HARILA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 213 307 029 NOK |
| 2012 | 231 070 931 NOK |
| 2013 | 230 905 480 NOK |
| 2014 | 225 498 752 NOK |
| 2015 | 557 599 981 NOK |
| 2016 | 529 379 028 NOK |
| 2017 | 556 576 000 NOK |
| 2018 | 568 617 000 NOK |
| 2019 | 559 795 895 NOK |
| 2020 | 582 878 000 NOK |
| 2021 | 736 068 564 NOK |
| 2022 | 723 995 505 NOK |
| 2023 | 819 890 000 NOK |
| 2024 | 729 896 000 NOK |
| 2025 | 771 003 765 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Drive omsetning og reparasjon av kjøretøyer, deler og rekvisita, utleie av personbiler og hva dermed står i forbindelse. Selskapet kan også delta i andre selskap med lignende virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 771 004 | 729 896 | 819 890 | 723 996 | 736 069 | 582 878 | 559 796 | 568 617 | 556 576 | 529 379 | 557 600 | 225 499 | 230 905 | 231 071 | 213 307 |
| Sum kostnader | 756 145 | 714 241 | 806 981 | 699 203 | 704 276 | 563 798 | 553 031 | 562 051 | 547 354 | 516 689 | 549 311 | 225 504 | 228 433 | 224 793 | 207 811 |
| Driftsresultat | 14 859 | 15 655 | 12 908 | 24 793 | 31 792 | 19 081 | 6 765 | 6 566 | 9 222 | 12 690 | 8 289 | −5 | 2 472 | 6 278 | 5 496 |
| Sum finansinntekter | 6 009 | 3 214 | 2 525 | 1 626 | 1 654 | 3 628 | 1 402 | 1 762 | 1 813 | 2 457 | 2 626 | 754 | 1 769 | 2 178 | – |
| Sum finanskostnader | 6 872 | 6 807 | 7 648 | 2 952 | 1 759 | 1 832 | 3 614 | 2 553 | 2 167 | 2 597 | 4 834 | 4 036 | 6 066 | 4 467 | – |
| Netto finans | −863 | – | – | – | – | – | −2 212 | −791 | −354 | −140 | −2 208 | −3 282 | −4 297 | −2 290 | −983 |
| Resultat før skattekostnad | 13 995 | 12 062 | 7 786 | 23 466 | 31 687 | 20 877 | 4 553 | 5 775 | 8 868 | 12 550 | 6 082 | −3 288 | −1 825 | 3 988 | 4 513 |
| Årsresultat | 11 553 | 9 906 | 6 370 | 18 794 | 24 589 | 16 604 | 3 693 | 4 925 | 7 286 | 9 911 | 4 477 | −2 554 | −1 311 | 2 827 | 4 014 |
| Totalresultat | 11 553 | – | – | – | – | – | 3 693 | 4 925 | 7 286 | 9 911 | 4 477 | −2 554 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 553 | – | – | – | – | – | 3 693 | 4 925 | 7 286 | 9 911 | 4 477 | −2 554 | −1 311 | 2 827 | 4 014 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 344 | 377 | 411 | 475 | 433 | 135 | 188 | 240 | 293 | 345 | 2 130 | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 68 565 | 24 862 | 13 720 | 21 000 | 24 013 | 21 611 | 19 367 | 16 462 | 15 548 | 12 747 | 15 006 | 26 579 | 41 796 | 36 854 | 18 869 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 516 | 3 516 | 3 195 | 2 323 | 2 322 | 322 | 322 | 297 | 297 | 297 | 941 | 13 307 | 13 751 | 4 751 | 4 751 |
| Sum anleggsmidler | 72 425 | 28 755 | 17 326 | 23 798 | 26 767 | 22 068 | 19 876 | 16 999 | 16 137 | 13 389 | 18 078 | 39 885 | 55 546 | 41 605 | 23 620 |
| Sum fordringer | 148 072 | – | – | – | – | – | 92 990 | 27 095 | 37 817 | 74 291 | 38 669 | 52 315 | 56 685 | 74 317 | 54 834 |
| Sum omløpsmidler | 236 557 | 186 096 | 213 936 | 262 178 | 154 150 | 154 652 | 154 088 | 122 741 | 117 619 | 148 900 | 123 612 | 91 093 | 95 851 | 112 564 | 87 518 |
| Sum eiendeler | 308 982 | 214 852 | 231 262 | 285 976 | 180 917 | 176 720 | 173 964 | 139 740 | 133 756 | 162 289 | 141 690 | 130 978 | 151 397 | 154 169 | 111 137 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 894 | – | – | – | – | – | 1 894 | 1 894 | 1 894 | 1 894 | 1 894 | 1 894 | 1 894 | 1 894 | 1 894 |
| Sum opptjent egenkapital | 76 417 | – | – | – | – | – | 49 283 | 45 591 | 40 665 | 29 443 | 11 439 | 12 655 | 15 209 | 16 520 | 13 693 |
| Sum egenkapital | 78 312 | 69 623 | 59 717 | 63 164 | 62 371 | 57 781 | 51 178 | 47 485 | 42 560 | 31 337 | 13 333 | 14 549 | 17 103 | 18 414 | 15 587 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 622 | – | – | – | – | – | 3 919 | 4 933 | 6 428 | 3 603 | – | 157 | 890 | 1 405 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | 3 477 | 3 427 | 5 948 | 1 205 | 37 000 | 37 000 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 1 622 | 0 | 1 000 | 3 388 | 2 204 | 2 474 | 3 919 | 8 411 | 9 856 | 9 552 | 1 205 | 37 157 | 37 890 | 1 405 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 229 049 | 144 735 | 169 785 | 219 423 | 116 342 | 116 465 | 118 867 | 83 845 | 81 341 | 121 400 | 127 152 | 79 272 | 96 403 | 134 350 | 95 307 |
| Sum gjeld | 230 671 | 145 228 | 171 545 | 222 811 | 118 546 | 118 938 | 122 786 | 92 256 | 91 197 | 130 952 | 128 357 | 116 429 | 134 294 | 135 755 | 95 550 |
| Sum egenkapital og gjeld | 308 982 | 214 852 | 231 262 | 285 976 | 180 917 | 176 720 | 173 964 | 139 740 | 133 756 | 162 289 | 141 690 | 130 978 | 151 397 | 154 169 | 111 137 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 30 494 | −3 484 | −19 667 | 38 875 | 30 684 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −15 148 | 3 857 | −655 | −7 101 | −5 319 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −14 232 | −388 | 16 409 | −27 310 | −25 323 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 1 114 | −15 | −3 914 | 4 465 | 42 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 4 563 | 3 449 | 3 463 | 7 377 | 2 912 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | 2,1 % | 1,6 % | 3,4 % | 4,3 % | 3,3 % | 1,2 % | 1,2 % | 1,7 % | 2,4 % | 1,5 % | 0 % | 1,1 % | 2,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 1,4 % | 0,8 % | 2,6 % | 3,3 % | 2,9 % | 0,7 % | 0,9 % | 1,3 % | 1,9 % | 0,8 % | −1,1 % | −0,6 % | 1,2 % | 1,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 1,29 | 1,26 | 1,19 | 1,33 | 1,33 | 1,3 | 1,46 | 1,45 | 1,23 | 0,97 | 1,15 | 0,99 | 0,84 | 0,92 |
| Gjeldsgrad | 2,95 | 2,09 | 2,87 | 3,53 | 1,9 | 2,06 | 2,4 | 1,94 | 2,14 | 4,18 | 9,63 | 8 | 7,85 | 7,37 | 6,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,8 % | 14,2 % | 10,7 % | 29,8 % | 39,4 % | 28,7 % | 7,2 % | 10,4 % | 17,1 % | 31,6 % | 33,6 % | −17,6 % | −7,7 % | 15,4 % | 25,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,6 % | −11 % | 13,2 % | −1,6 % | 26,3 % | 4,1 % | −1,6 % | 2,2 % | 5,1 % | −5,1 % | 147,3 % | −2,3 % | −0,1 % | 8,3 % | – |
| Arbeidskapital | 7,5 mill kr | 41,4 mill kr | 44,2 mill kr | 42,8 mill kr | 37,8 mill kr | 38,2 mill kr | 35,2 mill kr | 38,9 mill kr | 36,3 mill kr | 27,5 mill kr | −3,5 mill kr | 11,8 mill kr | −552 716 kr | −21,8 mill kr | −7,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (11)
Detaljhandel med motorvogner · TROMSØ | 28 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · VESTRE JAKOBSELV | 14 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · ALTA | 20 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · FINNSNES | 9 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · HAMMERFEST | 14 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · VESTRE JAKOBSELV | 12 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · ALTA | 25 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · FINNSNES | 9 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · HAMMERFEST | 7 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · TROMSØ | 25 ans. |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · VESTRE JAKOBSELV | 12 ans. |
Selger du til selskaper som HARILA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.