HARESTUA AUTO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 27 300 635 NOK |
| 2012 | 35 218 983 NOK |
| 2013 | 50 527 765 NOK |
| 2014 | 43 507 939 NOK |
| 2015 | 60 804 575 NOK |
| 2016 | 57 800 072 NOK |
| 2017 | 48 912 302 NOK |
| 2018 | 54 747 270 NOK |
| 2019 | 68 309 544 NOK |
| 2020 | 61 583 581 NOK |
| 2021 | 70 990 091 NOK |
| 2022 | 64 995 444 NOK |
| 2023 | 46 300 127 NOK |
| 2024 | 65 901 729 NOK |
| 2025 | 84 055 467 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Import av biler, salg/kjøp av brukte og nye biler og dertil naturlig tilhørende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 84 055 | 65 902 | 46 300 | 64 995 | 70 990 | 61 584 | 68 310 | 54 747 | 48 912 | 57 800 | 60 805 | 43 508 | 50 528 | 35 219 | 27 301 |
| Sum kostnader | 82 490 | 66 987 | 47 666 | 66 515 | 70 363 | 61 419 | 68 678 | 53 850 | 49 704 | 56 820 | 59 160 | 43 175 | 49 911 | 34 502 | 26 673 |
| Driftsresultat | 1 566 | −1 086 | −1 366 | −1 520 | 627 | 164 | −368 | 897 | −792 | 980 | 1 645 | 333 | 616 | 716 | 628 |
| Sum finansinntekter | 23 | 6 | 2 | 1 | 0 | 1 | 37 | 42 | 35 | 26 | 28 | 17 | 10 | 8 | – |
| Sum finanskostnader | 668 | 919 | 967 | 484 | 435 | 480 | 431 | 291 | 332 | 286 | 242 | 166 | 292 | 245 | – |
| Netto finans | −645 | −912 | −965 | −483 | −435 | −479 | −394 | −249 | −297 | −260 | −214 | −149 | −283 | −237 | −227 |
| Resultat før skattekostnad | 921 | −1 998 | −2 331 | −2 003 | 192 | −315 | −762 | 648 | −1 089 | 720 | 1 431 | 184 | 334 | 480 | 401 |
| Årsresultat | 1 670 | −1 998 | −2 331 | −1 564 | 149 | −246 | −590 | 487 | −846 | 536 | 1 035 | 124 | 223 | 515 | 410 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 670 | −1 998 | −2 331 | −1 564 | 149 | −246 | −590 | 487 | −846 | 536 | 1 035 | 124 | 223 | 515 | 410 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 543 | 794 | 794 | 794 | 355 | 397 | 328 | 156 | 318 | 74 | 80 | 110 | 170 | 94 | 59 |
| Sum varige driftsmidler | 775 | 679 | 343 | 263 | 409 | 638 | 834 | 1 075 | 843 | 518 | 154 | 128 | 170 | 636 | 300 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Sum anleggsmidler | 2 343 | 1 498 | 1 162 | 1 082 | 788 | 1 060 | 1 187 | 1 256 | 1 186 | 617 | 259 | 263 | 365 | 754 | 383 |
| Sum fordringer | 855 | 598 | 1 092 | 3 280 | 1 724 | 710 | 232 | 1 367 | 862 | 1 254 | 451 | 947 | 1 154 | 351 | 698 |
| Sum omløpsmidler | 13 665 | 14 053 | 18 860 | 17 081 | 16 374 | 15 692 | 13 281 | 15 122 | 11 625 | 13 079 | 10 845 | 8 208 | 7 569 | 9 417 | 7 111 |
| Sum eiendeler | 16 009 | 15 551 | 20 022 | 18 162 | 17 163 | 16 752 | 14 469 | 16 378 | 12 811 | 13 696 | 11 103 | 8 471 | 7 934 | 10 171 | 7 494 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 773 | 2 773 | 1 373 | 433 | 433 | 433 | 433 | 433 | 433 | 433 | 433 | 433 | 433 | 433 | 433 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 148 | −3 818 | −1 821 | 510 | 2 074 | 1 924 | 2 170 | 2 760 | 2 273 | 3 119 | 2 583 | 1 548 | 1 425 | 1 202 | 1 291 |
| Sum egenkapital | 2 625 | −1 045 | −447 | 943 | 2 507 | 2 357 | 2 603 | 3 193 | 2 706 | 3 552 | 3 016 | 1 981 | 1 858 | 1 635 | 1 724 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 051 | 12 166 | 16 056 | 10 241 | 8 695 | 11 740 | 5 467 | 6 995 | 5 714 | 4 674 | 5 087 | 3 682 | 3 456 | 6 514 | 3 785 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 051 | 12 166 | 16 056 | 10 241 | 8 695 | 11 740 | 5 467 | 6 995 | 5 714 | 4 674 | 5 087 | 3 682 | 3 456 | 6 514 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 332 | 4 431 | 4 413 | 6 978 | 5 961 | 2 654 | 6 399 | 6 189 | 4 391 | 5 471 | 3 000 | 2 808 | 2 620 | 2 022 | 1 985 |
| Sum gjeld | 13 384 | 16 596 | 20 469 | 17 219 | 14 656 | 14 394 | 11 866 | 13 184 | 10 104 | 10 144 | 8 087 | 6 489 | 6 076 | 8 536 | 5 770 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 009 | 15 551 | 20 022 | 18 162 | 17 163 | 16 752 | 14 469 | 16 378 | 12 811 | 13 696 | 11 103 | 8 471 | 7 934 | 10 171 | 7 494 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | −1,7 % | −2,9 % | −2,3 % | 0,9 % | 0,3 % | −0,5 % | 1,6 % | −1,6 % | 1,7 % | 2,7 % | 0,8 % | 1,2 % | 2 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 2 % | −3 % | −5 % | −2,4 % | 0,2 % | −0,4 % | −0,9 % | 0,9 % | −1,7 % | 0,9 % | 1,7 % | 0,3 % | 0,4 % | 1,5 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,15 | 3,17 | 4,27 | 2,45 | 2,75 | 5,91 | 2,08 | 2,44 | 2,65 | 2,39 | 3,61 | 2,92 | 2,89 | 4,66 | 3,58 |
| Gjeldsgrad | 5,1 | – | – | 18,26 | 5,85 | 6,11 | 4,56 | 4,13 | 3,73 | 2,86 | 2,68 | 3,28 | 3,27 | 5,22 | 3,35 |
| Egenkapitalrentabilitet | 63,6 % | 191,1 % | 520,9 % | −165,8 % | 6 % | −10,4 % | −22,7 % | 15,3 % | −31,3 % | 15,1 % | 34,3 % | 6,2 % | 12 % | 31,5 % | 23,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 27,5 % | 42,3 % | −28,8 % | −8,4 % | 15,3 % | −9,8 % | 24,8 % | 11,9 % | −15,4 % | −4,9 % | 39,8 % | −13,9 % | 43,5 % | 29 % | – |
| Arbeidskapital | 9,3 mill kr | 9,6 mill kr | 14,4 mill kr | 10,1 mill kr | 10,4 mill kr | 13 mill kr | 6,9 mill kr | 8,9 mill kr | 7,2 mill kr | 7,6 mill kr | 7,8 mill kr | 5,4 mill kr | 4,9 mill kr | 7,4 mill kr | 5,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Detaljhandel med motorvogner · HARESTUA | 14 ans. |
Selger du til selskaper som HARESTUA AUTO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.