WÄRTSILÄ NORWAY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 1 270 275 233 NOK |
| 2018 | 1 406 443 886 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 1 829 445 000 NOK |
| 2021 | 1 724 121 000 NOK |
| 2022 | 1 930 915 000 NOK |
| 2023 | 2 315 017 000 NOK |
| 2024 | 2 658 914 000 NOK |
| 2025 | 3 606 803 297 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Drive industriell virksomhet samt handel og agentur og hva dermed står i forbindelse, herunder produksjon og omsetning av fremdriftssystemer og styresystemer for skip og reservedelsproduksjon, deltakelse i andre selskaper med begrenset eller ubegrenset ansvar samt å yte lån til slik virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 606 803 | 2 658 914 | 2 315 017 | 1 930 915 | 1 724 121 | 1 829 445 | 1 406 444 | 1 270 275 |
| Sum kostnader | 3 216 824 | 2 501 459 | 2 125 998 | 1 854 350 | 1 643 417 | 1 727 308 | 1 323 153 | 1 247 337 |
| Driftsresultat | 389 980 | 157 455 | 189 019 | 76 566 | 80 704 | 102 137 | 83 291 | 22 939 |
| Sum finansinntekter | 40 938 | 42 857 | 26 757 | 8 503 | 3 999 | 6 606 | 3 080 | 42 388 |
| Sum finanskostnader | 22 968 | 20 822 | 14 824 | 9 642 | 6 847 | 11 401 | 9 820 | 52 227 |
| Netto finans | 17 970 | – | – | – | – | – | −6 740 | −9 839 |
| Resultat før skattekostnad | 407 949 | 179 490 | 200 951 | 75 427 | 77 856 | 97 343 | 76 551 | 13 100 |
| Årsresultat | 315 626 | 137 961 | 156 366 | 55 605 | 73 269 | 71 105 | 69 626 | 2 498 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | −1 269 | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 314 357 | – | – | – | – | – | 69 626 | 2 498 |
| Sum overføringer og disponeringer | 314 357 | – | – | – | – | – | 69 626 | 2 498 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 187 847 | 197 751 | 205 482 | 209 057 | 218 581 | 231 198 | 234 709 | 245 810 |
| Sum varige driftsmidler | 113 417 | 116 699 | 122 265 | 125 797 | 161 180 | 151 850 | 47 763 | 52 896 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 251 | 251 | 1 576 | 1 576 | 1 576 | 1 576 | 259 | 291 |
| Sum anleggsmidler | 301 515 | 314 702 | 329 324 | 336 430 | 381 337 | 384 624 | 282 731 | 298 998 |
| Sum fordringer | 1 112 474 | – | – | – | – | – | 384 826 | 294 539 |
| Sum omløpsmidler | 1 462 278 | 1 045 766 | 838 468 | 991 515 | 777 616 | 776 677 | 557 535 | 421 505 |
| Sum eiendeler | 1 763 793 | 1 878 703 | 1 512 321 | 1 327 946 | 1 158 953 | 1 161 301 | 840 265 | 720 503 |
| Sum innskutt egenkapital | 251 095 | – | – | – | – | – | 222 025 | 222 025 |
| Sum opptjent egenkapital | 167 703 | – | – | – | – | – | 30 844 | 15 736 |
| Sum egenkapital | 418 798 | 393 041 | 410 384 | 356 046 | 393 662 | 377 393 | 252 869 | 237 761 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 29 342 | – | – | – | – | – | 37 122 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 63 804 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 93 146 | 81 908 | 87 868 | 87 343 | 116 536 | 98 120 | 37 122 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 251 848 | 1 376 149 | 982 868 | 846 062 | 596 751 | 595 261 | 550 274 | 482 742 |
| Sum gjeld | 1 344 994 | 1 485 662 | 1 101 937 | 971 899 | 765 291 | 783 908 | 587 396 | 482 742 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 763 793 | 1 878 703 | 1 512 321 | 1 327 946 | 1 158 953 | 1 161 301 | 840 265 | 720 503 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 505 583 | 159 210 | 73 737 | 85 603 | 34 525 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −356 663 | 5 985 | 2 750 | −1 391 | −3 831 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −148 920 | 153 224 | 70 987 | −84 213 | −31 504 | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | 0 | 0 | −810 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,8 % | 5,9 % | 8,2 % | 4 % | 4,7 % | 5,6 % | 5,9 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 8,8 % | 5,2 % | 6,8 % | 2,9 % | 4,3 % | 3,9 % | 5 % | 0,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 0,76 | 0,85 | 1,17 | 1,3 | 1,3 | 1,01 | 0,87 |
| Gjeldsgrad | 3,21 | 3,78 | 2,69 | 2,73 | 1,94 | 2,08 | 2,32 | 2,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 75,4 % | 35,1 % | 38,1 % | 15,6 % | 18,6 % | 18,8 % | 27,5 % | 1,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 35,6 % | 14,9 % | 19,9 % | 12 % | −5,8 % | – | 10,7 % | – |
| Arbeidskapital | 210,4 mill kr | −330,4 mill kr | −144,4 mill kr | 145,5 mill kr | 180,9 mill kr | 181,4 mill kr | 7,3 mill kr | −61,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (8)
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · BØNES | |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · HAUGESUND | |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · JØRPELAND | |
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · OSLO | 8 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · RUBBESTADNESET | 355 ans. |
Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · SAGVÅG | 20 ans. |
Annen teknisk konsulentvirksomhet · STORD | 147 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · TRONDHEIM | 9 ans. |
Selger du til selskaper som WÄRTSILÄ NORWAY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.