VISTIN PHARMA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 227 892 000 NOK |
| 2016 | 394 773 000 NOK |
| 2017 | 345 070 000 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 228 129 000 NOK |
| 2020 | 253 906 000 NOK |
| 2021 | 278 623 000 NOK |
| 2022 | 304 852 000 NOK |
| 2023 | 438 328 000 NOK |
| 2024 | 429 503 000 NOK |
| 2025 | 452 291 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Utvikling, produksjon og salg av legemidler, og andre helserelaterte produkter og tjenester, og det som står i forbindelse med dette, alene eller gjennom partner-/eierskap i andre virksomheter.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 429 503 | 438 328 | 304 852 | 278 623 | 253 906 | 228 129 | 345 070 | 394 773 | 227 892 |
| Sum kostnader | 338 155 | 362 754 | 306 754 | 240 676 | 205 339 | 206 601 | 340 294 | 374 027 | 199 162 |
| Driftsresultat | 91 348 | 75 574 | −1 902 | 37 947 | 48 567 | 21 528 | 4 776 | 20 746 | 28 730 |
| Sum finansinntekter | 9 398 | 20 753 | 9 546 | 5 001 | 12 322 | 4 391 | 93 | 162 | 355 |
| Sum finanskostnader | 15 773 | 33 984 | 11 279 | 7 674 | 23 204 | 7 022 | 13 009 | 8 253 | 4 305 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −2 631 | −12 916 | −8 091 | −3 950 |
| Resultat før skattekostnad | 84 973 | 62 343 | −3 634 | 35 273 | 37 685 | 18 897 | −8 140 | 12 655 | 24 780 |
| Årsresultat | 66 274 | 48 579 | −2 864 | 27 654 | 29 372 | 14 720 | −6 758 | 9 593 | 18 075 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 14 720 | −6 758 | 9 593 | 18 075 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 12 533 | 27 338 | 27 289 | 0 | 516 | 2 087 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 229 603 | 219 984 | 219 430 | 167 420 | 145 261 | 101 802 | 71 684 | 53 552 | 41 331 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 154 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 241 757 | 232 517 | 246 769 | 194 709 | 145 261 | 102 318 | 73 771 | 53 552 | 41 331 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 49 524 | 45 785 | 57 209 | 62 939 |
| Sum omløpsmidler | 134 223 | 162 664 | 157 747 | 123 083 | 79 197 | 99 363 | 112 411 | 205 761 | 195 629 |
| Sum eiendeler | 375 980 | 395 181 | 404 516 | 317 790 | 224 458 | 201 681 | 186 182 | 259 313 | 236 960 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 33 697 | 14 380 | 27 719 | 18 125 |
| Sum egenkapital | 174 320 | 106 448 | 54 178 | 54 831 | 28 335 | 33 697 | 14 380 | 27 719 | 18 125 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 16 310 | 14 736 | 12 290 | 10 394 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 98 024 | 72 024 | 140 750 | 140 750 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 58 024 | 58 024 | 58 024 | 98 024 | 114 334 | 86 760 | 153 040 | 151 144 |
| Sum kortsiktig gjeld | 175 414 | 221 845 | 253 526 | 189 103 | 81 244 | 53 650 | 85 042 | 78 554 | 67 691 |
| Sum gjeld | 201 661 | 288 733 | 350 337 | 262 959 | 196 124 | 167 984 | 171 802 | 231 594 | 218 835 |
| Sum egenkapital og gjeld | 375 981 | 395 181 | 404 515 | 317 790 | 224 459 | 201 681 | 186 182 | 259 313 | 236 960 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 106 405 | 88 084 | 2 024 | 15 366 | 35 941 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 40 388 | −18 636 | −60 343 | −31 377 | 52 437 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 83 505 | −45 141 | 45 141 | 20 000 | 0 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 17 488 | 24 307 | −13 178 | 3 989 | 16 496 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 6 867 | 24 355 | 47 | 13 225 | 9 236 | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,3 % | 17,2 % | −0,6 % | 13,6 % | 19,1 % | 9,4 % | 1,4 % | 5,3 % | 12,6 % |
| Resultatmargin | 15,4 % | 11,1 % | −0,9 % | 9,9 % | 11,6 % | 6,5 % | −2 % | 2,4 % | 7,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,77 | 0,73 | 0,62 | 0,65 | 0,97 | 1,85 | 1,32 | 2,62 | 2,89 |
| Gjeldsgrad | 1,16 | 2,71 | 6,47 | 4,8 | 6,92 | 4,99 | 11,95 | 8,36 | 12,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38 % | 45,6 % | −5,3 % | 50,4 % | 103,7 % | 43,7 % | −47 % | 34,6 % | 99,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2 % | 43,8 % | 9,4 % | 9,7 % | 11,3 % | – | −12,6 % | 73,2 % | – |
| Arbeidskapital | −41,2 mill kr | −59,2 mill kr | −95,8 mill kr | −66 mill kr | −2 mill kr | 45,7 mill kr | 27,4 mill kr | 127,2 mill kr | 127,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (2)
Produksjon av farmasøytiske preparater · SANNIDAL | 71 ans. |
Produksjon av farmasøytiske preparater · OSLO | 7 ans. |
Selger du til selskaper som VISTIN PHARMA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.