SCHINDLER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 463 614 000 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 492 569 000 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 646 107 000 NOK |
| 2019 | 684 685 000 NOK |
| 2020 | 690 483 730 NOK |
| 2021 | 756 689 744 NOK |
| 2022 | 792 469 000 NOK |
| 2023 | 907 670 198 NOK |
| 2024 | 941 633 739 NOK |
| 2025 | 929 199 899 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Produksjon, salg, montasje, reparasjoner, moderisering og vedlikehold av heiser og heisekomponenter, rulletrapper, motorer, apparater og andre produkter fra Schindler-konsernet eller andre samarbeidende selskaper samt dermed sammenhengende virksomhet. Selskapet skal kunne opprette filialer av sin virksomhet og delta i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 929 200 | 941 634 | 907 670 | 792 469 | 756 690 | 690 484 | 684 685 | 646 107 | 492 569 | 463 614 |
| Sum kostnader | 841 309 | 868 082 | 849 590 | 736 162 | 696 005 | 646 493 | 654 019 | 596 475 | 454 813 | 445 498 |
| Driftsresultat | 87 891 | 73 552 | 58 080 | 56 306 | 60 685 | 43 991 | 30 665 | 49 632 | 37 756 | 18 116 |
| Sum finansinntekter | 15 740 | 22 188 | 31 521 | 13 798 | 5 224 | 7 769 | 7 465 | 6 351 | 10 131 | 17 077 |
| Sum finanskostnader | 2 748 | 3 068 | 12 138 | 6 850 | – | 2 989 | 6 294 | 1 512 | 5 927 | 170 |
| Netto finans | 12 992 | – | – | 6 948 | −3 485 | – | 1 171 | 4 839 | 4 204 | 16 907 |
| Resultat før skattekostnad | 100 883 | 92 671 | 77 464 | 63 254 | 57 200 | 48 771 | 31 837 | 54 471 | 41 960 | 35 023 |
| Årsresultat | 79 544 | 72 944 | 60 904 | 49 476 | 44 831 | 37 769 | 24 056 | 43 064 | 33 021 | 28 492 |
| Sum overføringer og disponeringer | 79 544 | – | – | 49 476 | 44 831 | – | 24 056 | 43 064 | 33 021 | 28 492 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 309 | 1 267 | 2 303 | 224 | 0 | 0 | 4 479 | 1 212 | 2 155 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 40 540 | 30 283 | 20 184 | 24 080 | 20 583 | 27 622 | 37 373 | 33 692 | 24 904 | 25 640 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 093 | 7 780 | 5 572 | 3 945 | 5 730 | 4 686 | 4 614 | 30 100 | 25 855 | 25 429 |
| Sum anleggsmidler | 49 942 | 39 329 | 28 059 | 28 249 | 26 312 | 32 308 | 46 466 | 65 004 | 52 914 | 51 069 |
| Sum fordringer | 127 196 | – | – | 146 236 | 149 893 | – | 124 932 | 100 504 | 71 506 | 72 992 |
| Sum investeringer | – | – | – | 4 080 | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 362 190 | 346 859 | 352 995 | 361 358 | 326 123 | 319 075 | 248 412 | 211 290 | 181 382 | 163 012 |
| Sum eiendeler | 412 132 | 386 189 | 381 054 | 389 606 | 352 435 | 351 383 | 294 878 | 276 294 | 234 296 | 214 081 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 000 | – | – | 8 000 | 8 000 | – | 8 000 | 8 000 | 8 000 | 8 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 77 048 | – | – | 63 657 | 59 180 | – | 34 468 | 51 877 | 40 492 | 35 707 |
| Sum egenkapital | 85 048 | 85 505 | 82 561 | 71 657 | 67 180 | 62 349 | 42 468 | 59 877 | 48 492 | 43 707 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 960 | – | – | 4 518 | 5 432 | – | 1 602 | 1 602 | 1 400 | 4 167 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 960 | 2 152 | 2 129 | 4 518 | 5 432 | 6 118 | 1 602 | 1 602 | 1 400 | 4 167 |
| Sum kortsiktig gjeld | 323 124 | 298 532 | 296 364 | 313 432 | 279 822 | 282 916 | 250 809 | 214 815 | 184 404 | 166 207 |
| Sum gjeld | 327 084 | 300 684 | 298 493 | 317 950 | 285 255 | 289 034 | 252 410 | 216 417 | 185 804 | 170 374 |
| Sum egenkapital og gjeld | 412 132 | 386 189 | 381 054 | 389 606 | 352 435 | 351 383 | 294 878 | 276 294 | 234 296 | 214 081 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 80 707 | 52 366 | 93 224 | 32 523 | 30 553 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 18 594 | −76 145 | 19 857 | −3 510 | 28 773 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −50 000 | −45 000 | 40 000 | −20 000 | −15 000 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 49 301 | −68 778 | 33 367 | 9 013 | 44 326 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 184 889 | 135 588 | 204 366 | 170 999 | 161 986 | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2016)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2016 |
|---|---|
| Sum inntekter | 617 871 |
| Sum kostnader | 570 940 |
| Driftsresultat | 46 931 |
| Sum finansinntekter | 3 988 |
| Sum finanskostnader | 6 277 |
| Netto finans | −2 289 |
| Resultat før skattekostnad | 44 642 |
| Årsresultat | 33 367 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2016 |
|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 659 |
| Sum varige driftsmidler | 29 338 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 |
| Sum anleggsmidler | 32 998 |
| Sum fordringer | 90 482 |
| Sum omløpsmidler | 246 183 |
| Sum eiendeler | 279 181 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 44 603 |
| Sum egenkapital | 52 603 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 400 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 400 |
| Sum kortsiktig gjeld | 225 178 |
| Sum gjeld | 226 578 |
| Sum egenkapital og gjeld | 279 181 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,5 % | 7,8 % | 6,4 % | 7,1 % | 8 % | 6,4 % | 4,5 % | 7,7 % | 7,7 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 8,6 % | 7,8 % | 6,7 % | 6,2 % | 5,9 % | 5,5 % | 3,5 % | 6,7 % | 6,7 % | 6,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,16 | 1,19 | 1,15 | 1,17 | 1,13 | 0,99 | 0,98 | 0,98 | 0,98 |
| Gjeldsgrad | 3,85 | 3,52 | 3,62 | 4,44 | 4,25 | 4,64 | 5,94 | 3,61 | 3,83 | 3,9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 93,5 % | 85,3 % | 73,8 % | 69,1 % | 66,7 % | 60,6 % | 56,7 % | 71,9 % | 68,1 % | 65,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,3 % | 3,7 % | 14,5 % | 4,7 % | 9,6 % | 0,8 % | 6 % | – | – | – |
| Arbeidskapital | 39,1 mill kr | 48,3 mill kr | 56,6 mill kr | 47,9 mill kr | 46,3 mill kr | 36,2 mill kr | −2,4 mill kr | −3,5 mill kr | −3 mill kr | −3,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (18)
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · ÅLESUND | |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · ARENDAL | 5 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · NESTTUN | 37 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · BODØ | |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · SOLBERGELVA | 12 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · SELLEBAKK | 8 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · GJØVIK | 13 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · HARSTAD | 5 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · HAUGESUND | |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · KRISTIANSAND S | 20 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · MOLDE | 10 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · OSLO | 133 ans. |
Vis 6 til
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · SANDEFJORD | 11 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · SKIEN | 5 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · STAVANGER | 18 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · TROMSØ | 13 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · TILLER | 31 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · VENNESLA | 29 ans. |
Selger du til selskaper som SCHINDLER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.