CURIDA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 11 150 907 NOK |
| 2016 | 50 017 847 NOK |
| 2017 | 46 549 170 NOK |
| 2018 | 45 229 443 NOK |
| 2019 | 73 338 235 NOK |
| 2020 | 111 523 891 NOK |
| 2021 | 134 443 205 NOK |
| 2022 | 198 122 494 NOK |
| 2023 | 248 393 489 NOK |
| 2024 | 279 750 860 NOK |
| 2025 | 235 295 285 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Etablere, utvikle og drive næringsvirksomhet med utgangspunkt i tilgjengelig kompetanse og anlegg på Strandmoen i Elverum, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender. Primært vil selskapet engasjere seg i virksomhet innen produksjon av legemidler, medisinsk utstyr og kosttilskudd.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2023, 2021, 2020, 2015 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 235 295 | 279 751 | 248 393 | 198 122 | 134 443 | 111 524 | 73 338 | 45 229 | 46 549 | 50 018 | 11 151 |
| Sum kostnader | 264 696 | 276 624 | 262 133 | 230 138 | 143 757 | 139 669 | 106 899 | 72 593 | 58 637 | 58 440 | 17 566 |
| Driftsresultat | −29 401 | 3 126 | −13 740 | −32 016 | −9 313 | −28 145 | −33 561 | −27 364 | −12 088 | −8 422 | −6 415 |
| Sum finansinntekter | 3 624 | 4 829 | 5 087 | 3 257 | 4 605 | 1 921 | 420 | 247 | 175 | 147 | 37 |
| Sum finanskostnader | 19 318 | 21 743 | 30 748 | 18 305 | 13 724 | 10 108 | 3 496 | 1 271 | 762 | 598 | 86 |
| Netto finans | −15 694 | – | – | – | – | – | −3 076 | −1 024 | −587 | −451 | −50 |
| Resultat før skattekostnad | −45 095 | −13 788 | −39 401 | −47 064 | −18 432 | −36 332 | −36 637 | −28 388 | −12 675 | −8 873 | −6 465 |
| Årsresultat | −44 984 | −13 390 | −38 122 | −45 748 | −15 983 | −33 788 | −35 667 | −28 223 | −9 921 | −6 831 | −4 846 |
| Sum overføringer og disponeringer | −44 984 | – | – | – | – | – | −35 667 | −28 223 | −9 921 | −6 831 | −4 846 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 280 | 6 169 | 7 007 | 9 126 | 11 246 | 5 771 | 5 613 | 5 613 | 5 613 | 3 258 | 1 584 |
| Sum varige driftsmidler | 85 728 | 73 008 | 65 714 | 64 700 | 69 606 | 63 680 | 45 353 | 18 249 | 4 851 | 1 111 | 714 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | 0 | – | – | – | – | – | 5 | – |
| Sum anleggsmidler | 92 008 | 79 177 | 72 721 | 73 827 | 80 852 | 69 451 | 50 967 | 23 863 | 10 465 | 4 374 | 2 298 |
| Sum fordringer | 50 921 | – | – | – | – | – | 28 548 | 8 369 | 14 383 | 9 309 | 7 070 |
| Sum omløpsmidler | 116 237 | 138 064 | 132 052 | 135 207 | 95 020 | 166 332 | 48 054 | 23 584 | 21 948 | 17 556 | 14 318 |
| Sum eiendeler | 208 245 | 217 241 | 204 773 | 209 034 | 175 872 | 235 782 | 99 021 | 47 447 | 32 413 | 21 930 | 16 616 |
| Sum innskutt egenkapital | 15 015 | – | – | – | – | – | 15 015 | 15 015 | 15 015 | 15 015 | 15 094 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 901 | – | – | – | – | – | −62 055 | −29 825 | −2 153 | −3 491 | −4 846 |
| Sum egenkapital | 24 916 | 26 083 | 39 473 | 21 438 | 25 335 | 32 634 | −47 040 | −14 810 | 12 862 | 11 524 | 10 248 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 10 000 | 37 | 287 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 620 | 8 333 | 19 394 | 19 950 | 10 000 | 37 | 287 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 183 329 | 191 158 | 164 681 | 179 263 | 131 142 | 183 198 | 136 060 | 62 219 | 19 265 | 10 407 | 6 369 |
| Sum gjeld | 183 329 | 191 158 | 165 301 | 187 596 | 150 536 | 203 148 | 146 060 | 62 256 | 19 551 | 10 407 | 6 369 |
| Sum egenkapital og gjeld | 208 245 | 217 241 | 204 773 | 209 034 | 175 872 | 235 782 | 99 021 | 47 447 | 32 413 | 21 930 | 16 616 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −41 307 | −33 509 | −48 961 | −25 955 | −16 106 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −17 315 | −11 744 | −19 803 | −16 678 | −23 791 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 58 761 | 49 096 | 68 764 | 42 633 | 31 514 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 139 | 3 843 | 0 | 0 | −8 383 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 3 982 | 3 843 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −12,5 % | 1,1 % | −5,5 % | −16,2 % | −6,9 % | −25,2 % | −45,8 % | −60,5 % | −26 % | −16,8 % | −57,5 % |
| Resultatmargin | −19,1 % | −4,8 % | −15,4 % | −23,1 % | −11,9 % | −30,3 % | −48,6 % | −62,4 % | −21,3 % | −13,7 % | −43,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 0,72 | 0,8 | 0,75 | 0,72 | 0,91 | 0,35 | 0,38 | 1,14 | 1,69 | 2,25 |
| Gjeldsgrad | 7,36 | 7,33 | 4,19 | 8,75 | 5,94 | 6,23 | – | – | 1,52 | 0,9 | 0,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | −180,5 % | −51,3 % | −96,6 % | −213,4 % | −63,1 % | −103,5 % | 75,8 % | 190,6 % | −77,1 % | −59,3 % | −47,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −15,9 % | 12,6 % | 25,4 % | 47,4 % | 20,6 % | 52,1 % | 62,1 % | −2,8 % | −6,9 % | 348,6 % | – |
| Arbeidskapital | −67,1 mill kr | −53,1 mill kr | −32,6 mill kr | −44,1 mill kr | −36,1 mill kr | −16,9 mill kr | −88 mill kr | −38,6 mill kr | 2,7 mill kr | 7,1 mill kr | 7,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av farmasøytiske preparater · ELVERUM | 119 ans. |
Selger du til selskaper som CURIDA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.