BIRGER N HAUG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 862 852 131 NOK |
| 2012 | 1 098 910 729 NOK |
| 2013 | 1 247 398 240 NOK |
| 2014 | 1 269 730 102 NOK |
| 2015 | 1 248 426 087 NOK |
| 2016 | 1 326 501 764 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 2 723 405 328 NOK |
| 2019 | 2 158 704 428 NOK |
| 2020 | 2 593 049 107 NOK |
| 2021 | 2 714 609 770 NOK |
| 2022 | 3 082 874 827 NOK |
| 2023 | 2 837 575 890 NOK |
| 2024 | 2 725 621 000 NOK |
| 2025 | 2 644 916 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Drive salg av nye og brukte biler, verksted, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 644 916 | 2 725 621 | 2 837 576 | 3 082 875 | 2 714 610 | 2 593 049 | 2 158 704 | 2 723 405 | 1 326 502 | 1 248 426 | 1 269 730 | 1 247 398 | 1 098 911 | 862 852 |
| Sum kostnader | 2 664 497 | 2 723 198 | 2 900 624 | 3 047 338 | 2 676 559 | 2 528 910 | 2 109 864 | 2 611 440 | 1 310 617 | 1 220 328 | 1 237 425 | 1 215 387 | 1 076 924 | 853 732 |
| Driftsresultat | −19 581 | 2 423 | −63 049 | 35 536 | 38 051 | 64 139 | 48 841 | 111 966 | 15 885 | 28 098 | 32 305 | 32 012 | 21 986 | 9 120 |
| Sum finansinntekter | 1 163 | 132 | 883 | 324 | 147 | 933 | 810 | 172 | 613 | 338 | 570 | 628 | 344 | – |
| Sum finanskostnader | 8 465 | 11 642 | 16 890 | 4 199 | 3 365 | 4 247 | 4 872 | 4 909 | 2 855 | 3 705 | 4 123 | 3 234 | 4 707 | – |
| Netto finans | −7 302 | – | – | – | – | −3 314 | −4 063 | −4 737 | −2 243 | −3 367 | −3 553 | −2 606 | −4 363 | −2 561 |
| Resultat før skattekostnad | −26 883 | −9 087 | −79 055 | 31 661 | 34 833 | 60 824 | 44 778 | 107 228 | 13 642 | 24 731 | 28 752 | 29 406 | 17 624 | 6 559 |
| Årsresultat | −20 982 | −7 416 | −61 977 | 24 422 | 26 869 | 47 108 | 34 999 | 82 303 | 10 174 | 17 880 | 20 856 | 21 133 | 12 657 | 4 722 |
| Sum overføringer og disponeringer | −20 982 | – | – | – | – | 47 108 | 34 999 | 82 303 | 10 174 | 17 880 | 20 856 | 21 133 | 12 657 | 4 722 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 11 138 | 11 183 | 17 732 | 8 323 | 9 805 | 11 283 | 6 201 | 5 407 | 498 | 1 016 | 1 359 | 2 621 | 2 111 | – |
| Sum varige driftsmidler | 27 972 | 30 889 | 33 675 | 32 868 | 20 733 | 23 514 | 27 288 | 24 675 | 25 399 | 23 553 | 16 320 | 14 656 | 13 050 | 12 057 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 35 | 35 | 35 | 35 | 35 | 60 | 35 | 35 | 35 | 405 | 518 | 260 | 260 | 52 |
| Sum anleggsmidler | 39 146 | 42 107 | 51 442 | 41 226 | 30 573 | 34 857 | 33 524 | 30 117 | 25 932 | 24 974 | 18 197 | 17 537 | 15 422 | 12 109 |
| Sum fordringer | 107 468 | – | – | – | – | 126 119 | 93 846 | 107 809 | 79 763 | 67 595 | 60 861 | 55 108 | 32 584 | 43 038 |
| Sum omløpsmidler | 395 830 | 536 467 | 378 645 | 601 746 | 372 441 | 342 278 | 304 793 | 319 846 | 179 464 | 209 790 | 144 350 | 177 137 | 116 741 | 107 635 |
| Sum eiendeler | 434 976 | 578 573 | 430 087 | 642 972 | 403 014 | 377 135 | 338 317 | 349 963 | 205 396 | 234 764 | 162 546 | 194 674 | 132 163 | 119 744 |
| Sum innskutt egenkapital | 154 968 | – | – | – | – | 30 285 | 30 285 | 30 285 | 28 100 | 28 100 | 28 100 | 28 100 | 28 100 | 28 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 439 | – | – | – | – | 75 523 | 68 751 | 39 752 | 24 936 | 15 764 | 2 253 | 1 468 | 2 112 | 706 |
| Sum egenkapital | 157 407 | 157 308 | 95 446 | 123 099 | 110 678 | 105 808 | 99 037 | 70 037 | 53 036 | 43 864 | 30 353 | 29 568 | 30 212 | 28 806 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 25 | 304 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 744 | – | – | – | – | 41 807 | 59 715 | 19 679 | 19 773 | 28 631 | 27 431 | 47 927 | 54 799 | 35 339 |
| Sum langsiktig gjeld | 744 | 6 637 | 28 119 | 142 835 | 82 775 | 41 807 | 59 715 | 19 679 | 19 773 | 28 631 | 27 431 | 47 927 | 54 824 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 276 824 | 414 629 | 306 522 | 377 038 | 209 561 | 229 519 | 179 565 | 260 247 | 132 587 | 162 269 | 104 763 | 117 179 | 47 127 | 55 296 |
| Sum gjeld | 277 569 | 421 265 | 334 641 | 519 873 | 292 336 | 271 326 | 239 280 | 279 926 | 152 360 | 190 900 | 132 193 | 165 106 | 101 951 | 90 939 |
| Sum egenkapital og gjeld | 434 976 | 578 573 | 430 087 | 642 972 | 403 014 | 377 135 | 338 317 | 349 963 | 205 396 | 234 764 | 162 546 | 194 674 | 132 163 | 119 744 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 36 954 | −93 490 | 88 239 | −6 594 | 56 128 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −5 216 | −9 259 | −19 068 | −4 484 | −14 950 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −45 750 | 38 299 | −16 064 | 7 369 | −38 979 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −14 011 | −64 450 | 53 107 | −3 708 | 2 199 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 5 518 | 19 529 | 84 209 | 31 102 | 34 810 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,7 % | 0,1 % | −2,2 % | 1,2 % | 1,4 % | 2,5 % | 2,3 % | 4,1 % | 1,2 % | 2,3 % | 2,5 % | 2,6 % | 2 % | 1,1 % |
| Resultatmargin | −0,8 % | −0,3 % | −2,2 % | 0,8 % | 1 % | 1,8 % | 1,6 % | 3 % | 0,8 % | 1,4 % | 1,6 % | 1,7 % | 1,2 % | 0,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,29 | 1,24 | 1,6 | 1,78 | 1,49 | 1,7 | 1,23 | 1,35 | 1,29 | 1,38 | 1,51 | 2,48 | 1,95 |
| Gjeldsgrad | 1,76 | 2,68 | 3,51 | 4,22 | 2,64 | 2,56 | 2,42 | 4 | 2,87 | 4,35 | 4,36 | 5,58 | 3,37 | 3,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | −13,3 % | −4,7 % | −64,9 % | 19,8 % | 24,3 % | 44,5 % | 35,3 % | 117,5 % | 19,2 % | 40,8 % | 68,7 % | 71,5 % | 41,9 % | 16,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −3 % | −3,9 % | −8 % | 13,6 % | 4,7 % | 20,1 % | −20,7 % | – | 6,3 % | −1,7 % | 1,8 % | 13,5 % | 27,4 % | – |
| Arbeidskapital | 119 mill kr | 121,8 mill kr | 72,1 mill kr | 224,7 mill kr | 162,9 mill kr | 112,8 mill kr | 125,2 mill kr | 59,6 mill kr | 46,9 mill kr | 47,5 mill kr | 39,6 mill kr | 60 mill kr | 69,6 mill kr | 52,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (15)
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · OSLO | 33 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · GARDERMOEN | 20 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · LIERSTRANDA | |
Detaljhandel med motorvogner · LILLESTRØM | 8 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · OSLO | 23 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · ÅROS | 31 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · RUD | 16 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · SOLBERG | 6 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · GARDERMOEN | 21 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · LIERSTRANDA | 24 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · LILLESTRØM | 22 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · OSLO | 38 ans. |
Vis 3 til
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · ÅROS | 39 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · RUD | 42 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · SOLBERG | 19 ans. |
Selger du til selskaper som BIRGER N HAUG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.