VMS PORSGRUNN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 50 029 891 NOK |
| 2012 | 59 569 468 NOK |
| 2013 | 74 687 395 NOK |
| 2014 | 91 124 876 NOK |
| 2015 | 80 945 223 NOK |
| 2016 | 79 996 645 NOK |
| 2017 | 86 713 505 NOK |
| 2018 | 93 030 166 NOK |
| 2019 | 95 785 451 NOK |
| 2020 | 101 974 694 NOK |
| 2021 | 108 198 127 NOK |
| 2022 | 109 490 080 NOK |
| 2023 | 126 695 400 NOK |
| 2024 | 139 807 914 NOK |
| 2025 | 117 225 435 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Verksteds- og servicevirksomhet, samt å drive handel med reservedeler og annet som naturlig hører inn under dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 117 225 | 139 808 | 126 695 | 109 490 | 108 198 | 101 975 | 95 785 | 93 030 | 86 714 | 79 997 | 80 945 | 91 125 | 74 687 | 59 569 | 50 030 |
| Sum kostnader | 110 707 | 124 374 | 111 072 | 97 367 | 95 563 | 89 355 | 87 208 | 83 635 | 79 485 | 74 450 | 76 012 | 85 067 | 68 561 | 56 212 | 45 845 |
| Driftsresultat | 6 518 | 15 434 | 15 624 | 12 123 | 12 636 | 12 620 | 8 577 | 9 395 | 7 228 | 5 547 | 4 933 | 6 058 | 6 127 | 3 358 | 4 185 |
| Sum finansinntekter | 158 | 130 | 125 | 116 | 137 | 123 | 97 | 111 | 62 | 48 | 88 | 98 | 59 | 98 | – |
| Sum finanskostnader | 8 | 25 | 2 | 6 | 8 | 9 | 6 | 3 | 24 | 36 | 32 | 72 | 69 | 112 | – |
| Netto finans | 150 | – | – | – | – | – | 92 | 108 | 38 | 13 | 56 | 26 | −10 | −14 | 47 |
| Resultat før skattekostnad | 6 668 | 15 539 | 15 747 | 12 232 | 12 765 | 12 733 | 8 669 | 9 503 | 7 266 | 5 559 | 4 990 | 6 083 | 6 117 | 3 344 | 4 233 |
| Årsresultat | 5 198 | 12 114 | 12 276 | 9 533 | 9 956 | 9 932 | 6 751 | 7 306 | 5 510 | 4 146 | 3 611 | 4 412 | 4 376 | 2 396 | 3 030 |
| Totalresultat | 5 198 | – | – | – | – | – | 6 751 | 7 306 | 5 510 | 4 146 | 3 611 | 4 412 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 198 | – | – | – | – | – | 6 751 | 7 306 | 5 510 | 4 146 | 3 611 | 4 412 | 4 376 | 2 396 | 3 030 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 43 | 28 | – | – | 0 | 96 | 100 | 73 | 53 | 49 | 228 | 210 | 264 | 251 | 197 |
| Sum varige driftsmidler | 418 | 516 | 532 | 613 | 681 | 623 | 864 | 692 | 995 | 1 246 | 1 531 | 887 | 379 | 558 | 734 |
| Sum anleggsmidler | 461 | 544 | 532 | 613 | 681 | 719 | 963 | 765 | 1 048 | 1 295 | 1 759 | 1 097 | 643 | 809 | 931 |
| Sum fordringer | 27 681 | – | – | – | – | – | 23 146 | 12 816 | 13 841 | 11 838 | 11 381 | 12 524 | 12 244 | 10 272 | 7 550 |
| Sum omløpsmidler | 36 604 | 46 029 | 45 040 | 36 731 | 35 144 | 32 892 | 29 630 | 31 415 | 25 813 | 20 533 | 19 530 | 25 113 | 20 253 | 15 188 | 15 947 |
| Sum eiendeler | 37 065 | 46 573 | 45 572 | 37 344 | 35 824 | 33 611 | 30 594 | 32 179 | 26 862 | 21 829 | 21 290 | 26 210 | 20 896 | 15 997 | 16 879 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | – | – | – | – | – | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 639 | – | – | – | – | – | 17 031 | 16 280 | 8 973 | 6 963 | 5 317 | 4 206 | 3 295 | 3 919 | 1 523 |
| Sum egenkapital | 21 839 | 27 641 | 18 528 | 18 252 | 19 419 | 18 163 | 17 231 | 16 480 | 9 173 | 7 163 | 5 517 | 4 406 | 3 495 | 4 119 | 1 723 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 26 | – | – | – | 34 | 3 534 | – | 29 | 61 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 25 | 25 | 26 | 0 | 0 | 0 | 34 | 3 534 | 0 | 29 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 226 | 11 320 | 2 605 | 19 047 | 16 377 | 15 423 | 13 337 | 15 700 | 17 688 | 14 666 | 15 739 | 18 270 | 17 402 | 11 849 | 15 094 |
| Sum gjeld | 15 226 | 18 932 | 27 045 | 19 092 | 16 406 | 15 448 | 13 363 | 15 700 | 17 688 | 14 666 | 15 772 | 21 804 | 17 402 | 11 878 | 15 155 |
| Sum egenkapital og gjeld | 37 065 | 46 573 | 45 572 | 37 344 | 35 824 | 33 611 | 30 594 | 32 179 | 26 862 | 21 829 | 21 290 | 26 210 | 20 896 | 15 997 | 16 879 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 15 955 | 6 971 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | 52 | 222 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 15 935 | −7 266 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 32 | −73 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 1 002 | 1 035 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 11 % | 12,3 % | 11,1 % | 11,7 % | 12,4 % | 9 % | 10,1 % | 8,3 % | 6,9 % | 6,1 % | 6,7 % | 8,2 % | 5,6 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 8,7 % | 9,7 % | 8,7 % | 9,2 % | 9,7 % | 7 % | 7,9 % | 6,4 % | 5,2 % | 4,5 % | 4,8 % | 5,9 % | 4 % | 6,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,4 | 4,07 | 17,29 | 1,93 | 2,15 | 2,13 | 2,22 | 2 | 1,46 | 1,4 | 1,24 | 1,37 | 1,16 | 1,28 | 1,06 |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,68 | 1,46 | 1,05 | 0,84 | 0,85 | 0,78 | 0,95 | 1,93 | 2,05 | 2,86 | 4,95 | 4,98 | 2,88 | 8,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,8 % | 43,8 % | 66,3 % | 52,2 % | 51,3 % | 54,7 % | 39,2 % | 44,3 % | 60,1 % | 57,9 % | 65,5 % | 100,1 % | 125,2 % | 58,2 % | 175,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −16,2 % | 10,3 % | 15,7 % | 1,2 % | 6,1 % | 6,5 % | 3 % | 7,3 % | 8,4 % | −1,2 % | −11,2 % | 22 % | 25,4 % | 19,1 % | – |
| Arbeidskapital | 21,4 mill kr | 34,7 mill kr | 42,4 mill kr | 17,7 mill kr | 18,8 mill kr | 17,5 mill kr | 16,3 mill kr | 15,7 mill kr | 8,1 mill kr | 5,9 mill kr | 3,8 mill kr | 6,8 mill kr | 2,9 mill kr | 3,3 mill kr | 852 695 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (2)
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · PORSGRUNN | 20 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · SANDEFJORD | 15 ans. |
Selger du til selskaper som VMS PORSGRUNN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.