MOELVEN SOKNABRUKET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 285 881 000 NOK |
| 2014 | 332 022 000 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 384 605 000 NOK |
| 2017 | 406 247 000 NOK |
| 2018 | 440 382 000 NOK |
| 2019 | 459 641 544 NOK |
| 2020 | 620 712 000 NOK |
| 2021 | 839 652 000 NOK |
| 2022 | 684 330 000 NOK |
| 2023 | 673 039 000 NOK |
| 2024 | 703 409 000 NOK |
| 2025 | 864 650 522 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Produksjon av trevarer og trebearbeiding.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2023, 2022, 2021, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 864 651 | 703 409 | 673 039 | 684 330 | 839 652 | 620 712 | 459 642 | 440 382 | 406 247 | 384 605 | 332 022 | 285 881 |
| Sum kostnader | 879 134 | 697 112 | 660 648 | 598 114 | 559 150 | 539 927 | 415 539 | 382 969 | 374 070 | 354 775 | 299 243 | 269 543 |
| Driftsresultat | −14 484 | 6 297 | 12 391 | 86 216 | 280 502 | 80 786 | 44 103 | 57 413 | 32 177 | 29 830 | 32 779 | 16 338 |
| Sum finansinntekter | 521 | 550 | 6 725 | 812 | 370 | 1 561 | 492 | 587 | 31 | 1 502 | 24 | 50 |
| Sum finanskostnader | 17 519 | 20 520 | 18 051 | 3 544 | 2 764 | 4 052 | 4 557 | 4 716 | 5 698 | 6 087 | 3 413 | 3 629 |
| Netto finans | −16 998 | – | – | – | – | – | −4 065 | −4 129 | −5 667 | −4 585 | −3 389 | −3 579 |
| Resultat før skattekostnad | −31 482 | −13 674 | 1 065 | 83 484 | 278 108 | 78 295 | 40 038 | 53 284 | 26 510 | 25 245 | 29 390 | 12 759 |
| Årsresultat | −24 558 | −10 666 | 829 | 65 110 | 216 925 | 61 066 | 31 226 | 41 302 | 20 398 | 19 216 | 21 448 | 9 241 |
| Sum overføringer og disponeringer | −24 558 | – | – | – | – | – | 31 226 | 41 303 | 20 398 | 19 216 | 21 449 | 9 241 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 257 527 | 291 898 | 293 362 | 180 336 | 156 167 | 150 799 | 137 609 | 138 006 | 131 842 | 131 481 | 102 169 | 84 304 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 114 | 595 | 227 | 1 265 | 1 500 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 257 527 | 291 898 | 293 362 | 180 336 | 156 167 | 150 799 | 137 609 | 138 006 | 131 842 | 131 481 | 102 169 | 84 304 |
| Sum fordringer | 76 226 | – | – | – | – | – | 25 831 | 50 518 | 54 399 | 47 272 | 36 189 | 39 023 |
| Sum investeringer | 193 | – | – | – | – | – | 305 | 177 | 303 | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 235 954 | 259 407 | 277 231 | 258 862 | 401 226 | 191 720 | 177 439 | 163 959 | 151 066 | 137 725 | 115 611 | 96 580 |
| Sum eiendeler | 493 480 | 551 304 | 570 593 | 439 198 | 557 393 | 342 519 | 315 047 | 301 965 | 282 908 | 269 206 | 217 780 | 180 884 |
| Sum innskutt egenkapital | 32 500 | – | – | – | – | – | 32 500 | 32 500 | 32 500 | 32 500 | 74 696 | 32 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 188 509 | – | – | – | – | – | 77 654 | 69 828 | 54 542 | 56 708 | – | 40 056 |
| Sum egenkapital | 221 009 | 229 083 | 233 984 | 197 196 | 185 422 | 116 620 | 110 154 | 102 328 | 87 042 | 89 208 | 74 696 | 72 556 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 562 | – | – | – | – | – | 7 594 | 6 244 | 5 830 | 6 844 | 10 421 | 8 148 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 161 517 | – | – | – | – | – | 101 000 | 113 000 | 113 000 | 113 000 | 60 000 | 60 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 173 079 | 189 517 | 214 850 | 66 850 | 78 850 | 90 850 | 108 594 | 119 244 | 118 830 | 119 844 | 70 421 | 68 148 |
| Sum kortsiktig gjeld | 99 393 | 118 868 | 106 451 | 170 222 | 284 733 | 128 153 | 96 299 | 80 394 | 77 036 | 60 154 | 72 664 | 40 180 |
| Sum gjeld | 272 472 | 322 221 | 336 609 | 242 002 | 371 970 | 225 899 | 204 894 | 199 638 | 195 866 | 179 998 | 143 085 | 108 328 |
| Sum egenkapital og gjeld | 493 480 | 551 304 | 570 593 | 439 198 | 557 393 | 342 519 | 315 047 | 301 966 | 282 908 | 269 206 | 217 781 | 180 884 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 4 383 | 19 545 | 86 762 | 243 300 | 135 967 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −39 810 | −137 453 | −49 545 | −28 563 | 34 569 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 33 627 | 115 236 | −194 877 | −82 000 | 58 599 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −1 799 | −2 672 | −157 660 | 132 738 | 42 799 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 13 430 | 15 230 | 17 902 | 175 562 | 42 824 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,7 % | 0,9 % | 1,8 % | 12,6 % | 33,4 % | 13 % | 9,6 % | 13 % | 7,9 % | 7,8 % | 9,9 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | −2,8 % | −1,5 % | 0,1 % | 9,5 % | 25,8 % | 9,8 % | 6,8 % | 9,4 % | 5 % | 5 % | 6,5 % | 3,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,37 | 2,18 | 2,6 | 1,52 | 1,41 | 1,5 | 1,84 | 2,04 | 1,96 | 2,29 | 1,59 | 2,4 |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 1,41 | 1,44 | 1,23 | 2,01 | 1,94 | 1,86 | 1,95 | 2,25 | 2,02 | 1,92 | 1,49 |
| Egenkapitalrentabilitet | −11,1 % | −4,7 % | 0,4 % | 33 % | 117 % | 52,4 % | 28,3 % | 40,4 % | 23,4 % | 21,5 % | 28,7 % | 12,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 22,9 % | 4,5 % | −1,6 % | −18,5 % | 35,3 % | 35 % | 4,4 % | 8,4 % | 5,6 % | – | 16,1 % | – |
| Arbeidskapital | 136,6 mill kr | 140,5 mill kr | 170,8 mill kr | 88,6 mill kr | 116,5 mill kr | 63,6 mill kr | 81,1 mill kr | 83,6 mill kr | 74 mill kr | 77,6 mill kr | 42,9 mill kr | 56,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Saging og høvling av tre · SOKNA | 134 ans. |
Selger du til selskaper som MOELVEN SOKNABRUKET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.