NORTEKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 72 986 381 NOK |
| 2012 | 96 477 710 NOK |
| 2013 | 105 134 979 NOK |
| 2014 | 110 517 905 NOK |
| 2015 | 109 357 843 NOK |
| 2016 | 119 998 932 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 121 830 233 NOK |
| 2021 | 116 198 186 NOK |
| 2022 | 148 464 604 NOK |
| 2023 | 162 916 680 NOK |
| 2024 | 173 197 460 NOK |
| 2025 | 153 065 259 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Bygge- og anleggsvirksomhet, da særskilt taktekking og blikkenslagerarbeider samt produksjon av bygningsbeslag i eget blikkenslagerverksted.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 153 065 | 173 197 | 162 917 | 148 465 | 116 198 | 121 830 | 119 999 | 109 358 | 110 518 | 105 135 | 96 478 | 72 986 |
| Sum kostnader | 141 956 | 155 813 | 146 332 | 140 578 | 118 621 | 114 766 | 113 904 | 98 709 | 101 889 | 97 273 | 89 194 | 68 439 |
| Driftsresultat | 11 109 | 17 385 | 16 585 | 7 887 | −2 423 | 7 064 | 6 095 | 10 649 | 8 629 | 7 862 | 7 284 | 4 547 |
| Sum finansinntekter | 1 260 | 924 | 604 | 163 | 69 | 57 | 178 | 379 | 444 | 305 | 363 | – |
| Sum finanskostnader | 263 | 87 | 37 | 71 | 22 | 34 | 25 | 34 | 60 | 72 | 24 | – |
| Netto finans | 997 | – | – | – | – | – | 153 | 346 | 383 | 233 | 338 | 200 |
| Resultat før skattekostnad | 12 107 | 18 211 | 17 152 | 7 980 | −2 375 | 7 087 | 6 248 | 10 995 | 9 013 | 8 096 | 7 622 | 4 748 |
| Årsresultat | 9 418 | 14 174 | 13 347 | 6 207 | −1 846 | 5 525 | 4 720 | 8 140 | 6 604 | 5 759 | 5 494 | 3 387 |
| Totalresultat | 9 418 | – | – | – | – | – | 4 720 | 8 140 | 6 604 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 9 418 | – | – | – | – | – | 4 720 | 8 140 | 6 604 | 5 759 | 5 494 | 3 387 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 406 | 310 | 315 |
| Sum varige driftsmidler | 1 394 | 1 149 | 582 | 503 | 701 | 593 | 824 | 665 | 837 | 705 | 762 | 483 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 66 | 102 | 128 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 404 | 1 159 | 592 | 513 | 711 | 603 | 890 | 767 | 965 | 1 111 | 1 071 | 798 |
| Sum fordringer | 21 791 | – | – | – | – | – | 27 155 | 21 039 | 19 626 | 23 743 | 17 105 | 14 483 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | 80 | 72 | 7 281 | 7 081 | 7 283 | 143 |
| Sum omløpsmidler | 57 244 | 67 799 | 55 173 | 39 583 | 27 620 | 40 794 | 41 293 | 45 315 | 38 899 | 35 764 | 33 138 | 30 913 |
| Sum eiendeler | 58 649 | 68 958 | 55 765 | 40 095 | 28 331 | 41 397 | 42 183 | 46 082 | 39 864 | 36 875 | 34 209 | 31 712 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 100 | – | – | – | – | – | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 16 737 | – | – | – | – | – | 10 635 | 11 670 | 10 247 | 10 354 | 8 999 | 7 909 |
| Sum egenkapital | 20 837 | 18 919 | 14 745 | 11 398 | 11 190 | 13 037 | 14 735 | 15 770 | 14 347 | 14 454 | 13 099 | 12 009 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 868 | – | – | – | – | – | 1 201 | 1 286 | 715 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 1 868 | 2 966 | – | 963 | 0 | 807 | 1 201 | 1 286 | 715 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 35 943 | 47 074 | 39 034 | 27 735 | 16 989 | 27 553 | 26 248 | 29 026 | 24 803 | 22 420 | 21 110 | 19 703 |
| Sum gjeld | 37 812 | 50 039 | 41 020 | 28 697 | 17 140 | 28 360 | 27 449 | 30 312 | 25 518 | 22 420 | 21 110 | 19 703 |
| Sum egenkapital og gjeld | 58 649 | 68 958 | 55 765 | 40 095 | 28 331 | 41 397 | 42 183 | 46 082 | 39 864 | 36 875 | 34 209 | 31 712 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 22 849 | 16 158 | 10 716 | −10 585 | 6 697 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −900 | −341 | −30 | −261 | −544 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −10 000 | −6 000 | 0 | −7 000 | −5 294 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 11 949 | 9 817 | 10 686 | −17 845 | 859 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 35 145 | 23 196 | 13 379 | 2 693 | 20 538 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,3 % | 10 % | 10,2 % | 5,3 % | −2,1 % | 5,8 % | 5,1 % | 9,7 % | 7,8 % | 7,5 % | 7,6 % | 6,2 % |
| Resultatmargin | 6,2 % | 8,2 % | 8,2 % | 4,2 % | −1,6 % | 4,5 % | 3,9 % | 7,4 % | 6 % | 5,5 % | 5,7 % | 4,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,44 | 1,41 | 1,43 | 1,63 | 1,48 | 1,57 | 1,56 | 1,57 | 1,6 | 1,57 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 1,81 | 2,64 | 2,78 | 2,52 | 1,53 | 2,18 | 1,86 | 1,92 | 1,78 | 1,55 | 1,61 | 1,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45,2 % | 74,9 % | 90,5 % | 54,5 % | −16,5 % | 42,4 % | 32 % | 51,6 % | 46 % | 39,9 % | 41,9 % | 28,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −11,6 % | 6,3 % | 9,7 % | 27,8 % | −4,6 % | – | 9,7 % | −1 % | 5,1 % | 9 % | 32,2 % | – |
| Arbeidskapital | 21,3 mill kr | 20,7 mill kr | 16,1 mill kr | 11,8 mill kr | 10,6 mill kr | 13,2 mill kr | 15 mill kr | 16,3 mill kr | 14,1 mill kr | 13,3 mill kr | 12 mill kr | 11,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Takarbeid · SKEDSMOKORSET | 68 ans. |
Selger du til selskaper som NORTEKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.