STENA RECYCLING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 1 353 660 759 NOK |
| 2013 | 1 037 405 563 NOK |
| 2014 | 1 090 299 929 NOK |
| 2015 | 1 167 853 261 NOK |
| 2016 | 1 007 921 078 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 1 414 692 592 NOK |
| 2019 | 1 487 171 702 NOK |
| 2020 | 1 363 780 797 NOK |
| 2021 | 1 755 628 023 NOK |
| 2022 | 2 241 808 591 NOK |
| 2023 | 2 146 072 972 NOK |
| 2024 | 2 278 750 814 NOK |
| 2025 | 2 327 077 526 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
På landsbasis å drive handel og gjenvinning av jern, stål, metaller, skrap, elektronikkavfall, kuldemøbler, papir, spesialavfall og annet avfall, samt tilliggende virksomhet. Selskapet skal kunne eie aksjer i andre selskaper og skal kunne kjøpe og avhende selskaps- og virksomhetsområder for løpende tilpasning i markedet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 327 078 | 2 278 751 | 2 146 073 | 2 241 809 | 1 755 628 | 1 363 781 | 1 487 172 | 1 414 693 | 1 007 921 | 1 167 853 | 1 090 300 | 1 037 406 | 1 353 661 |
| Sum kostnader | 2 254 264 | 2 193 568 | 2 041 117 | 2 063 899 | 1 637 417 | 1 312 383 | 1 407 221 | 1 363 265 | 983 860 | 1 118 030 | 1 080 628 | 1 039 753 | 1 257 830 |
| Driftsresultat | 72 813 | 85 183 | 104 956 | 177 910 | 118 211 | 51 398 | 79 951 | 51 428 | 24 061 | 49 823 | 9 672 | −2 348 | 95 831 |
| Sum finansinntekter | – | 3 131 | 6 043 | 7 677 | 2 850 | 4 562 | 3 923 | 2 110 | 3 036 | 7 146 | 4 330 | 4 444 | 9 699 |
| Sum finanskostnader | – | 23 942 | 9 669 | 8 467 | 9 310 | 15 308 | 14 274 | 10 929 | 6 229 | 15 673 | 15 029 | 16 366 | 22 630 |
| Netto finans | 5 720 | – | −3 626 | – | – | – | −10 351 | −8 818 | −3 192 | −8 527 | −10 699 | −11 922 | −12 931 |
| Resultat før skattekostnad | 78 534 | 64 372 | 101 329 | 177 120 | 111 751 | 40 653 | 69 600 | 42 610 | 20 869 | 41 296 | −1 027 | −14 270 | 82 900 |
| Årsresultat | 67 634 | 49 299 | 78 465 | 137 962 | 86 892 | 30 861 | 53 286 | 31 466 | 13 176 | 27 826 | −4 152 | −12 608 | 57 342 |
| Sum overføringer og disponeringer | 67 634 | – | 78 465 | – | – | – | −53 286 | 31 466 | 13 176 | 27 826 | −4 152 | −12 608 | 57 342 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 278 | 3 367 | 2 592 | 2 354 | 1 124 | 2 470 | 6 206 | 14 992 | 29 465 | 38 079 | 47 459 | 55 387 | 61 863 |
| Sum varige driftsmidler | 729 395 | 698 206 | 503 477 | 412 919 | 373 003 | 358 501 | 370 385 | 346 301 | 279 032 | 276 537 | 298 360 | 333 435 | 370 526 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 37 273 | 46 419 | 47 793 | 45 490 | 15 203 | 27 385 | 6 577 | 5 373 | 4 665 | 4 131 | 4 494 | 8 199 | 6 721 |
| Sum anleggsmidler | 769 946 | 747 992 | 553 861 | 460 762 | 389 330 | 388 356 | 383 168 | 366 666 | 313 162 | 318 748 | 350 314 | 397 022 | 439 110 |
| Sum fordringer | 294 667 | – | 279 829 | – | – | – | 203 185 | 167 206 | 143 365 | 153 672 | 171 846 | 116 899 | 149 465 |
| Sum omløpsmidler | 498 081 | 522 387 | 411 217 | 354 050 | 334 715 | 247 656 | 335 645 | 282 277 | 220 057 | 212 971 | 262 319 | 224 413 | 271 492 |
| Sum eiendeler | 1 268 028 | 1 270 379 | 965 078 | 814 812 | 724 045 | 636 012 | 718 813 | 648 943 | 533 219 | 531 719 | 612 633 | 621 435 | 710 602 |
| Sum innskutt egenkapital | 33 639 | – | 33 639 | – | – | – | 33 639 | 33 639 | 33 639 | 33 639 | 33 639 | 33 639 | 33 639 |
| Sum opptjent egenkapital | 630 284 | – | 520 720 | – | – | – | 187 636 | 135 264 | 190 407 | 274 498 | 246 672 | 250 824 | 263 431 |
| Sum egenkapital | 663 923 | 597 917 | 554 360 | 476 050 | 338 136 | 251 488 | 221 275 | 168 903 | 224 046 | 308 138 | 280 311 | 284 463 | 297 071 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 909 | – | 6 549 | – | – | – | 10 700 | 10 551 | 11 541 | 16 296 | 17 435 | 18 694 | 21 660 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 665 | 240 000 | 43 300 | 74 410 | 150 103 | 185 636 | 222 440 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 5 145 | 6 549 | 0 | 8 500 | 0 | 11 365 | 250 551 | 54 841 | 90 706 | 167 538 | 204 330 | 244 100 |
| Sum kortsiktig gjeld | 600 196 | 667 317 | 404 169 | 331 277 | 377 410 | 375 153 | 486 173 | 229 489 | 254 332 | 132 875 | 164 784 | 132 642 | 169 431 |
| Sum gjeld | 604 105 | 672 462 | 410 718 | 338 762 | 385 909 | 384 524 | 497 538 | 480 040 | 309 173 | 223 581 | 332 322 | 336 972 | 413 531 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 268 028 | 1 270 379 | 965 078 | 814 812 | 724 045 | 636 012 | 718 813 | 648 943 | 533 219 | 531 719 | 612 633 | 621 435 | 710 602 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −11 989 | 58 376 | 212 488 | 166 403 | 119 511 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −251 545 | −141 605 | −116 954 | −57 894 | −29 827 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 264 593 | 85 129 | −94 176 | −107 464 | −89 965 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 1 059 | 1 900 | 1 357 | 1 045 | −282 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 14 366 | 13 307 | 11 407 | 10 049 | 9 004 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,1 % | 3,7 % | 4,9 % | 7,9 % | 6,7 % | 3,8 % | 5,4 % | 3,6 % | 2,4 % | 4,3 % | 0,9 % | −0,2 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 2,2 % | 3,7 % | 6,2 % | 5 % | 2,3 % | 3,6 % | 2,2 % | 1,3 % | 2,4 % | −0,4 % | −1,2 % | 4,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 0,78 | 1,02 | 1,07 | 0,89 | 0,66 | 0,69 | 1,23 | 0,87 | 1,6 | 1,59 | 1,69 | 1,6 |
| Gjeldsgrad | 0,91 | 1,12 | 0,74 | 0,71 | 1,14 | 1,53 | 2,25 | 2,84 | 1,38 | 0,73 | 1,19 | 1,18 | 1,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,2 % | 8,3 % | 14,1 % | 29 % | 25,7 % | 12,3 % | 24,1 % | 18,6 % | 5,9 % | 9 % | −1,5 % | −4,4 % | 19,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,1 % | 6,2 % | −4,3 % | 27,7 % | 28,7 % | −8,3 % | 5,1 % | – | −13,7 % | 7,1 % | 5,1 % | −23,4 % | – |
| Arbeidskapital | −102,1 mill kr | −144,9 mill kr | 7 mill kr | 22,8 mill kr | −42,7 mill kr | −127,5 mill kr | −150,5 mill kr | 52,8 mill kr | −34,3 mill kr | 80,1 mill kr | 97,5 mill kr | 91,8 mill kr | 102,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (17)
Materialgjenvinning · PORSGRUNN | 16 ans. |
Materialgjenvinning · OSLO | 11 ans. |
Materialgjenvinning · LAKSEVÅG | 7 ans. |
Materialgjenvinning · FROGNER | 107 ans. |
Materialgjenvinning · HOMMELVIK | 13 ans. |
Materialgjenvinning · KRISTIANSAND S | 24 ans. |
Materialgjenvinning · KRISTIANSUND N | 6 ans. |
Materialgjenvinning · BLOMSTERDALEN | |
Materialgjenvinning · MOSS | 31 ans. |
Materialgjenvinning · ORKANGER | 12 ans. |
Materialgjenvinning · OSLO | 9 ans. |
Materialgjenvinning · SKIEN | 23 ans. |
Vis 5 til
Materialgjenvinning · DALSØYRA | 5 ans. |
Materialgjenvinning · RANDABERG | 34 ans. |
Materialgjenvinning · STORD | |
Materialgjenvinning · TOMTER | 30 ans. |
Materialgjenvinning · TORVASTAD | 28 ans. |
Selger du til selskaper som STENA RECYCLING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.