MOELVEN LANGMOEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 274 904 000 NOK |
| 2012 | 244 133 000 NOK |
| 2013 | 229 093 000 NOK |
| 2014 | 267 500 741 NOK |
| 2015 | 271 211 000 NOK |
| 2016 | 293 678 511 NOK |
| 2017 | 290 739 000 NOK |
| 2018 | 294 269 000 NOK |
| 2019 | 360 992 000 NOK |
| 2020 | 408 872 000 NOK |
| 2021 | 558 965 000 NOK |
| 2022 | 484 515 000 NOK |
| 2023 | 352 808 000 NOK |
| 2024 | 378 015 000 NOK |
| 2025 | 420 608 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Produksjon av trevarer og trebearbeiding.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 420 608 | 378 015 | 352 808 | 484 515 | 558 965 | 408 872 | 360 992 | 294 269 | 290 739 | 293 679 | 271 211 | 267 501 | 229 093 | 244 133 | 274 904 |
| Sum kostnader | 402 101 | 360 774 | 367 843 | 489 558 | 469 168 | 378 228 | 353 222 | 283 062 | 280 724 | 283 664 | 263 374 | 253 781 | 225 678 | 241 197 | 268 207 |
| Driftsresultat | 18 508 | 17 242 | −15 036 | −5 044 | 89 798 | 30 644 | 7 770 | 11 207 | 10 015 | 10 014 | 7 837 | 13 719 | 3 415 | 2 936 | 6 697 |
| Sum finansinntekter | – | 7 | −25 | 74 | 75 | 21 | – | 1 | 18 | 14 | 17 | 53 | 74 | 56 | – |
| Sum finanskostnader | 3 108 | 4 130 | 3 735 | 1 247 | 938 | 1 500 | 1 617 | 1 240 | 953 | 494 | 574 | 649 | 1 069 | 1 198 | – |
| Netto finans | −3 108 | – | −3 759 | −1 173 | – | – | −1 617 | −1 239 | −935 | −480 | −557 | −595 | −996 | −1 142 | −1 245 |
| Resultat før skattekostnad | 15 400 | 13 118 | −18 795 | −6 217 | 88 934 | 29 165 | 6 153 | 9 968 | 9 080 | 9 534 | 7 280 | 13 124 | 2 419 | 1 794 | 5 452 |
| Årsresultat | 12 012 | 10 231 | −14 668 | −4 843 | 69 368 | 22 749 | 4 799 | 7 669 | 6 891 | 7 139 | 5 188 | 9 581 | 1 603 | 1 291 | 3 925 |
| Totalresultat | 12 012 | – | −14 668 | −4 843 | – | – | 4 799 | 7 669 | 6 891 | 7 139 | 5 188 | 9 581 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 12 012 | – | −14 668 | −4 843 | – | – | 4 799 | 7 669 | 6 891 | 7 139 | 5 188 | 9 581 | 1 603 | 1 291 | 3 925 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 481 | 896 | 248 | 3 123 | 1 584 | 224 | 226 | 105 | 144 | 274 | 631 | 2 834 | 3 581 | 4 538 | 7 129 |
| Sum varige driftsmidler | 64 603 | 73 654 | 76 246 | 72 118 | 57 948 | 62 257 | 63 608 | 59 674 | 53 519 | 39 238 | 37 833 | 32 970 | 31 618 | 35 458 | 28 542 |
| Sum anleggsmidler | 66 084 | 74 550 | 76 494 | 75 241 | 59 531 | 62 481 | 63 834 | 59 779 | 53 663 | 39 512 | 38 464 | 35 805 | 35 198 | 39 996 | 35 672 |
| Sum fordringer | 19 654 | – | 53 078 | 26 586 | – | – | 17 536 | 18 412 | 15 895 | 18 940 | 16 579 | 18 875 | 21 235 | 20 551 | 24 202 |
| Sum omløpsmidler | 109 919 | 121 591 | 130 771 | 130 178 | 159 570 | 107 115 | 82 144 | 83 887 | 79 033 | 74 454 | 66 541 | 73 251 | 63 575 | 67 671 | 71 233 |
| Sum eiendeler | 176 003 | 196 141 | 207 265 | 205 419 | 219 101 | 169 596 | 145 978 | 143 666 | 132 696 | 113 966 | 105 005 | 109 056 | 98 773 | 107 667 | 106 905 |
| Sum innskutt egenkapital | 46 285 | – | 46 285 | 46 285 | – | – | 46 285 | 46 285 | 46 285 | 46 285 | 46 285 | 46 285 | 46 285 | 46 285 | 46 285 |
| Sum opptjent egenkapital | 56 521 | – | 60 898 | 50 740 | – | – | 29 359 | 28 643 | 26 611 | 26 243 | 25 218 | 19 451 | 17 434 | 15 446 | 8 805 |
| Sum egenkapital | 102 806 | 104 880 | 107 183 | 97 025 | 102 279 | 82 596 | 75 643 | 74 928 | 72 896 | 72 528 | 71 503 | 65 736 | 63 719 | 61 731 | 55 090 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 430 | 530 | 430 | 430 | 496 | 5 140 | 3 150 | 5 127 | 11 115 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 620 | – | 17 983 | 21 681 | – | – | 26 950 | 23 500 | 27 500 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 20 000 | 20 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 13 620 | 15 801 | 17 983 | 21 681 | 5 217 | 33 917 | 27 380 | 24 030 | 27 930 | 10 430 | 10 496 | 15 140 | 13 150 | 25 127 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 59 577 | 75 459 | 82 099 | 86 713 | 111 176 | 52 653 | 42 955 | 44 708 | 31 870 | 31 007 | 23 006 | 28 179 | 21 904 | 20 809 | 20 700 |
| Sum gjeld | 73 197 | 91 261 | 100 082 | 108 394 | 116 822 | 87 000 | 70 335 | 68 738 | 59 800 | 41 437 | 33 503 | 43 320 | 35 054 | 45 936 | 51 815 |
| Sum egenkapital og gjeld | 176 003 | 196 141 | 207 265 | 205 419 | 219 101 | 169 596 | 145 978 | 143 666 | 132 696 | 113 966 | 105 005 | 109 056 | 98 773 | 107 667 | 106 905 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 3 093 | 17 704 | 11 837 | 26 327 | 45 499 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −6 024 | −11 680 | −21 881 | −3 459 | −6 148 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 2 931 | −7 070 | 7 622 | −48 951 | −10 098 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −1 046 | −2 423 | −26 082 | 29 253 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 1 049 | 3 470 | 29 553 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,4 % | 4,6 % | −4,3 % | −1 % | 16,1 % | 7,5 % | 2,2 % | 3,8 % | 3,4 % | 3,4 % | 2,9 % | 5,1 % | 1,5 % | 1,2 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 2,7 % | −4,2 % | −1 % | 12,4 % | 5,6 % | 1,3 % | 2,6 % | 2,4 % | 2,4 % | 1,9 % | 3,6 % | 0,7 % | 0,5 % | 1,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,85 | 1,61 | 1,59 | 1,5 | 1,44 | 2,03 | 1,91 | 1,88 | 2,48 | 2,4 | 2,89 | 2,6 | 2,9 | 3,25 | 3,44 |
| Gjeldsgrad | 0,71 | 0,87 | 0,93 | 1,12 | 1,14 | 1,05 | 0,93 | 0,92 | 0,82 | 0,57 | 0,47 | 0,66 | 0,55 | 0,74 | 0,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,7 % | 9,8 % | −13,7 % | −5 % | 67,8 % | 27,5 % | 6,3 % | 10,2 % | 9,5 % | 9,8 % | 7,3 % | 14,6 % | 2,5 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 11,3 % | 7,1 % | −27,2 % | −13,3 % | 36,7 % | 13,3 % | 22,7 % | 1,2 % | −1 % | 8,3 % | 1,4 % | 16,8 % | −6,2 % | −11,2 % | – |
| Arbeidskapital | 50,3 mill kr | 46,1 mill kr | 48,7 mill kr | 43,5 mill kr | 48,4 mill kr | 54,5 mill kr | 39,2 mill kr | 39,2 mill kr | 47,2 mill kr | 43,4 mill kr | 43,5 mill kr | 45,1 mill kr | 41,7 mill kr | 46,9 mill kr | 50,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Bearbeiding og etterbehandling av tre · BRUMUNDDAL | 76 ans. |
Selger du til selskaper som MOELVEN LANGMOEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.