JULA NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 749 903 185 NOK |
| 2012 | 971 372 668 NOK |
| 2013 | 1 277 946 618 NOK |
| 2014 | 1 428 991 008 NOK |
| 2015 | 1 712 073 962 NOK |
| 2016 | 1 919 361 407 NOK |
| 2017 | 2 069 253 059 NOK |
| 2018 | 2 166 609 753 NOK |
| 2019 | 2 284 124 138 NOK |
| 2020 | 2 955 014 587 NOK |
| 2021 | 2 932 780 464 NOK |
| 2022 | 2 917 394 848 NOK |
| 2023 | 2 850 105 386 NOK |
| 2024 | 3 144 151 512 NOK |
| 2025 | 3 364 005 456 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Selskapets virksomhet er selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter å drive handelsvirksomhet innenfor verksted, landbruk, verktøy og annen relevant handelsaktivitet for hjem og fritid. Selskapet skal drive egeninkasso og beslektet virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 364 005 | 3 144 152 | 2 850 105 | 2 917 395 | 2 932 780 | 2 955 015 | 2 284 124 | 2 166 610 | 2 069 253 | 1 919 361 | 1 712 074 | 1 428 991 | 1 277 947 | 971 373 | 749 903 |
| Sum kostnader | 3 227 291 | 3 078 920 | 2 784 748 | 2 786 927 | 2 771 238 | 2 761 322 | 2 140 037 | 2 068 980 | 1 977 741 | 1 832 769 | 1 630 013 | 1 372 177 | 1 225 996 | 929 293 | 706 050 |
| Driftsresultat | 136 714 | 65 232 | 65 358 | 130 468 | 161 543 | 193 693 | 144 087 | 97 630 | 91 513 | 86 592 | 82 061 | 56 814 | 51 951 | 42 080 | 43 853 |
| Sum finansinntekter | 7 488 | 14 864 | 14 237 | 10 209 | 6 828 | 5 281 | 4 700 | 3 023 | 2 383 | 2 176 | 2 174 | 2 515 | 2 039 | 1 794 | – |
| Sum finanskostnader | 83 | 64 | 41 | 73 | 30 | 51 | 219 | 31 | 70 | 79 | 108 | 337 | 211 | 256 | – |
| Netto finans | 7 404 | – | – | – | – | – | 4 481 | 2 991 | 2 313 | 2 097 | 2 067 | 2 179 | 1 828 | 1 538 | – |
| Resultat før skattekostnad | 144 119 | 80 032 | 79 554 | 140 604 | 168 342 | 198 923 | 148 568 | 100 622 | 93 825 | 88 689 | 84 128 | 58 992 | 53 779 | 43 618 | 44 498 |
| Årsresultat | 106 091 | 62 414 | 62 051 | 109 668 | 131 306 | 155 147 | 115 626 | 77 347 | 71 193 | 66 463 | 61 361 | 43 029 | 38 699 | 31 398 | 32 018 |
| Sum overføringer og disponeringer | 106 091 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 4 536 | 5 431 | 4 641 | 5 142 | 4 744 | 3 722 | 3 958 | 2 702 | 1 666 | 782 | 266 | 48 | 561 | 27 | 102 |
| Sum varige driftsmidler | 93 680 | 106 643 | 106 278 | 94 123 | 74 103 | 68 624 | 54 119 | 60 659 | 70 616 | 58 147 | 57 413 | 53 107 | 46 309 | 41 948 | 30 761 |
| Sum anleggsmidler | 98 216 | 112 073 | 110 919 | 99 266 | 78 847 | 72 346 | 58 077 | 63 361 | 72 282 | 58 929 | 57 679 | 53 155 | 46 870 | 41 975 | 30 863 |
| Sum fordringer | 9 619 | – | – | – | – | – | 296 026 | 243 461 | 269 356 | 135 532 | 184 057 | 154 793 | 36 655 | 41 619 | 26 302 |
| Sum omløpsmidler | 603 374 | 536 533 | 603 257 | 631 209 | 561 675 | 604 332 | 579 552 | 507 155 | 498 140 | 374 665 | 381 955 | 321 442 | 262 302 | 203 244 | 157 291 |
| Sum eiendeler | 701 591 | 648 606 | 714 176 | 730 474 | 640 521 | 676 677 | 637 629 | 570 515 | 570 422 | 433 594 | 439 634 | 374 597 | 309 173 | 245 219 | 188 155 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | – | – | – | – | – | 1 000 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 291 803 | – | – | – | – | – | 66 408 | 101 682 | 124 335 | 153 165 | 86 702 | 25 341 | 32 312 | 93 612 | 62 215 |
| Sum egenkapital | 292 803 | 307 993 | 245 579 | 183 528 | 203 860 | 222 555 | 67 408 | 101 782 | 124 435 | 153 265 | 86 802 | 25 441 | 32 412 | 93 712 | 62 315 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 14 | 55 | 139 | 204 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 | 55 | 139 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 408 787 | 340 613 | 468 597 | 546 946 | 436 661 | 454 122 | 570 221 | 468 733 | 445 988 | 280 329 | 352 832 | 349 142 | 276 706 | 151 367 | 125 636 |
| Sum gjeld | 408 787 | 340 613 | 468 597 | 546 946 | 436 661 | 454 122 | 570 221 | 468 733 | 445 988 | 280 329 | 352 832 | 349 156 | 276 761 | 151 506 | 125 840 |
| Sum egenkapital og gjeld | 701 591 | 648 606 | 714 176 | 730 474 | 640 521 | 676 677 | 637 629 | 570 515 | 570 422 | 433 594 | 439 634 | 374 597 | 309 173 | 245 219 | 188 155 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 196 699 | −19 089 | 43 290 | 157 052 | 101 050 | 180 499 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −22 580 | 19 651 | −43 576 | 25 835 | 48 531 | 28 845 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −150 000 | 0 | 0 | 130 000 | −150 000 | 150 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 24 119 | 562 | −286 | 1 218 | −419 | 1 655 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 127 658 | 10 853 | 10 291 | 10 577 | 9 360 | 9 779 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,1 % | 2,1 % | 2,3 % | 4,5 % | 5,5 % | 6,6 % | 6,3 % | 4,5 % | 4,4 % | 4,5 % | 4,8 % | 4 % | 4,1 % | 4,3 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 2 % | 2,2 % | 3,8 % | 4,5 % | 5,3 % | 5,1 % | 3,6 % | 3,4 % | 3,5 % | 3,6 % | 3 % | 3 % | 3,2 % | 4,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,48 | 1,58 | 1,29 | 1,15 | 1,29 | 1,33 | 1,02 | 1,08 | 1,12 | 1,34 | 1,08 | 0,92 | 0,95 | 1,34 | 1,25 |
| Gjeldsgrad | 1,4 | 1,11 | 1,91 | 2,98 | 2,14 | 2,04 | 8,46 | 4,61 | 3,58 | 1,83 | 4,06 | 13,72 | 8,54 | 1,62 | 2,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,2 % | 20,3 % | 25,3 % | 59,8 % | 64,4 % | 69,7 % | 171,5 % | 76 % | 57,2 % | 43,4 % | 70,7 % | 169,1 % | 119,4 % | 33,5 % | 51,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7 % | 10,3 % | −2,3 % | −0,5 % | −0,8 % | 29,4 % | 5,4 % | 4,7 % | 7,8 % | 12,1 % | 19,8 % | 11,8 % | 31,6 % | 29,5 % | – |
| Arbeidskapital | 194,6 mill kr | 195,9 mill kr | 134,7 mill kr | 84,3 mill kr | 125 mill kr | 150,2 mill kr | 9,3 mill kr | 38,4 mill kr | 52,2 mill kr | 94,3 mill kr | 29,1 mill kr | −27,7 mill kr | −14,4 mill kr | 51,9 mill kr | 31,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (46)
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LØRENSKOG | 29 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg ellers · LØRENSKOG | |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TRONDHEIM | 14 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HAUGESUND | 24 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ÅLESUND | 20 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LØRENSKOG | 24 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · MOSS | 21 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · KRISTIANSAND S | 30 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SKIEN | 18 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · MJØNDALEN | 25 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · MO I RANA | 15 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · BODØ | 19 ans. |
Vis 28 til
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SANDVIKA | 31 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · STAVANGER | 23 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TROMSØ | 22 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · NYBORG | 23 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HUNNDALEN | 21 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ROLVSØY | 23 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · KRISTIANSUND N | 13 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SANDEFJORD | 20 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · FYLLINGSDALEN | 28 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LARVIK | 20 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SARPSBORG | 19 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HAMAR | 19 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · STEINKJER | 17 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TILLER | 27 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TØNSBERG | 23 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · VINTERBRO | 24 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HØNEFOSS | 23 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LILLEHAMMER | 18 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HARSTAD | 18 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · JESSHEIM | 25 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LYNGDAL | 25 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SANDNES | 22 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ARENDAL | 21 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ASKIM | 18 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LØRENSKOG | 23 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · MOLDE | 23 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LØRENSKOG | 22 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · STORD | 30 ans. |
Selger du til selskaper som JULA NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.