VIANOR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 679 748 747 NOK |
| 2013 | 709 289 562 NOK |
| 2014 | 772 070 745 NOK |
| 2015 | 837 930 789 NOK |
| 2016 | 904 628 318 NOK |
| 2017 | 998 566 295 NOK |
| 2018 | 1 088 978 877 NOK |
| 2019 | 1 163 195 607 NOK |
| 2020 | 1 196 691 907 NOK |
| 2021 | 1 279 765 974 NOK |
| 2022 | 1 446 857 786 NOK |
| 2023 | 1 485 539 218 NOK |
| 2024 | 1 555 775 422 NOK |
| 2025 | 1 585 143 600 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller12
Formål
Produksjon og salg og hva som derved står i forbindelse samt alene eller i samarbeid med andre foretak og interessenter deltakelse som aksjeeier eller på annen måte i slik og annen virksomhet.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 585 144 | 1 555 775 | 1 485 539 | 1 446 858 | 1 279 766 | 1 196 692 | 1 163 196 | 1 088 979 | 998 566 | 904 628 | 837 931 | 772 071 | 709 290 | 679 749 |
| Sum kostnader | 1 545 783 | 1 475 029 | 1 493 485 | 1 429 136 | 1 288 686 | 1 209 096 | 1 132 708 | 1 075 693 | 994 191 | 903 680 | 838 145 | 772 270 | 714 936 | 696 047 |
| Driftsresultat | 39 361 | 80 746 | −7 946 | 17 722 | −8 920 | −12 404 | 30 488 | 13 286 | 4 375 | 948 | −214 | −199 | −5 646 | −16 298 |
| Sum finansinntekter | 5 211 | 3 895 | 11 120 | 8 169 | 2 596 | 1 464 | 1 396 | 581 | 540 | 687 | 582 | 693 | 891 | 654 |
| Sum finanskostnader | 23 764 | 29 816 | 44 237 | 27 805 | 11 391 | 16 067 | 13 054 | 15 859 | 12 676 | 8 409 | 8 056 | 8 700 | 9 547 | 11 559 |
| Netto finans | −18 553 | – | – | – | – | – | −11 658 | −15 278 | −12 137 | −7 722 | −7 474 | −8 006 | −8 656 | −10 905 |
| Resultat før skattekostnad | 20 807 | 54 824 | −41 063 | −1 914 | −17 715 | −27 007 | 18 829 | −1 992 | −7 762 | −6 773 | −7 687 | −8 206 | −14 302 | −27 202 |
| Årsresultat | 15 715 | 42 024 | −32 053 | −1 938 | −14 251 | −21 854 | 14 183 | −3 300 | −6 617 | −6 543 | −7 031 | −6 893 | −11 288 | −20 507 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | 14 183 | −3 300 | −6 617 | – | −7 031 | −6 893 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 15 715 | – | – | – | – | – | 14 183 | −3 300 | −6 617 | −6 543 | −7 031 | −6 893 | −11 288 | −20 507 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 260 | 4 855 | 10 593 | 12 976 | 14 145 | 22 069 | 24 214 | 21 740 | 28 371 | 35 414 | 26 885 | 21 590 | 25 639 | 18 479 |
| Sum varige driftsmidler | 214 074 | 170 401 | 160 147 | 115 315 | 62 546 | 49 499 | 59 330 | 52 757 | 48 491 | 46 488 | 42 260 | 43 094 | 47 777 | 44 494 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 74 | 74 | 74 | 74 | 74 | 7 202 | 74 | 11 569 | 6 069 | 6 014 | 14 | 10 004 | 4 | 5 |
| Sum anleggsmidler | 220 407 | 175 330 | 170 814 | 128 365 | 76 764 | 78 770 | 83 618 | 86 066 | 82 930 | 87 915 | 69 159 | 74 688 | 73 420 | 62 978 |
| Sum fordringer | 419 664 | – | – | – | – | – | 241 314 | 187 096 | 161 886 | 117 591 | 112 630 | 103 597 | 108 949 | 99 665 |
| Sum omløpsmidler | 753 513 | 833 763 | 857 765 | 686 183 | 712 978 | 609 652 | 569 848 | 472 249 | 414 457 | 357 806 | 333 112 | 295 393 | 290 043 | 279 053 |
| Sum eiendeler | 973 920 | 1 009 093 | 1 028 578 | 814 548 | 789 742 | 688 421 | 653 466 | 558 315 | 497 388 | 445 722 | 402 271 | 370 081 | 363 463 | 342 031 |
| Sum innskutt egenkapital | 274 034 | – | – | – | – | – | 35 472 | 12 072 | 15 372 | 20 355 | 23 147 | 28 499 | 88 926 | 80 808 |
| Sum opptjent egenkapital | 57 738 | – | – | – | – | – | 14 183 | – | – | – | – | – | −55 322 | −44 034 |
| Sum egenkapital | 331 772 | 316 057 | 274 034 | 37 547 | 39 485 | 49 641 | 49 655 | 12 072 | 15 372 | 20 355 | 23 147 | 28 499 | 33 604 | 36 774 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 1 170 | 1 170 | 1 203 | 1 189 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 270 000 | – | – | – | – | – | 330 000 | 300 000 | 250 000 | 210 000 | 190 000 | 190 000 | 190 000 | 154 226 |
| Sum langsiktig gjeld | 270 000 | 370 000 | 470 000 | 370 000 | 330 000 | 330 000 | 330 000 | 300 000 | 250 000 | 210 000 | 191 170 | 191 170 | 191 203 | 155 415 |
| Sum kortsiktig gjeld | 372 148 | 323 035 | 284 545 | 407 001 | 420 257 | 308 780 | 273 811 | 246 243 | 232 015 | 215 367 | 187 954 | 150 412 | 138 657 | 149 842 |
| Sum gjeld | 642 148 | 693 035 | 754 545 | 777 001 | 750 257 | 638 780 | 603 811 | 546 243 | 482 015 | 425 367 | 379 124 | 341 582 | 329 860 | 305 257 |
| Sum egenkapital og gjeld | 973 920 | 1 009 093 | 1 028 578 | 814 548 | 789 742 | 688 421 | 653 466 | 558 315 | 497 388 | 445 722 | 402 271 | 370 081 | 363 463 | 342 031 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 89 207 | −103 941 | −111 002 | −37 999 | −12 852 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −22 656 | −20 979 | −7 576 | −22 902 | −9 832 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −65 246 | 123 987 | 117 239 | 60 040 | 21 840 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 1 305 | −933 | −1 339 | −861 | −844 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 2 673 | 1 368 | 2 301 | 3 640 | 4 501 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 5,2 % | −0,5 % | 1,2 % | −0,7 % | −1 % | 2,6 % | 1,2 % | 0,4 % | 0,1 % | −0 % | −0 % | −0,8 % | −2,4 % |
| Resultatmargin | 1 % | 2,7 % | −2,2 % | −0,1 % | −1,1 % | −1,8 % | 1,2 % | −0,3 % | −0,7 % | −0,7 % | −0,8 % | −0,9 % | −1,6 % | −3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,02 | 2,58 | 3,01 | 1,69 | 1,7 | 1,97 | 2,08 | 1,92 | 1,79 | 1,66 | 1,77 | 1,96 | 2,09 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 1,94 | 2,19 | 2,75 | 20,69 | 19 | 12,87 | 12,16 | 45,25 | 31,36 | 20,9 | 16,38 | 11,99 | 9,82 | 8,3 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 13,3 % | −11,7 % | −5,2 % | −36,1 % | −44 % | 28,6 % | −27,3 % | −43 % | −32,1 % | −30,4 % | −24,2 % | −33,6 % | −55,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,9 % | 4,7 % | 2,7 % | 13,1 % | 6,9 % | 2,9 % | 6,8 % | 9,1 % | 10,4 % | 8 % | 8,5 % | 8,9 % | 4,3 % | – |
| Arbeidskapital | 381,4 mill kr | 510,7 mill kr | 573,2 mill kr | 279,2 mill kr | 292,7 mill kr | 300,9 mill kr | 296 mill kr | 226 mill kr | 182,4 mill kr | 142,4 mill kr | 145,2 mill kr | 145 mill kr | 151,4 mill kr | 129,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller12
Underenheter (69)
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · VINJE | 10 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · ARENDAL | 10 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · BERGEN | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · KOKSTAD | 8 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · NYBORG | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · BJØRKELANGEN | 7 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · BODØ | 8 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · BRYNE | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · ELVERUM | 11 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · FIGGJO | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · FLISA | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · FØRDE |
Vis 28 til
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · STAVANGER | 14 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · SKIEN | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · GRIMSTAD | 6 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · GOL | 14 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · HAMAR | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · HARSTAD | 25 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · HARSTAD | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · HAUGESUND | 17 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · HEIMDAL | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · HØNEFOSS | 5 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · HOKKSUND | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · LILLESTRØM | 25 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · JESSHEIM | 5 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · KONGSBERG | 5 ans. |
Produksjon av gummidekk og slanger til gummidekk, og regummiering og mønsterskjæring av gummidekk · KONGSVINGER | 5 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · KONGSVINGER | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · KRAGERØ | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · KRISTIANSAND S | 8 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · KRISTIANSUND N | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · LARVIK | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · TRONDHEIM | 27 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · LEIRA I VALDRES | 8 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · LEVANGER | 6 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · LIERSTRANDA | 8 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · LILLEHAMMER | 6 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · MO I RANA | 5 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · MOSS | 7 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · SPILLUM | 10 ans. |
Selger du til selskaper som VIANOR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.