MØLLER BIL VEST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 1 667 546 213 NOK |
| 2015 | 2 012 265 983 NOK |
| 2016 | 2 191 554 719 NOK |
| 2017 | 2 212 187 231 NOK |
| 2018 | 2 051 933 808 NOK |
| 2019 | 2 958 925 543 NOK |
| 2020 | 3 174 256 997 NOK |
| 2021 | 3 377 398 425 NOK |
| 2022 | 3 550 737 418 NOK |
| 2023 | 2 808 166 298 NOK |
| 2024 | 2 783 424 020 NOK |
| 2025 | 3 469 314 493 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Handel, fabrikasjon, skipsrederi og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper som aksjeeier, gjennom investeringer eller på annen måte.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 469 314 | 2 783 424 | 2 808 166 | 3 550 737 | 3 377 398 | 3 174 257 | 2 958 926 | 2 051 934 | 2 212 187 | 2 191 555 | 2 012 266 | 1 667 546 |
| Sum kostnader | 3 467 338 | 2 760 663 | 2 822 475 | 3 396 269 | 3 181 779 | 3 007 117 | 2 886 664 | 2 052 982 | 2 199 523 | 2 120 528 | 1 944 038 | 1 690 428 |
| Driftsresultat | 1 977 | 22 761 | −14 308 | 154 469 | 195 620 | 167 140 | 72 262 | −1 048 | 12 664 | 71 026 | 68 228 | −22 882 |
| Sum finansinntekter | 654 | 552 | 585 | 443 | 483 | 405 | 665 | 416 | 551 | 545 | 554 | 492 |
| Sum finanskostnader | 17 734 | 16 397 | 14 869 | 6 711 | 820 | 2 943 | 6 018 | 5 028 | 4 449 | 3 329 | 3 084 | 2 524 |
| Netto finans | −17 080 | – | – | – | – | – | −5 353 | −4 611 | −3 898 | −2 785 | −2 530 | −2 032 |
| Resultat før skattekostnad | −15 103 | 6 917 | −28 592 | 148 201 | 195 282 | 164 602 | 66 908 | −5 660 | 8 766 | 68 242 | 65 698 | −24 914 |
| Årsresultat | −11 816 | 5 365 | −22 366 | 115 507 | 152 257 | 128 886 | 51 604 | −5 522 | 5 618 | 50 388 | 46 150 | −18 306 |
| Sum overføringer og disponeringer | −11 816 | – | – | – | – | – | 51 604 | −5 522 | 5 618 | 50 388 | 46 150 | −18 306 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 24 817 | 23 400 | 26 360 | 23 984 | 24 808 | 29 573 | 36 728 | 22 887 | 20 349 | 15 369 | 17 826 | 20 839 |
| Sum varige driftsmidler | 56 471 | 56 526 | 32 421 | 35 096 | 33 127 | 27 632 | 27 020 | 12 710 | 13 136 | 13 648 | 14 190 | 12 441 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 58 | 58 | 58 | 58 | 58 | 58 |
| Sum anleggsmidler | 81 288 | 79 926 | 58 781 | 59 080 | 57 936 | 57 205 | 63 806 | 35 655 | 33 543 | 29 075 | 32 075 | 33 338 |
| Sum fordringer | 146 205 | – | – | – | – | – | 139 117 | 116 248 | 117 129 | 172 550 | 126 393 | 197 073 |
| Sum omløpsmidler | 622 592 | 526 348 | 555 797 | 678 472 | 545 585 | 627 324 | 644 498 | 428 187 | 483 914 | 566 784 | 457 544 | 489 827 |
| Sum eiendeler | 703 880 | 606 274 | 614 579 | 737 552 | 603 520 | 684 529 | 708 304 | 463 842 | 517 456 | 595 859 | 489 618 | 523 165 |
| Sum innskutt egenkapital | 135 185 | – | – | – | – | – | 109 913 | 83 235 | 83 235 | 83 235 | 83 235 | 83 235 |
| Sum opptjent egenkapital | −27 437 | – | – | – | – | – | 7 683 | −14 413 | −5 349 | 6 133 | 668 | 19 195 |
| Sum egenkapital | 107 749 | 112 935 | 102 578 | 111 294 | 90 946 | 104 289 | 117 597 | 68 823 | 77 886 | 89 368 | 83 904 | 102 430 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 185 656 | – | – | – | – | – | 146 234 | 163 478 | 161 586 | 158 918 | 116 594 | 173 864 |
| Sum langsiktig gjeld | 185 656 | 229 961 | 187 295 | 105 990 | 2 706 | 3 002 | 146 234 | 163 478 | 161 586 | 158 918 | 116 594 | 173 864 |
| Sum kortsiktig gjeld | 410 475 | 263 378 | 324 705 | 520 269 | 509 868 | 577 237 | 444 474 | 231 541 | 277 984 | 347 573 | 289 121 | 246 871 |
| Sum gjeld | 596 131 | 493 339 | 512 000 | 626 258 | 512 574 | 580 240 | 590 707 | 395 019 | 439 570 | 506 491 | 405 715 | 420 734 |
| Sum egenkapital og gjeld | 703 880 | 606 274 | 614 579 | 737 552 | 603 520 | 684 529 | 708 304 | 463 842 | 517 456 | 595 859 | 489 618 | 523 165 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −24 564 | 50 061 | 111 828 | 184 398 | 171 505 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −37 224 | −8 218 | −12 560 | −13 381 | −7 805 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 61 864 | −41 909 | −99 110 | −171 300 | −162 868 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 76 | −67 | 158 | −282 | 831 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 672 | 596 | 663 | 505 | 787 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,1 % | 0,8 % | −0,5 % | 4,4 % | 5,8 % | 5,3 % | 2,4 % | −0,1 % | 0,6 % | 3,2 % | 3,4 % | −1,4 % |
| Resultatmargin | −0,3 % | 0,2 % | −0,8 % | 3,3 % | 4,5 % | 4,1 % | 1,7 % | −0,3 % | 0,3 % | 2,3 % | 2,3 % | −1,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 2 | 1,71 | 1,3 | 1,07 | 1,09 | 1,45 | 1,85 | 1,74 | 1,63 | 1,58 | 1,98 |
| Gjeldsgrad | 5,53 | 4,37 | 4,99 | 5,63 | 5,64 | 5,56 | 5,02 | 5,74 | 5,64 | 5,67 | 4,84 | 4,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | −11 % | 4,8 % | −21,8 % | 103,8 % | 167,4 % | 123,6 % | 43,9 % | −8 % | 7,2 % | 56,4 % | 55 % | −17,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 24,6 % | −0,9 % | −20,9 % | 5,1 % | 6,4 % | 7,3 % | 44,2 % | −7,2 % | 0,9 % | 8,9 % | 20,7 % | – |
| Arbeidskapital | 212,1 mill kr | 263 mill kr | 231,1 mill kr | 158,2 mill kr | 35,7 mill kr | 50,1 mill kr | 200 mill kr | 196,6 mill kr | 205,9 mill kr | 219,2 mill kr | 168,4 mill kr | 243 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (11)
Detaljhandel med motorvogner · RUD | 9 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · BILLINGSTAD | 16 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · OSLO | 7 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · VØYENENGA | 41 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · RUD | 23 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · BILLINGSTAD | 36 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · BILLINGSTAD | 73 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · OSLO | 25 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · OSLO | 45 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · OSLO | 28 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · OSLO | 38 ans. |
Selger du til selskaper som MØLLER BIL VEST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.