JERNIA DETALJ AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 768 546 632 NOK |
| 2012 | 825 723 629 NOK |
| 2013 | 832 775 885 NOK |
| 2014 | 883 299 944 NOK |
| 2015 | 863 853 223 NOK |
| 2016 | 815 614 224 NOK |
| 2017 | 820 251 000 NOK |
| 2018 | 819 273 000 NOK |
| 2019 | 858 245 000 NOK |
| 2020 | 1 071 027 000 NOK |
| 2021 | 976 233 655 NOK |
| 2022 | 937 795 000 NOK |
| 2023 | 929 037 000 NOK |
| 2024 | 969 091 000 NOK |
| 2025 | 1 016 283 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drive handel og kjededrift innenfor varer og tjenester til hus og hjem samt etablere og investere i virksomheter innenfor dette området.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 016 283 | 969 091 | 929 037 | 937 795 | 976 234 | 1 071 027 | 858 245 | 819 273 | 820 251 | 815 614 | 863 853 | 883 300 | 832 776 | 825 724 | 768 547 |
| Sum kostnader | 1 010 799 | 980 905 | 958 782 | 948 819 | 936 724 | 998 297 | 871 712 | 847 490 | 881 318 | 857 974 | 913 325 | 882 601 | 830 297 | 811 378 | 792 940 |
| Driftsresultat | 5 485 | −11 814 | −29 745 | −11 024 | 39 509 | 72 730 | −13 467 | −28 218 | −61 067 | −42 360 | −49 472 | 699 | 2 478 | 14 346 | −24 394 |
| Sum finansinntekter | 6 | 1 | 27 | 208 | 210 | 21 | 13 | 9 | 13 | 136 | 145 | 698 | 572 | 139 | – |
| Sum finanskostnader | 11 794 | 10 985 | 9 138 | 5 337 | 4 032 | 5 327 | 6 478 | 5 258 | 4 555 | 4 234 | 10 344 | 7 709 | 7 085 | 7 435 | – |
| Netto finans | −11 788 | – | – | −5 129 | – | – | −6 465 | −5 249 | −4 542 | −4 099 | −10 199 | −7 011 | −6 513 | −7 296 | −7 891 |
| Resultat før skattekostnad | −6 303 | −22 799 | −38 856 | −16 153 | 35 688 | 67 424 | −19 932 | −33 467 | −65 609 | −46 458 | −59 671 | −6 312 | −4 035 | 7 050 | −32 285 |
| Årsresultat | 163 | −22 864 | −30 310 | −12 558 | 39 243 | 78 308 | −22 140 | −40 504 | −58 325 | −46 458 | −45 743 | −4 517 | −2 876 | 5 065 | −23 260 |
| Totalresultat | 163 | – | – | −12 558 | – | – | −22 140 | −40 504 | −58 325 | −46 458 | −45 743 | −4 517 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 163 | – | – | −12 558 | – | – | −22 140 | −40 504 | −58 325 | −46 458 | −45 743 | −4 517 | −2 876 | 5 065 | −23 260 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 49 793 | 43 492 | 42 672 | 34 125 | 30 580 | 27 125 | 16 892 | 19 774 | 28 205 | 24 513 | 26 024 | 18 318 | 20 844 | 25 746 | 28 939 |
| Sum varige driftsmidler | 17 797 | 21 359 | 22 310 | 33 440 | 39 307 | 42 364 | 35 942 | 32 450 | 30 568 | 30 998 | 30 705 | 33 084 | 34 239 | 35 161 | 29 784 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 745 | 1 745 | 1 745 | 1 745 | 1 745 | 1 745 | 2 048 | 2 048 | 2 048 | 2 049 | 2 048 | 4 053 | 4 303 | 4 303 | 4 000 |
| Sum anleggsmidler | 69 334 | 66 596 | 66 727 | 69 310 | 71 632 | 71 233 | 54 881 | 54 272 | 60 821 | 57 560 | 58 777 | 55 455 | 59 387 | 65 210 | 62 723 |
| Sum fordringer | 11 032 | – | – | 10 205 | – | – | 10 498 | 50 751 | 71 798 | 11 558 | 78 133 | 9 615 | 12 704 | 16 847 | 36 263 |
| Sum omløpsmidler | 236 291 | 250 516 | 238 961 | 248 026 | 249 066 | 221 556 | 212 552 | 251 066 | 260 797 | 242 907 | 277 183 | 263 824 | 241 899 | 213 133 | 215 663 |
| Sum eiendeler | 305 625 | 317 111 | 305 688 | 317 336 | 320 698 | 292 789 | 267 433 | 305 338 | 321 617 | 300 467 | 335 960 | 319 279 | 301 285 | 278 343 | 278 386 |
| Sum innskutt egenkapital | 42 512 | – | – | 42 512 | – | – | 42 512 | 64 652 | 65 156 | 63 480 | 93 105 | 33 105 | 33 105 | 32 402 | 32 402 |
| Sum opptjent egenkapital | 51 982 | – | – | 104 993 | – | – | – | – | – | – | 16 790 | 62 533 | 67 050 | 69 926 | 67 013 |
| Sum egenkapital | 94 494 | 94 331 | 117 195 | 147 504 | 160 062 | 120 819 | 42 512 | 64 652 | 65 156 | 63 480 | 109 895 | 95 638 | 100 155 | 102 328 | 99 415 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 346 | 245 | 1 781 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 346 | 245 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 211 131 | 222 780 | 188 493 | 169 832 | 160 635 | 171 970 | 224 921 | 240 687 | 256 462 | 236 987 | 226 065 | 223 640 | 200 784 | 175 770 | 177 190 |
| Sum gjeld | 211 131 | 222 780 | 188 493 | 169 832 | 160 635 | 171 970 | 224 921 | 240 687 | 256 462 | 236 987 | 226 065 | 223 640 | 201 130 | 176 015 | 178 971 |
| Sum egenkapital og gjeld | 305 625 | 317 111 | 305 688 | 317 336 | 320 698 | 292 789 | 267 433 | 305 338 | 321 617 | 300 467 | 335 960 | 319 279 | 301 285 | 278 343 | 278 386 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 10 562 | 2 625 | 9 238 | 15 871 | 89 152 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −10 560 | −2 657 | −9 216 | −12 111 | −20 437 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | – | 0 | – | −3 799 | −68 904 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 3 | −32 | 22 | −38 | −189 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 897 | 894 | 927 | 905 | 943 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,5 % | −1,2 % | −3,2 % | −1,2 % | 4,1 % | 6,8 % | −1,6 % | −3,4 % | −7,4 % | −5,2 % | −5,7 % | 0,1 % | 0,3 % | 1,7 % | −3,2 % |
| Resultatmargin | 0 % | −2,4 % | −3,3 % | −1,3 % | 4 % | 7,3 % | −2,6 % | −4,9 % | −7,1 % | −5,7 % | −5,3 % | −0,5 % | −0,4 % | 0,6 % | −3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,12 | 1,27 | 1,46 | 1,55 | 1,29 | 0,95 | 1,04 | 1,02 | 1,03 | 1,23 | 1,18 | 1,2 | 1,21 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 2,23 | 2,36 | 1,61 | 1,15 | 1 | 1,42 | 5,29 | 3,72 | 3,94 | 3,73 | 2,06 | 2,34 | 2,01 | 1,72 | 1,8 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,2 % | −24,2 % | −25,9 % | −8,5 % | 24,5 % | 64,8 % | −52,1 % | −62,6 % | −89,5 % | −73,2 % | −41,6 % | −4,7 % | −2,9 % | 5 % | −23,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,9 % | 4,3 % | −0,9 % | −3,9 % | −8,9 % | 24,8 % | 4,8 % | −0,1 % | 0,6 % | −5,6 % | −2,2 % | 6,1 % | 0,9 % | 7,4 % | – |
| Arbeidskapital | 25,2 mill kr | 27,7 mill kr | 50,5 mill kr | 78,2 mill kr | 88,4 mill kr | 49,6 mill kr | −12,4 mill kr | 10,4 mill kr | 4,3 mill kr | 5,9 mill kr | 51,1 mill kr | 40,2 mill kr | 41,1 mill kr | 37,4 mill kr | 38,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (85)
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ÅLESUND | 5 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ÅRNES | 5 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ASKER | 9 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ASKIM | |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · BEKKESTUA | 9 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LILLEHAMMER | 9 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · STATHELLE | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · BRUMUNDDAL | |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · DRAMMEN | 12 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · GJØVIK | 6 ans. |
Vis 28 til
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 10 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · BODØ | 7 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 10 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · PORSGRUNN | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TØNSBERG | 5 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SNARØYA | 8 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · DRAMMEN | 10 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 7 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HAMAR | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ARENDAL | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 11 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · STJØRDAL | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SKIEN | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · NYBORG | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · HORTEN | 5 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · KLEPPE | |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TROMSØ | 10 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · JESSHEIM | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · STAVANGER | 9 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ISDALSTØ | 5 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · KOLBOTN | 10 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SANDNES | 6 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · RÅDAL | 8 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 11 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 10 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SLEPENDEN | 15 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · OSLO | 8 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · STAVANGER | 6 ans. |
Selger du til selskaper som JERNIA DETALJ AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.