FREDRIK & LOUISA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 149 685 709 NOK |
| 2013 | 177 263 491 NOK |
| 2014 | 213 923 190 NOK |
| 2015 | 254 541 410 NOK |
| 2016 | 288 611 970 NOK |
| 2017 | 307 597 036 NOK |
| 2018 | 328 678 048 NOK |
| 2019 | 372 678 709 NOK |
| 2020 | 589 206 167 NOK |
| 2021 | 762 122 512 NOK |
| 2022 | 798 925 383 NOK |
| 2023 | 971 720 901 NOK |
| 2024 | 1 255 418 926 NOK |
| 2025 | 1 345 339 392 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Omsette parfymeriartikler, samt hva hermed står i forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 345 339 | 1 255 419 | 971 721 | 798 925 | 762 123 | 589 206 | 372 679 | 328 678 | 307 597 | 288 612 | 254 541 | 213 923 | 177 263 | 149 686 |
| Sum kostnader | 1 317 415 | 1 195 653 | 917 325 | 787 317 | 721 794 | 565 959 | 376 971 | 330 381 | 299 303 | 274 798 | 241 916 | 200 823 | 173 112 | 152 133 |
| Driftsresultat | 27 924 | 59 766 | 54 396 | 11 609 | 40 328 | 23 247 | −4 292 | −1 703 | 8 295 | 13 814 | 12 626 | 13 100 | 4 151 | −2 447 |
| Sum finansinntekter | 2 191 | 2 643 | 1 906 | 472 | 27 | 65 | 87 | 62 | 102 | 23 | 33 | 78 | 63 | 116 |
| Sum finanskostnader | 15 209 | 8 365 | 8 886 | 3 325 | 1 199 | 1 790 | 2 280 | 2 192 | 1 789 | 1 384 | 1 289 | 1 103 | 839 | 638 |
| Netto finans | −13 018 | – | – | – | – | – | −2 193 | −2 130 | −1 688 | −1 361 | −1 256 | −1 025 | −776 | −522 |
| Resultat før skattekostnad | 14 906 | 54 044 | 47 416 | 8 755 | 39 156 | 21 522 | −6 485 | −3 833 | 6 607 | 12 453 | 11 370 | 12 076 | 3 375 | −2 969 |
| Årsresultat | 11 620 | 42 138 | 36 984 | 6 769 | 30 439 | 16 740 | −5 093 | −3 035 | 4 979 | 9 299 | 8 198 | 8 803 | 2 134 | −2 156 |
| Totalresultat | 11 620 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 803 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 620 | – | – | – | – | – | −5 093 | −3 035 | 4 979 | 9 299 | 8 198 | 8 803 | 2 134 | −2 156 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 14 863 | 14 132 | 17 206 | 21 043 | 8 368 | 7 951 | 9 123 | 8 641 | 9 433 | 12 283 | 13 367 | 19 463 | 15 227 | 9 236 |
| Sum varige driftsmidler | 82 516 | 57 392 | 21 799 | 25 254 | 30 766 | 28 363 | 43 563 | 39 978 | 25 065 | 18 541 | 19 328 | 17 432 | 11 874 | 12 643 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 540 | 0 | 0 | 230 | 230 | 230 | 230 | 232 | 232 | 232 | 233 | 248 | 248 | 235 |
| Sum anleggsmidler | 109 919 | 71 524 | 39 005 | 46 527 | 39 364 | 36 545 | 52 916 | 48 850 | 34 730 | 31 055 | 32 928 | 37 143 | 27 348 | 22 114 |
| Sum fordringer | 142 586 | – | – | – | – | – | 12 579 | 5 836 | 6 835 | 5 162 | 4 007 | 5 523 | 4 383 | 4 168 |
| Sum omløpsmidler | 609 994 | 561 324 | 434 629 | 374 982 | 248 689 | 243 968 | 209 987 | 175 353 | 147 254 | 134 939 | 110 485 | 94 194 | 72 386 | 66 429 |
| Sum eiendeler | 719 913 | 632 848 | 473 634 | 421 509 | 288 054 | 280 513 | 262 903 | 224 204 | 181 985 | 165 994 | 143 413 | 131 337 | 99 735 | 88 543 |
| Sum innskutt egenkapital | 168 600 | – | – | – | – | – | 68 600 | 68 600 | 68 600 | 68 600 | 68 600 | 68 600 | 68 600 | 68 600 |
| Sum opptjent egenkapital | 30 777 | – | – | – | – | – | −8 128 | −3 035 | 0 | 152 | −1 637 | −9 835 | −18 638 | −20 772 |
| Sum egenkapital | 199 377 | 191 260 | 154 819 | 59 975 | 59 915 | 59 896 | 60 472 | 65 565 | 68 600 | 68 752 | 66 963 | 58 765 | 49 962 | 47 828 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 291 526 | – | – | – | – | – | 134 618 | 95 240 | 58 193 | 51 203 | 39 960 | 39 960 | 24 960 | 14 960 |
| Sum langsiktig gjeld | 291 526 | 185 026 | 88 996 | 207 871 | 92 664 | 119 024 | 134 618 | 95 240 | 58 193 | 51 203 | 39 960 | 39 960 | 24 960 | 14 960 |
| Sum kortsiktig gjeld | 229 010 | 256 562 | 229 819 | 153 662 | 135 474 | 101 593 | 67 813 | 63 398 | 55 192 | 46 040 | 36 490 | 32 612 | 24 813 | 25 756 |
| Sum gjeld | 520 536 | 441 588 | 318 815 | 361 534 | 228 139 | 220 617 | 202 431 | 158 639 | 113 385 | 97 243 | 76 450 | 72 572 | 49 773 | 40 716 |
| Sum egenkapital og gjeld | 719 913 | 632 848 | 473 634 | 421 509 | 288 054 | 280 513 | 262 903 | 224 204 | 181 985 | 165 994 | 143 413 | 131 337 | 99 735 | 88 543 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −77 030 | 51 062 | −40 771 | 59 981 | 19 864 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −48 955 | −6 554 | −25 260 | −17 324 | −2 865 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 96 030 | −18 645 | 115 207 | −41 737 | −24 013 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −29 956 | 25 864 | 49 177 | 920 | −7 014 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 83 423 | 113 378 | 87 514 | 38 338 | 37 418 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,1 % | 4,8 % | 5,6 % | 1,5 % | 5,3 % | 4 % | −1,2 % | −0,5 % | 2,7 % | 4,8 % | 5 % | 6,1 % | 2,3 % | −1,6 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 3,4 % | 3,8 % | 0,9 % | 4 % | 2,8 % | −1,4 % | −0,9 % | 1,6 % | 3,2 % | 3,2 % | 4,1 % | 1,2 % | −1,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,66 | 2,19 | 1,89 | 2,44 | 1,84 | 2,4 | 3,1 | 2,77 | 2,67 | 2,93 | 3,03 | 2,89 | 2,92 | 2,58 |
| Gjeldsgrad | 2,61 | 2,31 | 2,06 | 6,03 | 3,81 | 3,68 | 3,35 | 2,42 | 1,65 | 1,41 | 1,14 | 1,23 | 1 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,8 % | 22 % | 23,9 % | 11,3 % | 50,8 % | 28 % | −8,4 % | −4,6 % | 7,3 % | 13,5 % | 12,2 % | 15 % | 4,3 % | −4,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,2 % | 29,2 % | 21,6 % | 4,8 % | 29,3 % | 58,1 % | 13,4 % | 6,9 % | 6,6 % | 13,4 % | 19 % | 20,7 % | 18,4 % | – |
| Arbeidskapital | 381 mill kr | 304,8 mill kr | 204,8 mill kr | 221,3 mill kr | 113,2 mill kr | 142,4 mill kr | 142,2 mill kr | 112 mill kr | 92,1 mill kr | 88,9 mill kr | 74 mill kr | 61,6 mill kr | 47,6 mill kr | 40,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (55)
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · OSLO | 66 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · ALTA | 6 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · ASKER | 7 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · BODØ | 7 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · OSLO | 18 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · STATHELLE | |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · OSLO | |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · BRYNE | 6 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · OSLO | 28 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · OSLO | 19 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · TRONDHEIM | 9 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · BODØ | 13 ans. |
Vis 28 til
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · PORSGRUNN | 9 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · DRØBAK | 8 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · ELVERUM | 9 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · FØRDE | 6 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · KRISTIANSUND N | 6 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · BERGEN | 7 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · DRAMMEN | 13 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · ARENDAL | 8 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · HARSTAD | 10 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · KARMSUND | |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · SKIEN | 11 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · NESBRU | 9 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · TROMSØ | 10 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · JESSHEIM | 11 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · KONGSVINGER | 9 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · SANDNES | 10 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · RÅDAL | 20 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · RÅDAL | |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · LARVIK | 7 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · HAFRSFJORD | 10 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · SANDNES | 5 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · ÅLESUND | 7 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · ASKER | |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · OSLO | 23 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · OSLO | |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · MOLDE | 10 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · SANDVIKA | 13 ans. |
Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · STRAUME | 11 ans. |
Selger du til selskaper som FREDRIK & LOUISA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.