STEEL-X AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 6 440 488 NOK |
| 2015 | 23 924 491 NOK |
| 2016 | 8 163 594 NOK |
| 2017 | 66 245 863 NOK |
| 2018 | 124 143 010 NOK |
| 2019 | 80 280 130 NOK |
| 2020 | 25 917 695 NOK |
| 2021 | 133 053 707 NOK |
| 2022 | 73 823 214 NOK |
| 2023 | 77 822 443 NOK |
| 2024 | 45 144 163 NOK |
| 2025 | 59 499 353 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Handel, industri og servicevirksomhet og alt som står i forbindelse med slik virksomhet, samt delta i andre foretak med økonomisk formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2014 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 59 499 | 45 144 | 77 822 | 73 823 | 133 054 | 25 918 | 80 280 | 124 143 | 66 246 | 8 164 | 23 924 | 6 440 |
| Sum kostnader | 56 600 | 43 511 | 75 125 | 71 392 | 120 707 | 26 559 | 70 486 | 112 131 | 59 641 | 9 046 | 22 123 | 7 868 |
| Driftsresultat | 2 899 | 1 633 | 2 698 | 2 431 | 12 346 | −641 | 9 794 | 12 012 | 6 605 | −882 | 1 801 | −1 427 |
| Sum finansinntekter | 225 | 540 | 486 | 320 | 154 | 137 | 269 | 400 | 69 | 3 | 1 115 | 10 |
| Sum finanskostnader | 485 | 233 | 606 | 379 | 558 | 76 | 412 | 517 | 299 | 113 | 245 | 213 |
| Netto finans | −260 | 307 | −121 | −59 | −404 | 61 | −143 | −117 | −231 | −111 | 871 | −203 |
| Resultat før skattekostnad | 2 639 | 1 940 | 2 577 | 2 372 | 11 942 | −580 | 9 651 | 11 895 | 6 375 | −993 | 2 672 | −1 630 |
| Årsresultat | 2 039 | 1 486 | 2 005 | 1 835 | 9 137 | −284 | 7 519 | 9 159 | 4 803 | −791 | 2 213 | −1 192 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 039 | 1 486 | 2 005 | 1 835 | 9 137 | −284 | 7 519 | 9 159 | 4 803 | −791 | 2 213 | −1 192 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 305 | – | – | 39 | 593 | 414 | 1 358 |
| Sum varige driftsmidler | 4 388 | 3 132 | 2 721 | 2 815 | 2 837 | 2 697 | 1 549 | 1 401 | 1 429 | 1 253 | 1 537 | 1 398 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 300 | 3 055 | 210 | 75 | 75 | 75 | 75 | 1 261 | 1 206 | 533 | 325 | 3 246 |
| Sum anleggsmidler | 6 688 | 6 187 | 2 931 | 2 890 | 2 912 | 2 772 | 1 624 | 2 662 | 2 674 | 2 379 | 2 276 | 6 002 |
| Sum fordringer | 44 171 | 3 392 | 10 052 | 13 796 | 38 275 | 13 383 | 2 681 | 41 524 | 43 868 | 1 004 | 2 067 | 845 |
| Sum omløpsmidler | 49 205 | 23 143 | 21 303 | 27 912 | 60 897 | 32 180 | 14 796 | 63 653 | 69 531 | 2 699 | 4 614 | 2 182 |
| Sum eiendeler | 55 893 | 29 330 | 24 234 | 30 801 | 63 809 | 34 953 | 16 420 | 66 315 | 72 205 | 5 077 | 6 890 | 8 184 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 262 | 10 723 | 11 237 | 11 232 | 9 397 | 5 260 | 5 544 | 2 525 | 2 481 | 718 | 1 509 | −704 |
| Sum egenkapital | 12 312 | 11 773 | 12 287 | 12 282 | 10 447 | 6 310 | 6 594 | 3 575 | 3 531 | 1 768 | 2 559 | −674 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 962 | 516 | 3 418 | 2 846 | 3 050 | 245 | 23 | 10 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 469 | 656 | 844 | 1 031 | 1 219 | 1 406 | 1 612 | 1 763 | 6 718 |
| Sum langsiktig gjeld | 962 | 610 | 3 699 | 3 314 | 3 706 | 1 088 | 1 055 | 1 229 | 1 406 | 1 612 | 1 763 | 6 718 |
| Sum kortsiktig gjeld | 42 619 | 16 947 | 8 248 | 15 204 | 49 655 | 27 554 | 8 771 | 61 511 | 67 268 | 1 697 | 2 567 | 2 140 |
| Sum gjeld | 43 580 | 17 557 | 11 947 | 18 519 | 53 361 | 28 642 | 9 826 | 62 740 | 68 674 | 3 309 | 4 331 | 8 858 |
| Sum egenkapital og gjeld | 55 893 | 29 330 | 24 234 | 30 801 | 63 809 | 34 953 | 16 420 | 66 315 | 72 205 | 5 077 | 6 890 | 8 184 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 3,6 % | 3,5 % | 3,3 % | 9,3 % | −2,5 % | 12,2 % | 9,7 % | 10 % | −10,8 % | 7,5 % | −22,2 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 3,3 % | 2,6 % | 2,5 % | 6,9 % | −1,1 % | 9,4 % | 7,4 % | 7,2 % | −9,7 % | 9,3 % | −18,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,37 | 2,58 | 1,84 | 1,23 | 1,17 | 1,69 | 1,03 | 1,03 | 1,59 | 1,8 | 1,02 |
| Gjeldsgrad | 3,54 | 1,49 | 0,97 | 1,51 | 5,11 | 4,54 | 1,49 | 17,55 | 19,45 | 1,87 | 1,69 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,6 % | 12,6 % | 16,3 % | 14,9 % | 87,5 % | −4,5 % | 114 % | 256,2 % | 136 % | −44,7 % | 86,5 % | 176,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 31,8 % | −42 % | 5,4 % | −44,5 % | 413,4 % | −67,7 % | −35,3 % | 87,4 % | 711,5 % | −65,9 % | 271,5 % | – |
| Arbeidskapital | 6,6 mill kr | 6,2 mill kr | 13,1 mill kr | 12,7 mill kr | 11,2 mill kr | 4,6 mill kr | 6 mill kr | 2,1 mill kr | 2,3 mill kr | 1 mill kr | 2 mill kr | 42 075 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri · ÅLESUND | 14 ans. |
Selger du til selskaper som STEEL-X AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.