DYNATEC SMV AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 27 182 184 NOK |
| 2012 | 35 494 970 NOK |
| 2013 | 41 420 504 NOK |
| 2014 | 48 158 258 NOK |
| 2015 | 40 718 442 NOK |
| 2016 | 43 465 982 NOK |
| 2017 | 51 220 542 NOK |
| 2018 | 56 581 264 NOK |
| 2019 | 78 243 507 NOK |
| 2020 | 95 119 220 NOK |
| 2021 | 99 530 926 NOK |
| 2022 | 105 427 319 NOK |
| 2023 | 117 588 290 NOK |
| 2024 | 110 764 004 NOK |
| 2025 | 142 250 085 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Å drive mekanisk produksjon og service, agentur og handel, transport, kjøp og salg av fast eiendom, produksjon, og alt som står i forbindelse med dette, herunder å gjøre seg interessert i fore- tagender med tilsvarende formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 142 250 | 110 764 | 117 588 | 105 427 | 99 531 | 95 119 | 78 244 | 56 581 | 51 221 | 43 466 | 40 718 | 48 158 | 41 421 | 35 495 | 27 182 |
| Sum kostnader | 140 459 | 117 975 | 115 589 | 98 901 | 93 509 | 89 956 | 70 999 | 54 216 | 48 731 | 41 086 | 38 797 | 43 204 | 36 518 | 33 399 | 27 542 |
| Driftsresultat | 1 791 | −7 211 | 1 999 | 6 527 | 6 022 | 5 164 | 7 244 | 2 365 | 2 489 | 2 380 | 1 921 | 4 955 | 4 903 | 2 096 | −360 |
| Sum finansinntekter | 209 | 155 | 229 | 213 | 37 | 1 353 | 71 | 52 | 54 | 71 | 115 | 187 | 116 | 41 | – |
| Sum finanskostnader | 1 018 | 802 | 259 | 20 | 13 | 31 | 6 | 13 | 4 | 9 | 8 | 1 | 7 | 33 | – |
| Netto finans | −809 | – | – | – | – | – | 64 | 40 | 50 | 62 | 106 | 185 | 109 | 8 | 7 |
| Resultat før skattekostnad | 983 | −7 858 | 1 970 | 6 719 | 6 045 | 6 487 | 7 308 | 2 405 | 2 539 | 2 441 | 2 028 | 5 140 | 5 011 | 2 104 | −353 |
| Årsresultat | 1 116 | −5 501 | 1 527 | 5 473 | 5 040 | 5 829 | 5 982 | 2 089 | 2 071 | 1 948 | 1 755 | 3 837 | 3 604 | 1 617 | −353 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 116 | – | – | – | – | – | 5 982 | 2 089 | 2 071 | 1 948 | 1 755 | 3 837 | 3 604 | 1 617 | −353 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 202 | 1 069 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 9 |
| Sum varige driftsmidler | 22 248 | 23 498 | 24 174 | 9 214 | 7 733 | 8 780 | 8 435 | 7 758 | 7 952 | 3 765 | 4 245 | 4 352 | 3 835 | 3 506 | 3 763 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 1 174 | 1 259 | 1 241 | 1 224 | 1 191 | 1 227 | 1 264 | 2 525 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 23 451 | 25 740 | 25 433 | 10 455 | 8 957 | 9 971 | 9 662 | 9 022 | 10 477 | 3 765 | 4 245 | 4 352 | 3 835 | 3 506 | 3 772 |
| Sum fordringer | 45 497 | – | – | – | – | – | 15 690 | 13 694 | 12 758 | 7 490 | 9 372 | 14 610 | 6 177 | 6 362 | 5 754 |
| Sum omløpsmidler | 64 447 | 50 344 | 56 058 | 59 520 | 53 808 | 42 642 | 32 125 | 22 346 | 19 645 | 21 536 | 18 324 | 20 949 | 15 217 | 11 915 | 10 486 |
| Sum eiendeler | 87 898 | 76 084 | 81 491 | 69 975 | 62 765 | 52 613 | 41 787 | 31 368 | 30 122 | 25 301 | 22 569 | 25 301 | 19 052 | 15 422 | 14 257 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 886 | – | – | – | – | – | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 |
| Sum opptjent egenkapital | 43 032 | – | – | – | – | – | 24 631 | 20 988 | 18 900 | 16 828 | 15 381 | 13 626 | 9 789 | 6 185 | 4 568 |
| Sum egenkapital | 52 918 | 37 118 | 42 619 | 41 092 | 35 619 | 30 580 | 24 751 | 21 108 | 19 020 | 16 948 | 15 501 | 13 746 | 9 909 | 6 305 | 4 688 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 223 | 233 | 292 | 254 | 129 | 110 | 82 | 88 | 80 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 692 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 600 | 1 200 | 1 800 | 2 400 | 3 473 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 692 | 14 514 | 10 094 | 0 | 0 | 0 | 223 | 233 | 292 | 254 | 729 | 1 310 | 1 882 | 2 488 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 28 288 | 24 453 | 27 489 | 27 412 | 11 937 | 21 003 | 16 813 | 10 027 | 10 810 | 8 098 | 6 339 | 10 245 | 7 260 | 6 628 | 6 016 |
| Sum gjeld | 34 980 | 38 966 | 38 871 | 28 883 | 27 146 | 22 033 | 17 036 | 10 260 | 11 102 | 8 352 | 7 068 | 11 555 | 9 142 | 9 116 | 9 569 |
| Sum egenkapital og gjeld | 87 898 | 76 084 | 81 491 | 69 975 | 62 765 | 52 613 | 41 787 | 31 368 | 30 122 | 25 301 | 22 569 | 25 301 | 19 052 | 15 422 | 14 257 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 1 774 | 4 079 | 5 035 | 5 688 | 773 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 579 | 18 823 | −2 974 | −467 | −1 929 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 1 125 | 6 229 | 1 | −4 962 | 1 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −680 | −8 515 | 2 063 | 259 | −1 156 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 3 759 | 4 439 | 12 954 | 7 092 | 6 833 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | −6,5 % | 1,7 % | 6,2 % | 6,1 % | 5,4 % | 9,3 % | 4,2 % | 4,9 % | 5,5 % | 4,7 % | 10,3 % | 11,8 % | 5,9 % | −1,3 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | −5 % | 1,3 % | 5,2 % | 5,1 % | 6,1 % | 7,6 % | 3,7 % | 4 % | 4,5 % | 4,3 % | 8 % | 8,7 % | 4,6 % | −1,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,28 | 2,06 | 2,04 | 2,17 | 4,51 | 2,03 | 1,91 | 2,23 | 1,82 | 2,66 | 2,89 | 2,04 | 2,1 | 1,8 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 1,05 | 0,91 | 0,7 | 0,76 | 0,72 | 0,69 | 0,49 | 0,58 | 0,49 | 0,46 | 0,84 | 0,92 | 1,45 | 2,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,1 % | −14,8 % | 3,6 % | 13,3 % | 14,1 % | 19,1 % | 24,2 % | 9,9 % | 10,9 % | 11,5 % | 11,3 % | 27,9 % | 36,4 % | 25,6 % | −7,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 28,4 % | −5,8 % | 11,5 % | 5,9 % | 4,6 % | 21,6 % | 38,3 % | 10,5 % | 17,8 % | 6,7 % | −15,4 % | 16,3 % | 16,7 % | 30,6 % | – |
| Arbeidskapital | 36,2 mill kr | 25,9 mill kr | 28,6 mill kr | 32,1 mill kr | 41,9 mill kr | 21,6 mill kr | 15,3 mill kr | 12,3 mill kr | 8,8 mill kr | 13,4 mill kr | 12 mill kr | 10,7 mill kr | 8 mill kr | 5,3 mill kr | 4,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri · TOMTER | 89 ans. |
Selger du til selskaper som DYNATEC SMV AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.