NORGESPLASTER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 88 884 826 NOK |
| 2015 | 99 123 608 NOK |
| 2016 | 100 267 806 NOK |
| 2017 | 162 779 849 NOK |
| 2018 | 169 397 879 NOK |
| 2019 | 169 949 776 NOK |
| 2020 | 169 446 041 NOK |
| 2021 | 190 450 352 NOK |
| 2022 | 192 806 572 NOK |
| 2023 | 178 968 675 NOK |
| 2024 | 207 203 693 NOK |
| 2025 | 211 184 925 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Fremstilling, forskning og utvikling av, samt handel, herunder import og eksport, av farmasøytiske, medisinske og andre kjemiske produkter, samt andre produkter for behandling og forebygging av sykdommer, samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre virksomheter.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 211 185 | 207 204 | 178 969 | 192 807 | 190 450 | 169 446 | 169 950 | 169 398 | 162 780 | 100 268 | 99 124 | 88 885 |
| Sum kostnader | 198 842 | 188 698 | 171 029 | 180 623 | 172 292 | 162 763 | 159 345 | 156 274 | 150 562 | 93 378 | 92 960 | 86 251 |
| Driftsresultat | 12 343 | 18 506 | 7 940 | 12 184 | 18 158 | 6 683 | 10 604 | 13 124 | 12 218 | 6 889 | 6 164 | 2 634 |
| Sum finansinntekter | 1 396 | 1 202 | 774 | 412 | 32 | 475 | 91 | 3 | 1 962 | 785 | 1 847 | 760 |
| Sum finanskostnader | 3 293 | 3 207 | 2 392 | 230 | 563 | 5 103 | 3 648 | 1 979 | 2 267 | 3 010 | 3 007 | 1 970 |
| Netto finans | −1 897 | – | – | – | – | – | −3 557 | −1 976 | −305 | −2 225 | −1 160 | −1 210 |
| Resultat før skattekostnad | 10 446 | 16 500 | 6 323 | 12 365 | 17 628 | 2 055 | 7 047 | 11 148 | 11 913 | 4 664 | 5 004 | 1 423 |
| Årsresultat | 8 140 | 12 857 | 4 921 | 9 642 | 13 355 | 1 216 | 5 101 | 8 185 | 8 650 | 3 454 | 3 456 | 1 033 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | 5 101 | 8 185 | 8 650 | 3 454 | 3 456 | 1 033 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 5 101 | 8 185 | 8 650 | 3 454 | 3 456 | 1 033 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 105 | 1 658 | 1 284 | 1 309 | 1 410 | 3 423 | 3 683 | 5 377 | 7 169 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 12 497 | 10 315 | 9 935 | 9 414 | 10 484 | 9 432 | 9 865 | 8 088 | 10 296 | 11 461 | 13 821 | 16 324 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 2 011 | 1 705 | 776 | 972 | 224 | 154 |
| Sum anleggsmidler | 13 602 | 11 973 | 11 218 | 10 723 | 11 894 | 12 855 | 15 559 | 15 170 | 18 241 | 12 433 | 14 044 | 16 478 |
| Sum fordringer | 55 145 | – | – | – | – | – | 38 343 | 32 987 | 28 081 | 19 407 | 20 285 | 20 767 |
| Sum omløpsmidler | 96 785 | 98 019 | 72 498 | 82 432 | 77 371 | 80 114 | 75 764 | 68 592 | 66 318 | 41 299 | 41 443 | 39 133 |
| Sum eiendeler | 110 387 | 109 992 | 83 716 | 93 155 | 89 265 | 92 969 | 91 323 | 83 762 | 84 558 | 53 732 | 55 487 | 55 612 |
| Sum innskutt egenkapital | 17 358 | – | – | – | – | – | 11 659 | 11 659 | 11 659 | 8 298 | 8 298 | 8 298 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 828 | – | – | – | – | – | 14 623 | 8 785 | 12 158 | 1 818 | 2 643 | 2 841 |
| Sum egenkapital | 23 187 | 17 933 | 18 499 | 18 429 | 18 084 | 36 229 | 26 283 | 20 445 | 23 817 | 10 116 | 10 941 | 11 139 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | 365 | 854 | 1 199 | 1 523 | 1 760 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 57 046 | – | – | – | – | – | 12 891 | 45 862 | 42 710 | 30 072 | 31 066 | 25 432 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 41 543 | 35 718 | 28 206 | 5 432 | 26 092 | 12 891 | 46 227 | 43 565 | 31 271 | 32 589 | 27 193 |
| Sum kortsiktig gjeld | 30 155 | 50 516 | 29 499 | 46 520 | 65 749 | 30 648 | 52 149 | 17 090 | 17 177 | 12 344 | 11 957 | 17 280 |
| Sum gjeld | 87 201 | 92 059 | 65 217 | 74 726 | 71 181 | 56 740 | 65 040 | 63 317 | 60 741 | 43 615 | 44 546 | 44 472 |
| Sum egenkapital og gjeld | 110 387 | 109 992 | 83 716 | 93 155 | 89 265 | 92 969 | 91 323 | 83 762 | 84 558 | 53 732 | 55 487 | 55 612 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 3 936 | 7 782 | 8 274 | 23 702 | 20 389 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 541 | −3 375 | 1 567 | 1 048 | −1 333 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −395 | −4 406 | 6 707 | 22 654 | −20 638 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 581 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,8 % | 8,9 % | 4,4 % | 6,3 % | 9,5 % | 3,9 % | 6,2 % | 7,8 % | 7,5 % | 6,9 % | 6,2 % | 3 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 6,2 % | 2,8 % | 5 % | 7 % | 0,7 % | 3 % | 4,8 % | 5,3 % | 3,4 % | 3,5 % | 1,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,21 | 1,94 | 2,46 | 1,77 | 1,18 | 2,61 | 1,45 | 4,01 | 3,86 | 3,35 | 3,47 | 2,26 |
| Gjeldsgrad | 3,76 | 5,13 | 3,53 | 4,05 | 3,94 | 1,57 | 2,47 | 3,1 | 2,55 | 4,31 | 4,07 | 3,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,1 % | 71,7 % | 26,6 % | 52,3 % | 73,9 % | 3,4 % | 19,4 % | 40 % | 36,3 % | 34,1 % | 31,6 % | 9,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,9 % | 15,8 % | −7,2 % | 1,2 % | 12,4 % | −0,3 % | 0,3 % | 4,1 % | 62,3 % | 1,2 % | 11,5 % | – |
| Arbeidskapital | 66,6 mill kr | 47,5 mill kr | 43 mill kr | 35,9 mill kr | 11,6 mill kr | 49,5 mill kr | 23,6 mill kr | 51,5 mill kr | 49,1 mill kr | 29 mill kr | 29,5 mill kr | 21,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Produksjon av farmasøytiske preparater · VENNESLA | 53 ans. |
Selger du til selskaper som NORGESPLASTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.