MARTIN M BAKKEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 401 957 000 NOK |
| 2016 | 375 261 000 NOK |
| 2017 | 532 907 045 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 353 046 000 NOK |
| 2020 | 344 586 000 NOK |
| 2021 | 341 656 000 NOK |
| 2022 | 481 849 000 NOK |
| 2023 | 448 318 000 NOK |
| 2024 | 357 772 000 NOK |
| 2025 | 407 643 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Drift av bygge- og anleggsvirksomhet, samt engasjement i andre selskaper, bl.a. ved komandittinnskudd.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2022 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 407 643 | 357 772 | 448 318 | 481 849 | 341 656 | 344 586 | 353 046 | 532 907 | 375 261 | 401 957 |
| Sum kostnader | 384 903 | 341 235 | 427 742 | 460 910 | 313 567 | 303 829 | 321 442 | 503 870 | 353 864 | 376 820 |
| Driftsresultat | 22 740 | 16 538 | 20 577 | 20 938 | 28 089 | 40 758 | 31 604 | 29 037 | 21 397 | 25 137 |
| Sum finansinntekter | 3 455 | 3 576 | 3 269 | 1 629 | 298 | 665 | 3 111 | 2 198 | 1 754 | 1 714 |
| Sum finanskostnader | 71 | 40 | 14 | 4 | −1 | 1 | 11 | 2 | – | – |
| Netto finans | 3 384 | – | – | 1 625 | – | – | 3 100 | 2 196 | 1 754 | 1 714 |
| Resultat før skattekostnad | 26 124 | 20 074 | 23 832 | 22 563 | 28 389 | 41 422 | 34 705 | 31 233 | 23 151 | 26 851 |
| Årsresultat | 20 396 | 15 673 | 18 584 | 17 668 | 22 180 | 32 309 | 27 061 | 23 578 | 17 133 | 19 491 |
| Sum overføringer og disponeringer | 20 396 | – | – | 17 668 | – | – | 27 061 | 23 578 | – | 19 492 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | – | – | – | 0 | 87 | 8 220 | 2 755 | 7 912 | 1 346 |
| Sum varige driftsmidler | 1 360 | 1 570 | 3 730 | 1 028 | 1 310 | 885 | 1 088 | 1 501 | 1 463 | 1 677 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 377 | 1 451 | 1 415 | 1 424 | 1 446 | 1 470 | 1 403 | 1 391 | 1 253 | 1 418 |
| Sum anleggsmidler | 1 737 | 3 021 | 5 145 | 2 452 | 2 756 | 2 441 | 10 711 | 5 648 | 10 628 | 4 441 |
| Sum fordringer | 69 598 | – | – | 73 986 | – | – | 81 260 | 108 935 | 80 923 | 68 116 |
| Sum omløpsmidler | 172 787 | 153 473 | 167 002 | 181 873 | 171 729 | 212 236 | 234 022 | 257 627 | 193 750 | 193 445 |
| Sum eiendeler | 174 525 | 156 494 | 172 147 | 184 325 | 174 485 | 214 677 | 244 733 | 263 275 | 204 378 | 197 886 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 361 | – | – | 43 762 | – | – | 50 098 | 50 098 | 50 098 | 50 098 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 776 | – | – | 12 | – | – | 11 107 | 15 746 | 2 381 | 0 |
| Sum egenkapital | 43 138 | 40 361 | 40 361 | 43 774 | 43 762 | 54 494 | 61 205 | 65 844 | 52 479 | 50 098 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 363 | – | – | 2 885 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 2 885 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 129 024 | 114 528 | 131 656 | 137 666 | 130 689 | 160 184 | 183 529 | 197 431 | 151 899 | 147 787 |
| Sum gjeld | 131 387 | 116 132 | 131 786 | 140 551 | 130 723 | 160 184 | 183 529 | 197 431 | 151 899 | 147 787 |
| Sum egenkapital og gjeld | 174 525 | 156 494 | 172 147 | 184 325 | 174 485 | 214 677 | 244 733 | 263 275 | 204 378 | 197 885 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 11 044 | 43 096 | 9 639 | 17 170 | 13 426 | 42 055 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 691 | 1 952 | −3 170 | 1 | −757 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −18 250 | −30 000 | −19 700 | −39 000 | −40 000 | −37 768 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −6 515 | 15 048 | −13 231 | −21 830 | −27 331 | 4 286 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 103 189 | 109 704 | 94 656 | 107 887 | 129 717 | 157 048 | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 4,6 % | 4,6 % | 4,4 % | 8,2 % | 11,8 % | 9 % | 5,5 % | 5,7 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | 5 % | 4,4 % | 4,2 % | 3,7 % | 6,5 % | 9,4 % | 7,7 % | 4,4 % | 4,6 % | 4,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,34 | 1,27 | 1,32 | 1,31 | 1,33 | 1,28 | 1,3 | 1,28 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 3,05 | 2,88 | 3,27 | 3,21 | 2,99 | 2,94 | 3 | 3 | 2,89 | 2,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 47,3 % | 38,8 % | 46 % | 40,4 % | 50,7 % | 59,3 % | 44,2 % | 35,8 % | 32,7 % | 38,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,9 % | −20,2 % | −7 % | 41 % | −0,9 % | −2,4 % | – | 42 % | −6,6 % | – |
| Arbeidskapital | 43,8 mill kr | 38,9 mill kr | 35,3 mill kr | 44,2 mill kr | 41 mill kr | 52,1 mill kr | 50,5 mill kr | 60,2 mill kr | 41,9 mill kr | 45,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · ELVERUM | 83 ans. |
Selger du til selskaper som MARTIN M BAKKEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.