MILLBA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 72 791 980 NOK |
| 2012 | 75 318 225 NOK |
| 2013 | 71 105 836 NOK |
| 2014 | 74 657 496 NOK |
| 2015 | 77 089 621 NOK |
| 2016 | 89 439 903 NOK |
| 2017 | 106 591 832 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 222 486 233 NOK |
| 2020 | 235 865 885 NOK |
| 2021 | 256 953 271 NOK |
| 2022 | 312 899 761 NOK |
| 2023 | 367 341 358 NOK |
| 2024 | 385 985 014 NOK |
| 2025 | 410 770 360 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Industribakerivirksomhet med produksjon av amerikanske kaker samt hva hermed er forbundet. Selskapet kan ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre foretak.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 410 770 | 385 985 | 367 341 | 312 900 | 256 953 | 235 866 | 222 486 | 106 592 | 89 440 | 77 090 | 74 657 | 71 106 | 75 318 | 72 792 |
| Sum kostnader | 393 705 | 370 735 | 364 897 | 309 060 | 247 347 | 222 396 | 207 011 | 101 712 | 84 569 | 75 607 | 81 374 | 68 559 | 70 928 | 69 640 |
| Driftsresultat | 17 065 | 15 250 | 2 444 | 3 840 | 9 606 | 13 470 | 15 475 | 4 880 | 4 871 | 1 483 | −6 716 | 2 547 | 4 390 | 3 152 |
| Sum finansinntekter | 11 380 | 10 239 | 8 820 | 11 968 | 9 697 | 9 056 | 11 790 | 2 664 | 1 983 | 2 234 | 1 188 | 738 | 1 157 | – |
| Sum finanskostnader | 8 944 | 9 795 | 7 726 | 4 790 | 3 407 | 3 567 | 2 594 | 1 510 | 1 389 | 2 301 | 2 679 | 1 913 | 1 982 | – |
| Netto finans | 2 436 | – | – | – | – | – | 9 196 | 1 154 | 594 | −67 | −1 491 | −1 174 | −826 | −45 |
| Resultat før skattekostnad | 19 501 | 15 694 | 3 538 | 11 018 | 15 897 | 18 959 | 24 671 | 6 034 | 5 465 | 1 416 | −8 207 | 1 373 | 3 564 | 3 107 |
| Årsresultat | 17 020 | 13 753 | 4 332 | 10 498 | 14 111 | 16 254 | 21 525 | 4 848 | 5 465 | 1 416 | −7 348 | 1 007 | 2 831 | 2 433 |
| Totalresultat | 17 020 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −7 348 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 17 020 | – | – | – | – | – | 21 525 | 4 848 | 5 465 | 1 416 | −7 348 | 1 007 | 2 831 | 2 433 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | – | – | – | – | – | 0 | 621 | 1 470 | 2 447 | 3 515 | 6 917 | 3 549 | 2 298 |
| Sum varige driftsmidler | 110 485 | 112 615 | 94 014 | 71 139 | 65 978 | 52 446 | 47 590 | 44 797 | 19 009 | 20 387 | 23 026 | 27 246 | 26 348 | 27 764 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 189 | 15 719 | 20 037 | 25 056 | 25 321 | 27 035 | 19 908 | 7 298 | 3 875 | 6 619 | 13 798 | 15 002 | 13 169 | 10 702 |
| Sum anleggsmidler | 136 674 | 128 334 | 114 051 | 96 195 | 91 300 | 79 482 | 67 498 | 52 717 | 24 354 | 29 452 | 40 340 | 49 166 | 43 065 | 40 765 |
| Sum fordringer | 55 637 | – | – | – | – | – | 22 107 | 11 758 | 8 734 | 8 693 | 9 628 | 8 194 | 10 343 | 5 280 |
| Sum omløpsmidler | 87 493 | 82 259 | 87 590 | 76 027 | 59 254 | 53 984 | 53 077 | 29 921 | 20 683 | 17 710 | 18 061 | 17 486 | 20 792 | 14 964 |
| Sum eiendeler | 224 167 | 210 593 | 201 641 | 172 222 | 150 554 | 133 466 | 120 575 | 82 637 | 45 036 | 47 162 | 58 401 | 66 652 | 63 857 | 55 729 |
| Sum innskutt egenkapital | 13 241 | – | – | – | – | – | 13 241 | 13 241 | 13 241 | 13 241 | 13 241 | 12 685 | 12 685 | 12 685 |
| Sum opptjent egenkapital | 23 487 | – | – | – | – | – | 10 043 | 457 | 5 609 | 144 | −1 272 | 6 076 | 5 069 | 3 874 |
| Sum egenkapital | 36 728 | 33 476 | 31 123 | 29 928 | 31 292 | 27 538 | 23 284 | 13 698 | 18 850 | 13 385 | 11 969 | 18 761 | 17 754 | 16 559 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 7 675 | – | – | – | – | – | 2 857 | 1 186 | – | – | – | 906 | 606 | 126 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 84 931 | – | – | – | – | – | 48 917 | 33 294 | 4 142 | 7 656 | 13 776 | 13 860 | 16 080 | 17 601 |
| Sum langsiktig gjeld | 92 606 | 89 811 | 72 979 | 74 540 | 61 270 | 49 214 | 51 774 | 34 480 | 4 142 | 7 656 | 13 776 | 14 766 | 16 686 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 94 834 | 81 613 | 93 787 | 63 208 | 53 838 | 53 142 | 45 517 | 34 459 | 22 044 | 26 121 | 32 657 | 33 125 | 29 418 | 21 442 |
| Sum gjeld | 187 439 | 177 117 | 170 518 | 142 294 | 119 262 | 105 928 | 97 291 | 68 939 | 26 186 | 33 777 | 46 432 | 47 891 | 46 104 | 39 170 |
| Sum egenkapital og gjeld | 224 167 | 210 593 | 201 641 | 172 222 | 150 554 | 133 466 | 120 575 | 82 637 | 45 036 | 47 162 | 58 401 | 66 652 | 63 857 | 55 729 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −20 362 | −15 600 | 15 267 | 14 274 | 29 426 | 15 021 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −11 544 | −32 427 | −33 684 | −16 017 | −22 634 | −12 711 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 20 008 | 45 901 | 15 034 | 6 531 | −10 202 | −11 703 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −11 899 | −2 125 | −3 383 | 4 787 | −3 410 | −9 392 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | −7 259 | 4 640 | 6 765 | 10 148 | 5 631 | 9 041 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,2 % | 4 % | 0,7 % | 1,2 % | 3,7 % | 5,7 % | 7 % | 4,6 % | 5,5 % | 1,9 % | −9 % | 3,6 % | 5,8 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 3,6 % | 1,2 % | 3,4 % | 5,5 % | 6,9 % | 9,7 % | 4,6 % | 6,1 % | 1,8 % | −9,8 % | 1,4 % | 3,8 % | 3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,01 | 0,93 | 1,2 | 1,1 | 1,02 | 1,17 | 0,87 | 0,94 | 0,68 | 0,55 | 0,53 | 0,71 | 0,7 |
| Gjeldsgrad | 5,1 | 5,29 | 5,48 | 4,75 | 3,81 | 3,85 | 4,18 | 5,03 | 1,39 | 2,52 | 3,88 | 2,55 | 2,6 | 2,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,3 % | 41,1 % | 13,9 % | 35,1 % | 45,1 % | 59 % | 92,5 % | 35,4 % | 29 % | 10,6 % | −61,4 % | 5,4 % | 16 % | 14,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,4 % | 5,1 % | 17,4 % | 21,8 % | 8,9 % | 6 % | – | 19,2 % | 16 % | 3,3 % | 5 % | −5,6 % | 3,5 % | – |
| Arbeidskapital | −7,3 mill kr | 645 902 kr | −6,2 mill kr | 12,8 mill kr | 5,4 mill kr | 842 237 kr | 7,6 mill kr | −4,5 mill kr | −1,4 mill kr | −8,4 mill kr | −14,6 mill kr | −15,6 mill kr | −8,6 mill kr | −6,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av brød og ferske konditorvarer · SKIEN | 188 ans. |
Selger du til selskaper som MILLBA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.