STANTEK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 21 767 240 NOK |
| 2012 | 19 729 694 NOK |
| 2013 | 21 703 713 NOK |
| 2014 | 28 087 864 NOK |
| 2015 | 24 382 819 NOK |
| 2016 | 26 252 795 NOK |
| 2017 | 26 790 221 NOK |
| 2018 | 24 915 694 NOK |
| 2019 | 28 389 194 NOK |
| 2020 | 26 483 584 NOK |
| 2021 | 32 738 953 NOK |
| 2022 | 36 527 305 NOK |
| 2023 | 33 409 645 NOK |
| 2024 | 35 439 848 NOK |
| 2025 | 41 635 986 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Mekanisk verksteddrift samt hva hermed står i forbindelse, - herunder delta i andre selskaper med liknende eller beslektet virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 41 636 | 35 440 | 33 410 | 36 527 | 32 739 | 26 484 | 28 389 | 24 916 | 26 790 | 26 253 | 24 383 | 28 088 | 21 704 | 19 730 | 21 767 |
| Sum kostnader | 40 899 | 35 016 | 32 945 | 35 358 | 32 262 | 26 184 | 26 257 | 26 128 | 26 654 | 26 068 | 25 070 | 26 847 | 20 440 | 20 205 | 20 945 |
| Driftsresultat | 737 | 424 | 464 | 1 169 | 477 | 300 | 2 132 | −1 212 | 136 | 185 | −687 | 1 241 | 1 264 | −475 | 822 |
| Sum finansinntekter | 63 | 47 | 88 | 135 | 129 | 95 | 38 | 665 | 33 | 609 | 43 | 88 | 102 | 99 | – |
| Sum finanskostnader | 679 | 333 | 404 | 349 | 220 | 304 | 194 | 171 | 181 | 182 | 243 | 98 | 80 | 77 | – |
| Netto finans | −617 | −286 | −316 | −214 | −92 | −210 | −156 | 494 | −149 | 427 | −200 | −10 | 22 | 22 | 22 |
| Resultat før skattekostnad | 120 | 137 | 148 | 955 | 386 | 90 | 1 976 | −718 | −13 | 612 | −887 | 1 231 | 1 286 | −453 | 844 |
| Årsresultat | 94 | 104 | 112 | 745 | 301 | 71 | 1 541 | −547 | 3 | 472 | −633 | 898 | 929 | −327 | 606 |
| Totalresultat | 94 | 104 | 112 | 745 | 301 | 71 | 1 541 | −547 | 3 | 472 | −633 | 898 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 94 | 104 | 112 | 745 | 301 | 71 | 1 541 | −547 | 3 | 472 | −633 | 898 | 929 | −327 | 606 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 5 314 | 732 | 1 190 | 1 545 | 2 033 | 3 111 | 3 705 | 3 531 | 4 207 | 5 167 | 5 987 | 6 985 | 353 | 502 | 646 |
| Sum anleggsmidler | 5 317 | 756 | 1 190 | 1 545 | 2 033 | 3 111 | 3 705 | 3 531 | 4 207 | 5 167 | 5 987 | 6 985 | 353 | 502 | 646 |
| Sum fordringer | 9 674 | 6 700 | 6 377 | 6 686 | 6 770 | 6 449 | 6 335 | 6 694 | 6 234 | 4 390 | 3 826 | 3 233 | 2 448 | 3 950 | 2 995 |
| Sum omløpsmidler | 20 458 | 16 138 | 15 679 | 16 226 | 17 000 | 15 192 | 13 988 | 13 496 | 12 510 | 10 785 | 10 349 | 10 744 | 11 823 | 10 117 | 10 586 |
| Sum eiendeler | 25 775 | 16 894 | 16 868 | 17 771 | 19 033 | 18 304 | 17 693 | 17 027 | 16 718 | 15 951 | 16 336 | 17 728 | 12 176 | 10 618 | 11 232 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 837 | 4 743 | 4 639 | 4 627 | 3 882 | 3 681 | 3 611 | 2 070 | 2 617 | 2 614 | 2 142 | 2 775 | 1 877 | 947 | 1 114 |
| Sum egenkapital | 9 787 | 7 693 | 7 589 | 7 577 | 6 832 | 6 631 | 6 561 | 5 020 | 5 567 | 5 564 | 5 092 | 5 725 | 4 827 | 3 897 | 4 064 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 20 | 8 | 88 | 275 | 390 | 128 | 299 | 315 | 176 | 430 | 114 | 69 | 152 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 848 | 1 578 | 2 120 | 2 994 | 3 648 | 4 359 | 4 915 | 5 057 | 4 934 | 5 312 | 3 566 | 3 925 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 3 848 | 1 578 | 2 120 | 3 001 | 3 736 | 4 635 | 5 304 | 5 185 | 5 233 | 5 627 | 3 741 | 4 355 | 114 | 69 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 140 | 7 623 | 7 139 | 7 193 | 8 465 | 7 038 | 5 828 | 6 822 | 5 917 | 4 760 | 7 503 | 7 648 | 7 235 | 6 652 | 7 015 |
| Sum gjeld | 15 988 | 9 201 | 9 279 | 10 194 | 12 201 | 11 672 | 11 132 | 12 007 | 11 151 | 10 388 | 11 244 | 12 003 | 7 349 | 6 721 | 7 168 |
| Sum egenkapital og gjeld | 25 775 | 16 894 | 16 868 | 17 771 | 19 033 | 18 304 | 17 693 | 17 027 | 16 718 | 15 951 | 16 336 | 17 728 | 12 176 | 10 618 | 11 232 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | 1,2 % | 1,4 % | 3,2 % | 1,5 % | 1,1 % | 7,5 % | −4,9 % | 0,5 % | 0,7 % | −2,8 % | 4,4 % | 5,8 % | −2,4 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 0,3 % | 0,3 % | 2 % | 0,9 % | 0,3 % | 5,4 % | −2,2 % | 0 % | 1,8 % | −2,6 % | 3,2 % | 4,3 % | −1,7 % | 2,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 2,12 | 2,2 | 2,26 | 2,01 | 2,16 | 2,4 | 1,98 | 2,11 | 2,27 | 1,38 | 1,4 | 1,63 | 1,52 | 1,51 |
| Gjeldsgrad | 1,63 | 1,2 | 1,22 | 1,35 | 1,79 | 1,76 | 1,7 | 2,39 | 2 | 1,87 | 2,21 | 2,1 | 1,52 | 1,72 | 1,76 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1 % | 1,4 % | 1,5 % | 9,8 % | 4,4 % | 1,1 % | 23,5 % | −10,9 % | 0,1 % | 8,5 % | −12,4 % | 15,7 % | 19,3 % | −8,4 % | 14,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17,5 % | 6,1 % | −8,5 % | 11,6 % | 23,6 % | −6,7 % | 13,9 % | −7 % | 2 % | 7,7 % | −13,2 % | 29,4 % | 10 % | −9,4 % | – |
| Arbeidskapital | 8,3 mill kr | 8,5 mill kr | 8,5 mill kr | 9 mill kr | 8,5 mill kr | 8,2 mill kr | 8,2 mill kr | 6,7 mill kr | 6,6 mill kr | 6 mill kr | 2,8 mill kr | 3,1 mill kr | 4,6 mill kr | 3,5 mill kr | 3,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av låser og beslag · KONGSVINGER | 17 ans. |
Selger du til selskaper som STANTEK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.