MESTERGRUPPEN BYGGEVARE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 1 645 136 643 NOK |
| 2013 | 2 153 187 000 NOK |
| 2014 | 2 244 805 732 NOK |
| 2015 | 2 303 489 000 NOK |
| 2016 | 3 014 395 000 NOK |
| 2017 | 4 143 939 000 NOK |
| 2018 | 7 158 964 000 NOK |
| 2019 | 7 803 762 000 NOK |
| 2020 | 8 553 464 000 NOK |
| 2021 | 10 050 037 000 NOK |
| 2022 | 11 154 916 000 NOK |
| 2023 | 8 545 362 000 NOK |
| 2024 | 8 125 571 000 NOK |
| 2025 | 8 762 316 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Investeringsvirksomhet og virksomhet innen byggevarer av enhver art, herunder investeringer i aksjer, selskapsandeler og fast eiendom og det som står i forbindelse med det.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 8 762 316 | 8 125 571 | 8 545 362 | 11 154 916 | 10 050 037 | 8 553 464 | 7 803 762 | 7 158 964 | 4 143 939 | 3 014 395 | 2 303 489 | 2 244 806 | 2 153 187 | 1 645 137 |
| Sum kostnader | 8 341 041 | 7 704 365 | 8 150 098 | 10 522 519 | 9 334 045 | 8 050 727 | 7 380 486 | 6 716 557 | 3 935 977 | 2 899 144 | 2 188 769 | 2 143 840 | 2 065 033 | 1 599 537 |
| Driftsresultat | 421 275 | 421 206 | 395 264 | 632 397 | 715 992 | 502 737 | 423 276 | 442 407 | 207 962 | 115 250 | 114 720 | 100 966 | 88 154 | 45 600 |
| Sum finansinntekter | 85 598 | 76 635 | 90 245 | 51 081 | 32 581 | 10 589 | 12 920 | 11 703 | 5 074 | 39 040 | 5 103 | 4 474 | 5 550 | 4 643 |
| Sum finanskostnader | 81 012 | 1 004 | 413 | 1 842 | 8 629 | 3 167 | 29 644 | 4 661 | 378 | 3 409 | 55 | 78 | 182 | 25 |
| Netto finans | 4 586 | 75 631 | 89 832 | 49 239 | 23 951 | 7 422 | −16 725 | 7 042 | 4 696 | 35 631 | 5 048 | 4 396 | 5 368 | 4 618 |
| Resultat før skattekostnad | 425 861 | 496 837 | 485 096 | 681 636 | 739 944 | 510 158 | 406 551 | 449 449 | 212 658 | 150 881 | 119 768 | 105 362 | 93 522 | 50 218 |
| Årsresultat | 311 050 | 381 609 | 372 667 | 529 285 | 577 054 | 390 751 | 311 054 | 345 580 | 160 837 | 121 016 | 87 067 | 76 400 | 66 648 | 35 263 |
| Totalresultat | 311 050 | 381 609 | 372 667 | 0 | 577 054 | 390 751 | 311 054 | 345 580 | 160 837 | 121 016 | 87 067 | 76 400 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 311 050 | 381 609 | 372 667 | 529 284 | 577 054 | 390 751 | 311 054 | 345 580 | 160 837 | 121 016 | 87 067 | 76 400 | 66 648 | 35 263 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 208 605 | 236 470 | 260 834 | 300 426 | 68 672 | 69 890 | 18 194 | 20 567 | 2 890 | 1 397 | 510 | 383 | 191 | 576 |
| Sum varige driftsmidler | 63 675 | 71 067 | 83 596 | 94 840 | 42 982 | 33 908 | 40 789 | 39 279 | 47 118 | 37 890 | 153 | 722 | 1 008 | 1 415 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 298 998 | 953 596 | 902 601 | 815 232 | 1 106 671 | 550 256 | 346 126 | 54 895 | 35 437 | 1 802 | – | – | 75 | – |
| Sum anleggsmidler | 1 571 278 | 1 261 133 | 1 247 031 | 1 210 499 | 1 218 325 | 654 054 | 405 109 | 114 741 | 85 446 | 41 089 | 663 | 1 105 | 1 274 | 1 991 |
| Sum fordringer | 1 186 162 | 1 217 411 | 1 237 690 | 1 648 419 | 1 907 729 | 1 226 904 | 1 169 206 | 1 032 154 | 640 853 | 427 424 | 185 584 | 204 558 | 202 290 | 153 263 |
| Sum omløpsmidler | 1 520 694 | 1 591 806 | 1 612 969 | 2 061 542 | 2 156 431 | 2 219 965 | 1 716 266 | 1 630 905 | 955 291 | 778 718 | 600 021 | 486 654 | 291 959 | 229 933 |
| Sum eiendeler | 3 091 972 | 2 852 939 | 2 860 000 | 3 272 041 | 3 374 756 | 2 874 018 | 2 121 375 | 1 745 647 | 1 040 737 | 819 807 | 600 684 | 487 759 | 293 233 | 231 924 |
| Sum innskutt egenkapital | 276 788 | 224 639 | 224 639 | 224 639 | 192 243 | 192 243 | 194 598 | 194 598 | 82 099 | 82 003 | 4 892 | 4 892 | 4 892 | 4 892 |
| Sum opptjent egenkapital | 214 200 | 202 581 | 216 697 | 238 709 | 297 695 | 179 169 | 118 847 | 139 223 | 24 182 | 121 235 | 26 937 | 28 626 | 31 052 | 25 485 |
| Sum egenkapital | 490 988 | 427 220 | 441 335 | 463 348 | 489 938 | 371 413 | 313 446 | 333 822 | 106 281 | 203 238 | 31 829 | 33 519 | 35 944 | 30 377 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 644 | 6 290 | 4 482 | 4 974 | 0 | 3 550 | – | – | – | – | – | – | – | 1 268 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 161 528 | 5 702 | 3 992 | 0 | 6 187 | 4 432 | 2 152 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 166 172 | 11 992 | 8 474 | 10 064 | 6 187 | 7 981 | 2 152 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 268 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 434 812 | 2 413 726 | 2 410 190 | 2 798 629 | 2 878 630 | 2 494 624 | 1 805 778 | 1 411 825 | 934 457 | 616 568 | 568 855 | 454 240 | 257 289 | 200 279 |
| Sum gjeld | 2 600 984 | 2 425 718 | 2 418 664 | 2 808 693 | 2 884 817 | 2 502 605 | 1 807 930 | 1 411 825 | 934 457 | 616 568 | 568 855 | 454 240 | 257 289 | 201 547 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 091 972 | 2 852 939 | 2 860 000 | 3 272 041 | 3 374 756 | 2 874 018 | 2 121 375 | 1 745 647 | 1 040 737 | 819 807 | 600 684 | 487 759 | 293 233 | 231 924 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 410 483 | 766 157 | 883 297 | 902 322 | 904 612 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 97 228 | −73 683 | −265 990 | 402 950 | −135 641 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −507 668 | −692 614 | −617 000 | 525 403 | −372 899 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 43 | −139 | 308 | 26 031 | 396 072 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 372 | 329 | 468 | 161 | 791 427 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,8 % | 5,2 % | 4,6 % | 5,7 % | 7,1 % | 5,9 % | 5,4 % | 6,2 % | 5 % | 3,8 % | 5 % | 4,5 % | 4,1 % | 2,8 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 4,7 % | 4,4 % | 4,7 % | 5,7 % | 4,6 % | 4 % | 4,8 % | 3,9 % | 4 % | 3,8 % | 3,4 % | 3,1 % | 2,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 0,66 | 0,67 | 0,74 | 0,75 | 0,89 | 0,95 | 1,16 | 1,02 | 1,26 | 1,05 | 1,07 | 1,13 | 1,15 |
| Gjeldsgrad | 5,3 | 5,68 | 5,48 | 6,06 | 5,89 | 6,74 | 5,77 | 4,23 | 8,79 | 3,03 | 17,87 | 13,55 | 7,16 | 6,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | 63,3 % | 89,3 % | 84,4 % | 114,2 % | 117,8 % | 105,2 % | 99,2 % | 103,5 % | 151,3 % | 59,5 % | 273,6 % | 227,9 % | 185,4 % | 116,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,8 % | −4,9 % | −23,4 % | 11 % | 17,5 % | 9,6 % | 9 % | 72,8 % | 37,5 % | 30,9 % | 2,6 % | 4,3 % | 30,9 % | – |
| Arbeidskapital | −914,1 mill kr | −821,9 mill kr | −797,2 mill kr | −737,1 mill kr | −722,2 mill kr | −274,7 mill kr | −89,5 mill kr | 219,1 mill kr | 20,8 mill kr | 162,2 mill kr | 31,2 mill kr | 32,4 mill kr | 34,7 mill kr | 29,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (43)
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · OSLO | 16 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ARENDAL | 22 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ÅS | 8 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · NYBORG | 17 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ASKIM | 6 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · TØNSBERG | |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · BODØ | 10 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · BRUMUNDDAL | 12 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · SKODJE | 16 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · EIDE | |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ELNESVÅGEN | 24 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · YTRE ENEBAKK |
Vis 28 til
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · FREDRIKSTAD | 20 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · FLORØ | 28 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · FØRDE | |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · FOSNAVÅG | 21 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · GAUPEN | 10 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · GRIMSTAD | 16 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · HALDEN | 16 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HOLMESTRAND | 10 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · INDRE ARNA | 16 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ISE | |
Byggeteknisk konsulentvirksomhet · TRONDHEIM | |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · KRISTIANSAND S | 11 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · KROKSTADELVA | 8 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · LAKSEVÅG | 17 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ØSTERÅS | |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · MOLDE | 32 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · MOSS | 11 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · OSLO | 67 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · GAMLE FREDRIKSTAD | |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · STATHELLE | 13 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TILLER | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · BORGENHAUGEN | 15 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · SKI | 87 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · SKOGN | |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SPYDEBERG | 12 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · BARKÅKER | 13 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TORP | 21 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · TRONDHEIM | 54 ans. |
Selger du til selskaper som MESTERGRUPPEN BYGGEVARE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.