PROTAN ENTREPRENØR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 225 102 498 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 240 721 775 NOK |
| 2015 | 239 026 466 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 292 928 809 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 343 798 912 NOK |
| 2021 | 375 785 025 NOK |
| 2022 | 567 683 111 NOK |
| 2023 | 514 484 381 NOK |
| 2024 | 423 417 901 NOK |
| 2025 | 377 265 498 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Taktekking, samt salg og markedsføring av produkter i tilknytning til taktekking.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 423 418 | 514 484 | 567 683 | 375 785 | 343 799 | 292 929 | 239 026 | 240 722 | 225 102 |
| Sum kostnader | 439 841 | 509 149 | 571 727 | 371 088 | 354 342 | 288 792 | 227 815 | 234 358 | 237 811 |
| Driftsresultat | −16 423 | 5 336 | −4 044 | 4 697 | −10 543 | 4 137 | 11 211 | 6 364 | −12 709 |
| Sum finansinntekter | 6 466 | 6 368 | 4 866 | 5 505 | 2 214 | 5 711 | 3 247 | 3 133 | 356 |
| Sum finanskostnader | 442 | 122 | 2 372 | 89 | 787 | 177 | 111 | 90 | 116 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 5 534 | 3 136 | 3 043 | 240 |
| Resultat før skattekostnad | −10 399 | 11 581 | −1 550 | 10 114 | −9 116 | 9 671 | 14 348 | 9 407 | −12 469 |
| Årsresultat | −7 121 | 9 877 | −395 | 8 885 | −6 943 | 8 714 | 11 526 | 7 657 | −8 985 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 8 714 | 11 526 | 7 657 | −8 985 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 490 | 881 | 1 273 | – | 18 | 39 | 424 |
| Sum varige driftsmidler | 8 092 | 4 427 | 6 528 | 4 773 | 4 363 | 2 705 | 2 222 | 2 221 | 2 106 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 957 | 3 080 | 3 287 | 8 138 | 6 028 | 3 549 | 3 657 | 6 704 | 1 383 |
| Sum anleggsmidler | 11 049 | 7 507 | 10 305 | 13 793 | 11 664 | 6 254 | 5 897 | 8 964 | 3 913 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 79 766 | 55 867 | 62 934 | 115 260 |
| Sum omløpsmidler | 140 696 | 180 554 | 171 237 | 121 487 | 112 013 | 86 739 | 60 399 | 69 089 | 120 259 |
| Sum eiendeler | 151 745 | 188 062 | 181 542 | 135 280 | 123 677 | 92 994 | 66 296 | 78 052 | 124 172 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 16 078 | 15 678 | 15 678 | 15 678 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 11 354 | 3 805 | 697 | – |
| Sum egenkapital | 61 429 | 68 549 | 58 673 | 58 395 | 49 510 | 27 431 | 19 482 | 16 375 | 15 678 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 3 584 | 6 290 | 5 760 | 6 890 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 863 | 5 141 | 7 646 | – | 0 | 3 584 | 6 290 | 5 760 | 6 890 |
| Sum kortsiktig gjeld | 88 453 | 114 371 | 115 224 | 69 211 | 67 139 | 61 979 | 40 523 | 55 917 | 101 604 |
| Sum gjeld | 90 316 | 119 512 | 122 870 | 76 885 | 74 167 | 65 563 | 46 813 | 61 678 | 108 494 |
| Sum egenkapital og gjeld | 151 745 | 188 062 | 181 542 | 135 280 | 123 677 | 92 994 | 66 296 | 78 052 | 124 172 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −17 840 | −1 466 | −1 252 | −1 168 | −31 974 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 4 563 | 5 368 | 1 348 | 1 147 | 904 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 7 979 | 0 | 1 296 | 0 | 30 000 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −5 297 | 3 903 | 1 392 | −21 | −1 070 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 1 | 5 298 | 1 395 | 3 | 23 | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,9 % | 1 % | −0,7 % | 1,3 % | −3,1 % | 1,4 % | 4,7 % | 2,6 % | −5,7 % |
| Resultatmargin | −1,7 % | 1,9 % | −0,1 % | 2,4 % | −2 % | 3 % | 4,8 % | 3,2 % | −4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,58 | 1,49 | 1,76 | 1,67 | 1,4 | 1,49 | 1,24 | 1,18 |
| Gjeldsgrad | 1,47 | 1,74 | 2,09 | 1,32 | 1,5 | 2,39 | 2,4 | 3,77 | 6,92 |
| Egenkapitalrentabilitet | −11,6 % | 14,4 % | −0,7 % | 15,2 % | −14 % | 31,8 % | 59,2 % | 46,8 % | −57,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −17,7 % | −9,4 % | 51,1 % | 9,3 % | – | – | −0,7 % | – | – |
| Arbeidskapital | 52,2 mill kr | 66,2 mill kr | 56 mill kr | 52,3 mill kr | 44,9 mill kr | 24,8 mill kr | 19,9 mill kr | 13,2 mill kr | 18,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (10)
Takarbeid · LIER | 6 ans. |
Takarbeid · ØVRE ERVIK | 36 ans. |
Takarbeid · BODØ | 19 ans. |
Takarbeid · DRAMMEN | 23 ans. |
Takarbeid · GJØVIK | 15 ans. |
Takarbeid · HAUGESUND | 7 ans. |
Takarbeid · SKEI I JØLSTER | |
Takarbeid · SOLA | 25 ans. |
Takarbeid · TROMSØ | 17 ans. |
Takarbeid · DAL | 25 ans. |
Selger du til selskaper som PROTAN ENTREPRENØR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.