FRAMTRE SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2023 | 2 233 695 000 NOK |
| 2024 | 2 564 970 000 NOK |
| 2025 | 3 284 891 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller16
Formål
Å arbeide for medlemmenes økonomiske interesser tilknyttet deresskogeiendom ved å: tilby omsetning av tømmer og arbeide for best mulig pris og avsetning pa medlemmenesprodukter, sikre best mulig rammebetingelser for næringsmessig utnyttelse av medlemmenesskogeiendommer, tilby skog- og utmarkstjenester, samt faglig veiledning, arbeide for økt bruk av skog-, utmarks- og treprodukter, stimulere til næringsutvikling og ved medlemsengasjement sikre innflytelse ogavkastning i skogindustri og andre tilknyttede verdikjeder.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 284 891 | 2 564 970 | 2 233 695 |
| Sum kostnader | 3 281 725 | 2 531 399 | 2 255 345 |
| Driftsresultat | 3 166 | 33 571 | −21 650 |
| Sum finansinntekter | 24 987 | −8 313 | −7 110 |
| Sum finanskostnader | 26 567 | 6 349 | 18 922 |
| Netto finans | −1 580 | −14 662 | −26 032 |
| Resultat før skattekostnad | 1 586 | 18 909 | −47 682 |
| Årsresultat | 3 956 | 18 068 | −35 433 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 943 | 18 001 | 84 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 37 434 | 17 593 | 5 279 |
| Sum varige driftsmidler | 339 540 | 325 363 | 299 567 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 817 | 15 712 | 36 367 |
| Sum anleggsmidler | 388 791 | 358 668 | 341 213 |
| Sum fordringer | 398 437 | 318 625 | 265 795 |
| Sum investeringer | 157 | 147 143 | 179 188 |
| Sum omløpsmidler | 778 371 | 712 591 | 661 274 |
| Sum eiendeler | 1 167 162 | 1 071 259 | 1 002 487 |
| Sum innskutt egenkapital | 129 660 | 129 203 | 130 347 |
| Sum opptjent egenkapital | 429 074 | 443 067 | 453 696 |
| Sum egenkapital | 558 765 | 572 366 | 585 029 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 826 | 8 117 | 5 769 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 169 157 | 158 186 | 72 483 |
| Sum langsiktig gjeld | 175 983 | 166 303 | 78 252 |
| Sum kortsiktig gjeld | 432 414 | 332 590 | 339 205 |
| Sum gjeld | 608 397 | 498 893 | 417 457 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 167 162 | 1 071 259 | 1 002 486 |
Morselskapsregnskap (2025, 2024)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 306 973 | 1 777 565 |
| Sum kostnader | 2 275 124 | 1 726 556 |
| Driftsresultat | 31 849 | 51 009 |
| Sum finansinntekter | 26 743 | 23 533 |
| Sum finanskostnader | 7 556 | – |
| Netto finans | 19 187 | 23 533 |
| Resultat før skattekostnad | 51 036 | 74 542 |
| Årsresultat | 44 094 | 64 440 |
| Sum overføringer og disponeringer | 44 094 | −64 440 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 8 444 | 11 521 |
| Sum varige driftsmidler | 39 810 | 42 480 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 368 195 | 367 312 |
| Sum anleggsmidler | 416 449 | 421 313 |
| Sum fordringer | 392 370 | 322 700 |
| Sum investeringer | 157 | 145 559 |
| Sum omløpsmidler | 526 935 | 505 693 |
| Sum eiendeler | 943 384 | 927 006 |
| Sum innskutt egenkapital | 129 660 | 129 203 |
| Sum opptjent egenkapital | 528 783 | 506 153 |
| Sum egenkapital | 658 443 | 635 356 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 856 | 1 625 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 56 647 | 61 676 |
| Sum langsiktig gjeld | 57 503 | 63 301 |
| Sum kortsiktig gjeld | 227 438 | 228 349 |
| Sum gjeld | 284 941 | 291 650 |
| Sum egenkapital og gjeld | 943 384 | 927 006 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,1 % | 1,3 % | −1 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | 0,7 % | −1,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 2,14 | 1,95 |
| Gjeldsgrad | 1,09 | 0,87 | 0,71 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,7 % | 3,2 % | −6,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 28,1 % | 14,8 % | – |
| Arbeidskapital | 346 mill kr | 380 mill kr | 322,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller16
Vis 4 til
Underenheter (17)
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ULSET | 11 ans. |
Tjenester tilknyttet skogbruk · DRANGEDAL | |
Tjenester tilknyttet skogbruk · EIKEN | |
Tjenester tilknyttet skogbruk · EVJE | |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · DALE I SUNNFJORD | |
Tjenester tilknyttet skogbruk · FYRESDAL | |
Tjenester tilknyttet skogbruk · GRIMSTAD | 13 ans. |
Tjenester tilknyttet skogbruk · GVARV | |
Tjenester tilknyttet skogbruk · HØYDALSMO | |
Tjenester tilknyttet skogbruk · LYNGDAL | 7 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · NORDFJORDEID | |
Tjenester tilknyttet skogbruk · NOTODDEN |
Vis 5 til
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ØLEN | |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · PORSGRUNN | 36 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · SOGNDAL | |
Tjenester tilknyttet skogbruk · VEGÅRSHEI | |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · VOSS |
Selger du til selskaper som FRAMTRE SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.