STIFTELSEN SETESDALSBANEN
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Tusen NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 5 719 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 7 338 NOK |
| 2014 | 4 950 NOK |
| 2015 | 4 773 NOK |
| 2016 | 7 250 NOK |
| 2017 | 9 000 NOK |
| 2018 | 9 375 NOK |
| 2019 | 12 125 NOK |
| 2020 | 10 938 NOK |
| 2021 | 10 683 NOK |
| 2022 | 11 626 NOK |
| 2023 | 12 588 NOK |
| 2024 | 15 840 NOK |
| 2025 | 14 529 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller16
Formål
Museumsjernbane med formål å arbeide for bevaring av 1067 mm smalsporet norsk jernbanemateriell og tilhørende historisk materiale, fotografier mv., samt drift med dette på den nedlagte Seterdalsbanens strekninger fra Grovane og nordover. Stiftelsen kan drive verksteder for gjennom egne og andres oppgaver å kunne bidra til å ivareta kunnskap om gammelt håndverk og restaureringsteknikker. Stiftelsen søker samarbeid med beslektede organisasjoner der dette er naturlig. Stiftelsen kan inngå avtale med andre om drift av tog på banen.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 15 | 16 | 13 | 12 | 11 | 11 | 12 | 9 | 9 | 7 | 5 | 5 | 7 | 6 |
| Sum kostnader | 29 | 30 | 26 | 26 | 25 | 25 | 26 | 44 | 47 | 45 | 56 | 70 | 62 | 61 |
| Driftsresultat | −14 | −14 | −14 | −14 | −14 | −14 | −14 | −35 | −38 | −38 | −51 | −65 | −55 | −55 |
| Sum finansinntekter | – | 11 | 7 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 5 | 6 | 5 |
| Sum finanskostnader | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Netto finans | 10 | 11 | 7 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 5 | 6 | 5 |
| Resultat før skattekostnad | −4 | −3 | −7 | −13 | −14 | −13 | −13 | −34 | −37 | −36 | −47 | −60 | −49 | −50 |
| Årsresultat | −4 | −3 | −7 | −13 | −14 | −13 | −13 | −34 | −37 | −36 | −47 | −60 | −49 | −50 |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 | −3 | −7 | −13 | −14 | −13 | −13 | −34 | −37 | −36 | −47 | −60 | −49 | −50 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 42 | 56 | 70 | 84 | 98 | 112 | 126 | 140 | 175 | 213 | 251 | 302 | 357 | 467 |
| Sum anleggsmidler | 42 | 56 | 70 | 84 | 98 | 112 | 126 | 140 | 175 | 213 | 251 | 302 | 357 | 467 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 67 |
| Sum omløpsmidler | 371 | 361 | 350 | 342 | 341 | 341 | 340 | 339 | 339 | 338 | 336 | 332 | 337 | 393 |
| Sum eiendeler | 413 | 417 | 420 | 426 | 439 | 453 | 466 | 479 | 513 | 551 | 587 | 634 | 694 | 860 |
| Sum innskutt egenkapital | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 |
| Sum opptjent egenkapital | 387 | 391 | 394 | 400 | 413 | 427 | 440 | 453 | 488 | 525 | 561 | 608 | 668 | 834 |
| Sum egenkapital | 413 | 417 | 420 | 426 | 439 | 453 | 466 | 479 | 513 | 551 | 587 | 634 | 694 | 860 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | – | −0 | – | – | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum gjeld | – | −0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum egenkapital og gjeld | 413 | 417 | 420 | 426 | 439 | 453 | 466 | 479 | 513 | 551 | 587 | 634 | 694 | 860 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −96,4 % | −88,4 % | −110 % | −120,4 % | −131,1 % | −128 % | −115,5 % | −373,3 % | −422,2 % | −524,1 % | – | – | −747,8 % | −961,7 % |
| Resultatmargin | −24,7 % | −20,1 % | −51,9 % | −108,8 % | −129,3 % | −122,6 % | −107,5 % | −364,3 % | −412,8 % | −499 % | −993 % | – | −672,5 % | −875,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Gjeldsgrad | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −0,9 % | −0,8 % | −1,6 % | −3 % | −3,2 % | −3 % | −2,8 % | −7,1 % | −7,2 % | −6,6 % | −8,1 % | −9,4 % | −7,1 % | −5,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −8,3 % | 25,8 % | 8,3 % | 8,8 % | −2,3 % | −9,8 % | 29,3 % | 4,2 % | 24,1 % | 51,9 % | −3,6 % | −32,5 % | – | – |
| Arbeidskapital | – | 360 743 kr | – | – | – | 340 929 kr | – | – | – | – | – | – | – | – |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller16
Vis 4 til
Selger du til selskaper som STIFTELSEN SETESDALSBANEN?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.