CUBUS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 2 389 863 640 NOK |
| 2013 | 2 413 423 285 NOK |
| 2014 | 2 358 315 330 NOK |
| 2015 | 2 384 157 723 NOK |
| 2016 | 2 488 053 603 NOK |
| 2017 | 2 353 965 473 NOK |
| 2018 | 2 182 129 746 NOK |
| 2019 | 2 081 237 139 NOK |
| 2020 | 1 948 989 655 NOK |
| 2021 | 2 144 764 047 NOK |
| 2022 | 2 299 819 025 NOK |
| 2023 | 2 385 390 640 NOK |
| 2024 | 2 418 351 985 NOK |
| 2025 | 2 535 604 490 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Å utvikle/drive handel og kjedevirksomhet samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 535 604 | 2 418 352 | 2 385 391 | 2 299 819 | 2 144 764 | 1 948 990 | 2 081 237 | 2 182 130 | 2 353 965 | 2 488 054 | 2 384 158 | 2 358 315 | 2 413 423 | 2 389 864 |
| Sum kostnader | 2 331 839 | 2 258 239 | 2 247 167 | 2 124 681 | 1 939 577 | 1 842 142 | 1 978 573 | 1 990 227 | 2 139 048 | 2 169 719 | 2 058 219 | 1 966 949 | 2 020 022 | 2 035 917 |
| Driftsresultat | 203 766 | 160 113 | 138 224 | 175 138 | 205 187 | 106 847 | 102 664 | 191 903 | 214 917 | 318 334 | 325 939 | 391 366 | 393 401 | 353 947 |
| Sum finansinntekter | 26 091 | 30 093 | 114 011 | 28 815 | 12 801 | 30 162 | 28 329 | 769 | 877 | 12 139 | 1 824 | 3 508 | 8 058 | 17 465 |
| Sum finanskostnader | 17 649 | 17 536 | 23 498 | 29 010 | 14 903 | 137 141 | 50 728 | 31 531 | 29 035 | 16 316 | 23 091 | 15 582 | 6 065 | 11 561 |
| Netto finans | 8 443 | – | – | – | – | – | −22 399 | −30 761 | −28 158 | −4 177 | −21 267 | −12 074 | 1 993 | 5 904 |
| Resultat før skattekostnad | 212 208 | 172 670 | 228 737 | 174 943 | 203 085 | −132 | 80 265 | 161 141 | 186 759 | 314 157 | 304 671 | 379 292 | 395 394 | 359 851 |
| Årsresultat | 165 499 | 134 659 | 196 592 | 136 083 | 157 434 | −23 499 | 57 034 | 118 242 | 136 359 | 231 261 | 218 219 | 275 116 | 282 634 | 256 032 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 57 034 | 118 242 | 136 359 | 231 261 | 218 219 | 275 116 | 282 634 | 256 032 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 35 009 | 39 334 | 35 714 | 35 563 | 25 268 | 25 139 | 22 873 | 22 641 | 12 942 | 17 348 | 17 739 | 17 784 | 18 490 | 9 347 |
| Sum varige driftsmidler | 84 924 | 77 084 | 75 569 | 46 923 | 29 768 | 35 356 | 42 049 | 48 684 | 65 143 | 80 969 | 82 778 | 90 811 | 89 092 | 91 811 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 127 787 | 127 797 | 127 802 | 422 330 | 131 125 | 131 197 | 167 372 | 158 171 | 164 836 | 157 460 | 153 374 | 148 631 | 150 325 | 151 617 |
| Sum anleggsmidler | 247 720 | 244 215 | 239 085 | 504 815 | 186 161 | 191 691 | 232 294 | 229 496 | 242 921 | 255 777 | 253 891 | 257 226 | 257 908 | 252 775 |
| Sum fordringer | 398 210 | – | – | – | – | – | 187 432 | 313 195 | 268 380 | 227 687 | 264 404 | 432 891 | 433 727 | 430 078 |
| Sum omløpsmidler | 948 963 | 966 049 | 924 929 | 853 354 | 676 477 | 553 303 | 616 052 | 799 854 | 805 492 | 974 416 | 999 161 | 955 485 | 984 519 | 923 181 |
| Sum eiendeler | 1 196 683 | 1 210 264 | 1 164 013 | 1 358 169 | 862 637 | 744 994 | 848 346 | 1 029 350 | 1 048 413 | 1 230 193 | 1 253 052 | 1 212 711 | 1 242 427 | 1 175 956 |
| Sum innskutt egenkapital | 108 500 | – | – | – | – | – | 108 500 | 105 500 | 108 500 | 105 500 | 105 500 | 105 500 | 105 500 | 105 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 629 160 | – | – | – | – | – | 399 327 | 421 889 | 462 347 | 473 388 | 482 126 | 472 414 | 455 818 | 427 708 |
| Sum egenkapital | 737 660 | 732 295 | 752 388 | 672 172 | 387 092 | 393 458 | 507 827 | 527 389 | 570 847 | 578 888 | 587 626 | 577 914 | 561 318 | 533 208 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 831 | 1 661 | 2 492 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 831 | 1 661 | 2 492 |
| Sum kortsiktig gjeld | 459 023 | 477 969 | 411 625 | 685 997 | 475 546 | 351 537 | 340 519 | 501 961 | 477 566 | 651 305 | 665 426 | 633 966 | 679 447 | 640 256 |
| Sum gjeld | 459 023 | 477 969 | 411 625 | 685 997 | 475 546 | 351 537 | 340 519 | 501 961 | 477 566 | 651 305 | 665 426 | 634 797 | 681 109 | 642 748 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 196 683 | 1 210 264 | 1 164 013 | 1 358 169 | 862 637 | 744 994 | 848 346 | 1 029 350 | 1 048 413 | 1 230 193 | 1 253 052 | 1 212 711 | 1 242 427 | 1 175 956 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 175 651 | −140 699 | 255 549 | 131 680 | 127 344 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 26 566 | −50 345 | −45 066 | 14 439 | −82 884 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 149 200 | 191 022 | −210 000 | 116 500 | −45 829 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 116 | −23 | 484 | 741 | −1 369 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 10 765 | 10 881 | 10 904 | 10 420 | 9 679 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8 % | 6,6 % | 5,8 % | 7,6 % | 9,6 % | 5,5 % | 4,9 % | 8,8 % | 9,1 % | 12,8 % | 13,7 % | 16,6 % | 16,3 % | 14,8 % |
| Resultatmargin | 6,5 % | 5,6 % | 8,2 % | 5,9 % | 7,3 % | −1,2 % | 2,7 % | 5,4 % | 5,8 % | 9,3 % | 9,2 % | 11,7 % | 11,7 % | 10,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,07 | 2,02 | 2,25 | 1,24 | 1,42 | 1,57 | 1,81 | 1,59 | 1,69 | 1,5 | 1,5 | 1,51 | 1,45 | 1,44 |
| Gjeldsgrad | 0,62 | 0,65 | 0,55 | 1,02 | 1,23 | 0,89 | 0,67 | 0,95 | 0,84 | 1,13 | 1,13 | 1,1 | 1,21 | 1,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,4 % | 18,4 % | 26,1 % | 20,3 % | 40,7 % | −6 % | 11,2 % | 22,4 % | 23,9 % | 40 % | 37,1 % | 47,6 % | 50,3 % | 48 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,8 % | 1,4 % | 3,7 % | 7,2 % | 10 % | −6,4 % | −4,6 % | −7,3 % | −5,4 % | 4,4 % | 1,1 % | −2,3 % | 1 % | – |
| Arbeidskapital | 489,9 mill kr | 488,1 mill kr | 513,3 mill kr | 167,4 mill kr | 200,9 mill kr | 201,8 mill kr | 275,5 mill kr | 297,9 mill kr | 327,9 mill kr | 323,1 mill kr | 333,7 mill kr | 321,5 mill kr | 305,1 mill kr | 282,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (170)
Detaljhandel med klær · ÅLESUND | 8 ans. |
Detaljhandel med klær · ÅLGÅRD | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · ARENDAL | 11 ans. |
Detaljhandel med klær · HAUGESUND | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · ÅNDALSNES | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · SKIEN | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · STAVANGER | 10 ans. |
Detaljhandel med klær · BILLINGSTAD | |
Detaljhandel med klær · TYNSET | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · BILLINGSTAD | |
Detaljhandel med klær · ASKIM | 8 ans. |
Engroshandel med klær og skotøy · BILLINGSTAD |
Vis 28 til
Detaljhandel med klær · BARDUFOSS | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · BJØRKELANGEN | 8 ans. |
Detaljhandel med klær · BØ I TELEMARK | |
Detaljhandel med klær · OSLO | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · BREMNES | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · BREKSTAD | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · BRØNNØYSUND | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · BRYNE | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 16 ans. |
Detaljhandel med klær · KROKSTADELVA | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · HAMAR | 12 ans. |
Detaljhandel med klær · GJØVIK | 11 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 11 ans. |
Detaljhandel med klær · TRONDHEIM | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · BODØ | 10 ans. |
Detaljhandel med klær · TILLER | 16 ans. |
Detaljhandel med klær · DOKKA | 8 ans. |
Detaljhandel med klær · PORSGRUNN | 10 ans. |
Detaljhandel med klær · EGERSUND | 10 ans. |
Detaljhandel med klær · FAGERNES | 11 ans. |
Detaljhandel med klær · KYRKSÆTERØRA | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · TØNSBERG | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · FARSUND | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · FLEKKEFJORD | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · FØRDE | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · FORNEBU | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · FOSNAVÅG | 8 ans. |
Detaljhandel med klær · BERGEN | 11 ans. |
Selger du til selskaper som CUBUS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.