | 30 135 | 44 336 | 11 955 | 17 667 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2011)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2011 |
|---|---|
| Sum inntekter | 64 220 |
| Sum kostnader | 132 675 |
| Driftsresultat | −68 455 |
| Sum finansinntekter | 2 578 |
| Sum finanskostnader | 11 924 |
| Netto finans | −9 346 |
| Resultat før skattekostnad | −77 801 |
| Årsresultat | −77 801 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2011 |
|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 37 566 |
| Sum varige driftsmidler | 176 047 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 |
| Sum anleggsmidler | 213 632 |
| Sum fordringer | 12 943 |
| Sum omløpsmidler | 53 883 |
| Sum eiendeler | 267 515 |
| Sum innskutt egenkapital | 36 040 |
| Sum opptjent egenkapital | 46 806 |
| Sum egenkapital | 82 846 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 95 758 |
| Sum langsiktig gjeld | 95 758 |
| Sum kortsiktig gjeld | 88 911 |
| Sum gjeld | 184 669 |
| Sum egenkapital og gjeld | 267 515 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,6 % | −27,9 % | −76,5 % | −11,7 % | −5,3 % | −12,2 % | −24,2 % | −21,2 % | −11,6 % | 4,3 % | 3,1 % | −14 % | −41,1 % | −60,1 % | −121,5 % |
| Resultatmargin | −5,3 % | −31,1 % | −82,3 % | −14 % | −6,2 % | −16,9 % | −26,5 % | −24,3 % | −15 % | −0,3 % | 0,9 % | −16,7 % | −44,2 % | −64,4 % | −126,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,19 | 1,96 | 3,88 | 5,55 | 3,69 | 0,92 | 1,65 | 1,93 | 2,66 | 3,13 | 2,05 | 1,98 | 1,52 | 4,2 | 0,58 |
| Gjeldsgrad | 0,71 | – | 2,8 | 3,69 | 1 | 3,75 | 1,65 | 13,71 | 2,97 | 2,05 | 1,34 | 1,11 | 0,98 | 0,64 | 2,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | −15,4 % | – | −171,4 % | −73,6 % | −16,8 % | −122,7 % | −70,3 % | −284 % | −36,6 % | −0,4 % | 1,6 % | −20,9 % | −37,5 % | −32,2 % | −101,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 45,9 % | 58,3 % | −57,5 % | 12,4 % | 33,2 % | 23,2 % | 27,3 % | 24,8 % | 8,2 % | −3,2 % | 41 % | 22,5 % | 26,5 % | 35,2 % | – |
| Arbeidskapital | −59 mill kr | 120,9 mill kr | 191,5 mill kr | 262,5 mill kr | 145,1 mill kr | −10,5 mill kr | 65,7 mill kr | 72,4 mill kr | 91,5 mill kr | 103,8 mill kr | 41,4 mill kr | 31,1 mill kr | 20,9 mill kr | 62,1 mill kr | −43,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Bearbeiding og etterbehandling av tre · SKIEN | 9 ans. |
Selger du til selskaper som KEBONY NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.