NELSON GARDEN PRODUCTIONS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 147 394 457 NOK |
| 2012 | 154 174 572 NOK |
| 2013 | 144 076 050 NOK |
| 2014 | 162 833 636 NOK |
| 2015 | 176 842 788 NOK |
| 2016 | 172 811 804 NOK |
| 2017 | 190 788 088 NOK |
| 2018 | 201 806 629 NOK |
| 2019 | 192 123 865 NOK |
| 2020 | 225 123 274 NOK |
| 2021 | 236 470 310 NOK |
| 2022 | 220 723 490 NOK |
| 2023 | 155 067 959 NOK |
| 2024 | 151 848 841 NOK |
| 2025 | 197 470 431 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Produksjon og handel samt ved aksjetegning eller på annen måte å delta i andre foretagender.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 197 470 | 151 849 | 155 068 | 220 723 | 236 470 | 225 123 | 192 124 | 201 807 | 190 788 | 172 812 | 176 843 | 162 834 | 144 076 | 154 175 | 147 394 |
| Sum kostnader | 201 268 | 163 167 | 172 387 | 226 757 | 230 528 | 212 014 | 179 406 | 185 574 | 179 522 | 159 784 | 160 393 | 148 514 | 131 162 | 137 016 | 133 184 |
| Driftsresultat | −3 798 | −11 318 | −17 319 | −6 034 | 5 942 | 13 110 | 12 718 | 16 233 | 11 266 | 13 028 | 16 450 | 14 320 | 12 915 | 17 159 | 14 211 |
| Sum finansinntekter | 2 180 | 456 | 1 076 | 362 | 464 | 425 | 204 | 400 | 176 | 772 | 1 360 | 1 297 | 665 | 940 | 1 817 |
| Sum finanskostnader | 3 752 | 2 315 | 2 557 | 998 | 610 | 1 165 | 1 286 | 1 334 | 1 864 | 925 | 2 369 | 759 | 1 332 | 817 | 1 082 |
| Netto finans | −1 572 | – | – | – | – | – | −1 082 | −934 | −1 688 | −153 | −1 010 | 539 | −667 | 123 | 734 |
| Resultat før skattekostnad | −5 370 | −13 178 | −18 800 | −6 670 | 5 796 | 12 370 | 11 636 | 15 299 | 9 578 | 12 875 | 15 440 | 14 858 | 12 247 | 17 282 | 14 945 |
| Årsresultat | −4 238 | −10 300 | −14 668 | −5 210 | 4 520 | 9 646 | 9 070 | 11 238 | 25 158 | 9 673 | 11 224 | 10 831 | 8 730 | 12 423 | 10 738 |
| Totalresultat | −4 238 | – | – | – | – | – | 9 070 | 11 238 | 25 158 | 9 673 | 11 224 | 10 831 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 238 | – | – | – | – | – | 9 070 | 11 238 | 25 158 | 9 673 | 11 224 | 10 831 | 8 730 | 12 423 | 10 738 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 16 943 | 15 222 | 13 130 | 10 214 | 7 424 | 7 497 | 9 575 | 12 172 | 16 263 | 713 | 627 | 844 | 1 431 | 1 797 | 2 095 |
| Sum varige driftsmidler | 33 782 | 26 922 | 32 091 | 36 223 | 38 640 | 24 251 | 23 965 | 26 570 | 30 348 | 15 416 | 17 251 | 17 914 | 17 472 | 9 158 | 8 433 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 018 | 13 518 | 13 518 | 13 518 | 13 518 | 13 518 | 13 518 | 13 518 | 12 018 | 3 618 | 3 618 | 3 618 | 3 618 | 3 618 | 4 312 |
| Sum anleggsmidler | 62 743 | 55 661 | 58 739 | 59 955 | 59 582 | 45 266 | 47 059 | 52 260 | 58 629 | 19 747 | 21 496 | 22 376 | 22 520 | 14 574 | 14 840 |
| Sum fordringer | 13 352 | – | – | – | – | – | 9 662 | 11 043 | 12 490 | 13 007 | 9 891 | 9 670 | 15 179 | 22 405 | 29 509 |
| Sum omløpsmidler | 79 938 | 63 117 | 84 796 | 75 608 | 78 609 | 62 638 | 68 529 | 79 149 | 70 250 | 50 478 | 47 725 | 37 661 | 36 790 | 46 831 | 52 994 |
| Sum eiendeler | 142 681 | 118 778 | 143 535 | 135 564 | 138 191 | 107 904 | 115 588 | 131 409 | 128 879 | 70 225 | 69 221 | 60 038 | 59 310 | 61 405 | 67 834 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 100 | – | – | – | – | – | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 58 091 | – | – | – | – | – | 69 853 | 60 783 | 49 545 | 24 388 | 24 388 | 24 388 | 24 388 | 23 658 | 19 235 |
| Sum egenkapital | 62 191 | 66 429 | 74 050 | 82 908 | 88 118 | 83 599 | 73 953 | 64 883 | 53 645 | 28 488 | 28 488 | 28 488 | 28 488 | 27 758 | 23 335 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 425 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 177 | 320 | 695 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 23 891 | – | – | – | – | – | 2 213 | 2 525 | 2 835 | 1 494 | 1 626 | – | – | 6 000 | 7 168 |
| Sum langsiktig gjeld | 24 316 | 26 770 | 14 490 | 17 371 | 18 788 | 3 209 | 2 213 | 2 525 | 2 835 | 1 494 | 1 626 | 0 | 177 | 6 320 | 7 863 |
| Sum kortsiktig gjeld | 56 173 | 25 579 | 54 996 | 35 284 | 19 830 | 21 096 | 39 422 | 64 001 | 72 399 | 40 244 | 39 108 | 31 550 | 30 646 | 27 327 | 36 636 |
| Sum gjeld | 80 490 | 52 349 | 69 485 | 52 655 | 50 072 | 24 305 | 41 635 | 66 526 | 75 234 | 41 738 | 40 733 | 31 550 | 30 823 | 33 647 | 44 499 |
| Sum egenkapital og gjeld | 142 681 | 118 778 | 143 535 | 135 564 | 138 191 | 107 904 | 115 588 | 131 409 | 128 879 | 70 225 | 69 221 | 60 038 | 59 310 | 61 405 | 67 834 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 4 440 | 6 255 | 5 718 | 13 838 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −23 105 | −9 132 | 3 938 | −3 911 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 18 317 | 2 939 | 1 524 | −9 758 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −348 | 62 | 256 | 168 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 906 | 1 255 | 1 193 | 937 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,9 % | −7,4 % | −11,2 % | −2,7 % | 2,5 % | 5,8 % | 6,6 % | 8 % | 5,9 % | 7,5 % | 9,3 % | 8,8 % | 9 % | 11,1 % | 9,6 % |
| Resultatmargin | −2,2 % | −6,8 % | −9,5 % | −2,4 % | 1,9 % | 4,3 % | 4,7 % | 5,6 % | 13,2 % | 5,6 % | 6,4 % | 6,7 % | 6,1 % | 8,1 % | 7,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 2,47 | 1,54 | 2,14 | 3,96 | 2,97 | 1,74 | 1,24 | 0,97 | 1,25 | 1,22 | 1,19 | 1,2 | 1,71 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | 1,29 | 0,79 | 0,94 | 0,64 | 0,57 | 0,29 | 0,56 | 1,03 | 1,4 | 1,47 | 1,43 | 1,11 | 1,08 | 1,21 | 1,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | −6,8 % | −15,5 % | −19,8 % | −6,3 % | 5,1 % | 11,5 % | 12,3 % | 17,3 % | 46,9 % | 34 % | 39,4 % | 38 % | 30,6 % | 44,8 % | 46 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 30 % | −2,1 % | −29,7 % | −6,7 % | 5 % | 17,2 % | −4,8 % | 5,8 % | 10,4 % | −2,3 % | 8,6 % | 13 % | −6,6 % | 4,6 % | – |
| Arbeidskapital | 23,8 mill kr | 37,5 mill kr | 29,8 mill kr | 40,3 mill kr | 58,8 mill kr | 41,5 mill kr | 29,1 mill kr | 15,1 mill kr | −2,1 mill kr | 10,2 mill kr | 8,6 mill kr | 6,1 mill kr | 6,1 mill kr | 19,5 mill kr | 16,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (4)
Bearbeiding og etterbehandling av tre · STEINSHOLT | 12 ans. |
Produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser · DEGERNES | 5 ans. |
Produksjon av gjødsel og nitrogenforbindelser · DISENÅ | 9 ans. |
Bearbeiding og etterbehandling av tre · NAMDALSEID |
Selger du til selskaper som NELSON GARDEN PRODUCTIONS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.