SULLAND RINGERIKE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 201 780 775 NOK |
| 2012 | 240 923 885 NOK |
| 2013 | 216 164 876 NOK |
| 2014 | 235 210 251 NOK |
| 2015 | 272 889 902 NOK |
| 2016 | 318 465 994 NOK |
| 2017 | 371 348 384 NOK |
| 2018 | 312 025 896 NOK |
| 2019 | 361 038 274 NOK |
| 2020 | 416 942 323 NOK |
| 2021 | 498 265 833 NOK |
| 2022 | 582 132 737 NOK |
| 2023 | 456 911 111 NOK |
| 2024 | 395 206 266 NOK |
| 2025 | 472 206 557 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Salg, utleie og reparasjoner av motorvogner samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 472 207 | 395 206 | 456 911 | 582 133 | 498 266 | 416 942 | 361 038 | 312 026 | 371 348 | 318 466 | 272 890 | 235 210 | 216 165 | 240 924 | 201 781 |
| Sum kostnader | 455 054 | 388 343 | 448 900 | 544 858 | 473 109 | 395 565 | 348 576 | 302 071 | 353 951 | 300 106 | 258 247 | 223 749 | 209 806 | 230 234 | 191 864 |
| Driftsresultat | 17 153 | 6 863 | 8 011 | 37 274 | 25 157 | 21 377 | 12 463 | 9 954 | 17 397 | 18 360 | 14 643 | 11 461 | 6 359 | 10 690 | 9 917 |
| Sum finansinntekter | 322 | 260 | 232 | 181 | 73 | 63 | 122 | 77 | 36 | 90 | 764 | 285 | 204 | 489 | – |
| Sum finanskostnader | 1 331 | 1 520 | 1 782 | 139 | 479 | 253 | 140 | 91 | 196 | 192 | 267 | 113 | 179 | 190 | – |
| Netto finans | −1 009 | – | – | – | – | – | −18 | −14 | −160 | −102 | 497 | 172 | 26 | 299 | −40 |
| Resultat før skattekostnad | 16 144 | 5 603 | 6 461 | 37 317 | 24 751 | 21 187 | 12 445 | 9 941 | 17 237 | 18 259 | 15 140 | 11 633 | 6 384 | 10 988 | 9 877 |
| Årsresultat | 12 590 | 4 370 | 5 035 | 29 112 | 19 278 | 16 509 | 9 695 | 7 590 | 13 031 | 13 650 | 10 986 | 8 489 | 4 559 | 8 014 | 7 106 |
| Sum overføringer og disponeringer | 12 590 | – | – | – | – | – | 9 695 | 7 590 | 13 031 | 13 650 | 10 986 | 8 489 | 4 559 | 8 014 | 7 106 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 920 | 994 | 1 338 | 1 515 | 1 367 | 826 | 1 588 | 1 200 | 1 163 | 1 032 | 803 | 828 | 884 | 987 | 888 |
| Sum varige driftsmidler | 8 186 | 4 204 | 5 313 | 7 398 | 5 236 | 4 085 | 3 081 | 3 543 | 3 027 | 3 459 | 3 559 | 950 | 527 | 801 | 1 013 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 58 | 56 | – | – | 82 | 447 | 288 | 3 552 | 1 287 | 1 287 |
| Sum anleggsmidler | 9 106 | 5 199 | 6 651 | 8 913 | 6 603 | 4 969 | 4 726 | 4 743 | 4 190 | 4 573 | 4 809 | 2 067 | 4 963 | 3 075 | 3 188 |
| Sum fordringer | 49 426 | – | – | – | – | – | 22 600 | 19 541 | 33 238 | 17 194 | 19 726 | 12 524 | 8 859 | 11 204 | 13 672 |
| Sum omløpsmidler | 134 448 | 83 451 | 75 690 | 115 289 | 66 973 | 71 964 | 78 236 | 63 966 | 85 445 | 76 174 | 68 218 | 45 790 | 36 259 | 46 774 | 46 157 |
| Sum eiendeler | 143 555 | 88 650 | 82 341 | 124 202 | 73 576 | 76 933 | 82 962 | 68 709 | 89 635 | 80 748 | 73 027 | 47 857 | 41 222 | 49 849 | 49 345 |
| Sum innskutt egenkapital | 600 | – | – | – | – | – | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
| Sum opptjent egenkapital | 28 695 | – | – | – | – | – | 34 450 | 24 755 | 24 865 | 20 954 | 16 304 | 12 618 | 10 275 | 10 107 | 9 294 |
| Sum egenkapital | 29 295 | 29 044 | 27 825 | 26 790 | 23 678 | 20 000 | 35 050 | 25 355 | 25 465 | 21 554 | 16 904 | 13 218 | 10 875 | 10 707 | 9 894 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 588 | 588 | 588 | 588 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | 118 | 2 124 | 4 446 | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 118 | 2 124 | 4 446 | 588 | 588 | 588 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 114 259 | 59 606 | 54 516 | 97 412 | 49 898 | 56 933 | 47 912 | 43 354 | 64 051 | 57 069 | 51 677 | 34 051 | 29 760 | 38 554 | 38 864 |
| Sum gjeld | 114 259 | 59 606 | 54 516 | 97 412 | 49 898 | 56 933 | 47 912 | 43 354 | 64 169 | 59 193 | 56 123 | 34 639 | 30 347 | 39 142 | 39 452 |
| Sum egenkapital og gjeld | 143 555 | 88 650 | 82 341 | 124 202 | 73 576 | 76 933 | 82 962 | 68 709 | 89 635 | 80 748 | 73 027 | 47 857 | 41 222 | 49 849 | 49 345 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −6 465 | 26 328 | 18 745 | 16 235 | 36 163 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 198 | 774 | −2 989 | −2 252 | −1 730 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 6 717 | −27 153 | −15 980 | −30 577 | −18 001 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 450 | −51 | −224 | −16 594 | 16 432 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 769 | 1 319 | 1 371 | 1 595 | 18 189 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,6 % | 1,7 % | 1,8 % | 6,4 % | 5,1 % | 5,1 % | 3,5 % | 3,2 % | 4,7 % | 5,8 % | 5,4 % | 4,9 % | 2,9 % | 4,4 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 1,1 % | 1,1 % | 5 % | 3,9 % | 4 % | 2,7 % | 2,4 % | 3,5 % | 4,3 % | 4 % | 3,6 % | 2,1 % | 3,3 % | 3,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,4 | 1,39 | 1,18 | 1,34 | 1,26 | 1,63 | 1,48 | 1,33 | 1,33 | 1,32 | 1,34 | 1,22 | 1,21 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 3,9 | 2,05 | 1,96 | 3,64 | 2,11 | 2,85 | 1,37 | 1,71 | 2,52 | 2,75 | 3,32 | 2,62 | 2,79 | 3,66 | 3,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43 % | 15 % | 18,1 % | 108,7 % | 81,4 % | 82,6 % | 27,7 % | 29,9 % | 51,2 % | 63,3 % | 65 % | 64,2 % | 41,9 % | 74,8 % | 71,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,5 % | −13,5 % | −21,5 % | 16,8 % | 19,5 % | 15,5 % | 15,7 % | −16 % | 16,6 % | 16,7 % | 16 % | 8,8 % | −10,3 % | 19,4 % | – |
| Arbeidskapital | 20,2 mill kr | 23,8 mill kr | 21,2 mill kr | 17,9 mill kr | 17,1 mill kr | 15 mill kr | 30,3 mill kr | 20,6 mill kr | 21,4 mill kr | 19,1 mill kr | 16,5 mill kr | 11,7 mill kr | 6,5 mill kr | 8,2 mill kr | 7,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (2)
Detaljhandel med motorvogner · HØNEFOSS | 14 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · HØNEFOSS | 34 ans. |
Selger du til selskaper som SULLAND RINGERIKE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.