ULSTEIN. AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 57 401 272 NOK |
| 2014 | 57 752 797 NOK |
| 2015 | 50 359 815 NOK |
| 2016 | 58 020 373 NOK |
| 2017 | 84 338 072 NOK |
| 2018 | 71 196 716 NOK |
| 2019 | 69 319 192 NOK |
| 2020 | 67 106 110 NOK |
| 2021 | 85 279 314 NOK |
| 2022 | 127 417 792 NOK |
| 2023 | 116 938 159 NOK |
| 2024 | 128 657 820 NOK |
| 2025 | 95 167 842 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Drive virksomhet som blikk- og ventilasjonsentreprenør, herunder delta i andre selskaper som aksjeeier eller ansvarlig deltaker.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 95 168 | 128 658 | 116 938 | 127 418 | 85 279 | 67 106 | 69 319 | 71 197 | 84 338 | 58 020 | 50 360 | 57 753 | 57 401 |
| Sum kostnader | 89 809 | 123 270 | 112 600 | 121 732 | 81 012 | 64 428 | 67 281 | 68 881 | 80 278 | 54 847 | 50 046 | 56 484 | 54 994 |
| Driftsresultat | 5 359 | 5 388 | 4 338 | 5 686 | 4 267 | 2 678 | 2 038 | 2 315 | 4 060 | 3 173 | 314 | 1 268 | 2 408 |
| Sum finansinntekter | 329 | 197 | 301 | 158 | 62 | 57 | 117 | 71 | 82 | 98 | 121 | 160 | 151 |
| Sum finanskostnader | 594 | 379 | 287 | 174 | 93 | 65 | 182 | 216 | 191 | 221 | 263 | 403 | 374 |
| Netto finans | −265 | – | – | – | – | – | −65 | −145 | −109 | −123 | −142 | −244 | −223 |
| Resultat før skattekostnad | 5 094 | 5 206 | 4 352 | 5 670 | 4 237 | 2 670 | 1 973 | 2 171 | 3 951 | 3 050 | 172 | 1 025 | 2 185 |
| Årsresultat | 3 964 | 4 060 | 3 387 | 4 309 | 3 305 | 2 082 | 1 539 | 1 648 | 2 976 | 2 266 | 98 | 746 | 1 578 |
| Totalresultat | 3 964 | – | – | – | – | – | 1 539 | 1 648 | 2 976 | 2 266 | 98 | 746 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 964 | – | – | – | – | – | 1 539 | 1 648 | 2 976 | 2 266 | 98 | 746 | 1 578 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 39 | 145 | 164 | 501 | 476 | 453 | 509 | 579 | 2 021 | 3 486 | 4 959 | 6 400 |
| Sum varige driftsmidler | 6 900 | 2 028 | 2 179 | 1 796 | 1 775 | 1 941 | 2 586 | 3 333 | 4 157 | 193 | 196 | 170 | 142 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 79 | 97 | 135 | 292 | 410 | 494 | 576 | 250 | 67 | 43 | 89 | 116 | – |
| Sum anleggsmidler | 6 979 | 2 163 | 2 459 | 2 252 | 2 686 | 2 911 | 3 615 | 4 091 | 4 802 | 2 257 | 3 772 | 5 245 | 6 542 |
| Sum fordringer | 20 587 | – | – | – | – | – | 13 157 | 11 566 | 24 069 | 12 952 | 8 692 | 12 442 | 10 901 |
| Sum omløpsmidler | 33 995 | 39 028 | 35 422 | 38 275 | 25 674 | 20 981 | 21 176 | 21 975 | 31 616 | 23 710 | 17 144 | 18 440 | 16 843 |
| Sum eiendeler | 40 974 | 41 192 | 37 881 | 40 526 | 28 360 | 23 892 | 24 791 | 26 066 | 36 419 | 25 967 | 20 915 | 23 684 | 23 385 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 491 | – | – | – | – | – | 3 469 | 3 485 | 3 485 | 3 485 | 3 485 | 3 485 | 3 485 |
| Sum opptjent egenkapital | 17 318 | – | – | – | – | – | 6 721 | 6 313 | 5 664 | 3 688 | 2 422 | 2 324 | 1 578 |
| Sum egenkapital | 20 809 | 18 995 | 14 935 | 13 426 | 12 240 | 10 935 | 10 190 | 9 798 | 9 149 | 7 173 | 5 907 | 5 809 | 5 063 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 101 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 538 | – | – | – | – | – | – | 3 765 | 4 942 | 5 647 | 6 589 | 7 530 | 8 080 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 639 | 111 | 150 | 188 | 0 | 0 | 0 | 3 765 | 4 942 | 5 647 | 6 589 | 7 530 | 8 085 |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 526 | 22 086 | 22 796 | 26 913 | 16 121 | 12 957 | 14 602 | 12 504 | 22 328 | 13 146 | 8 419 | 10 345 | 10 237 |
| Sum gjeld | 20 164 | 22 197 | 22 946 | 27 101 | 16 121 | 12 957 | 14 602 | 16 268 | 27 269 | 18 793 | 15 008 | 17 875 | 18 323 |
| Sum egenkapital og gjeld | 40 974 | 41 192 | 37 881 | 40 526 | 28 360 | 23 892 | 24 791 | 26 066 | 36 419 | 25 967 | 20 915 | 23 684 | 23 385 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 3 264 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −863 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −2 916 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −515 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 9 349 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 4,2 % | 3,7 % | 4,5 % | 5 % | 4 % | 2,9 % | 3,3 % | 4,8 % | 5,5 % | 0,6 % | 2,2 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 3,2 % | 2,9 % | 3,4 % | 3,9 % | 3,1 % | 2,2 % | 2,3 % | 3,5 % | 3,9 % | 0,2 % | 1,3 % | 2,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,34 | 1,77 | 1,55 | 1,42 | 1,59 | 1,62 | 1,45 | 1,76 | 1,42 | 1,8 | 2,04 | 1,78 | 1,65 |
| Gjeldsgrad | 0,97 | 1,17 | 1,54 | 2,02 | 1,32 | 1,19 | 1,43 | 1,66 | 2,98 | 2,62 | 2,54 | 3,08 | 3,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,1 % | 21,4 % | 22,7 % | 32,1 % | 27 % | 19 % | 15,1 % | 16,8 % | 32,5 % | 31,6 % | 1,7 % | 12,9 % | 31,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −26 % | 10 % | −8,2 % | 49,4 % | 27,1 % | −3,2 % | −2,6 % | −15,6 % | 45,4 % | 15,2 % | −12,8 % | 0,6 % | – |
| Arbeidskapital | 19,5 mill kr | 16,9 mill kr | 12,6 mill kr | 11,4 mill kr | 9,6 mill kr | 8 mill kr | 6,6 mill kr | 9,5 mill kr | 9,3 mill kr | 10,6 mill kr | 8,7 mill kr | 8,1 mill kr | 6,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Takarbeid · VENNESLA | 57 ans. |
Selger du til selskaper som ULSTEIN. AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.