GUNNAR HOLTH GRUSFORRETNING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 529 797 442 NOK |
| 2015 | 492 329 427 NOK |
| 2016 | 516 682 945 NOK |
| 2017 | 609 626 577 NOK |
| 2018 | 759 459 357 NOK |
| 2019 | 766 748 019 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 681 516 486 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjons- og handelsvirksomhet. Selskapet kan eie og drive fast eiendom og kan ved aksjetegning eller på annen tilsvarende måte gjøre seg inter- essert i andre foretak.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 681 516 | 766 748 | 759 459 | 609 627 | 516 683 | 492 329 | 529 797 |
| Sum kostnader | 636 028 | 689 322 | 681 304 | 527 425 | 450 987 | 440 079 | 462 503 |
| Driftsresultat | 45 489 | 77 426 | 78 155 | 82 202 | 65 696 | 52 251 | 67 294 |
| Sum finansinntekter | 6 304 | 2 322 | 1 596 | 2 583 | 4 489 | 2 093 | 2 780 |
| Sum finanskostnader | 16 239 | 8 591 | 9 372 | 6 402 | 9 554 | 9 109 | 7 522 |
| Netto finans | −9 935 | −6 269 | −7 776 | −3 818 | −5 065 | −7 016 | −4 741 |
| Resultat før skattekostnad | 35 554 | 71 157 | 70 380 | 78 384 | 60 631 | 45 235 | 62 553 |
| Årsresultat | 27 918 | 54 408 | 54 314 | 59 014 | 43 976 | 30 291 | 42 928 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 26 252 | – | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 27 918 | 54 408 | 54 314 | 59 014 | 43 976 | 30 291 | 42 928 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 29 021 | 19 422 | 26 546 | 20 840 | 24 371 | 10 637 | 14 483 |
| Sum varige driftsmidler | 203 829 | 266 429 | 253 661 | 197 825 | 190 663 | 205 968 | 207 988 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 36 311 | 63 418 | 67 233 | 59 193 | 38 694 | 43 284 | 38 748 |
| Sum anleggsmidler | 269 162 | 349 270 | 347 440 | 277 858 | 253 727 | 259 889 | 261 218 |
| Sum fordringer | 89 450 | 87 593 | 156 207 | 125 921 | 83 006 | 74 616 | 76 406 |
| Sum omløpsmidler | 199 732 | 163 180 | 219 470 | 225 795 | 171 045 | 152 333 | 158 845 |
| Sum eiendeler | 468 894 | 512 450 | 566 910 | 503 653 | 424 772 | 412 222 | 420 063 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 888 | 30 885 | 30 888 | 30 888 | 30 888 | 30 888 | 30 888 |
| Sum opptjent egenkapital | 105 017 | 83 115 | 72 872 | 69 316 | 84 502 | 79 013 | 77 289 |
| Sum egenkapital | 141 396 | 113 999 | 103 759 | 100 601 | 115 774 | 109 900 | 108 534 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 672 | 0 | 29 | 8 | 940 | 2 562 | 6 060 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 155 783 | 209 739 | 193 173 | 144 389 | 131 426 | 130 532 | 145 944 |
| Sum langsiktig gjeld | 158 456 | 209 739 | 193 202 | 144 397 | 132 366 | 133 093 | 152 004 |
| Sum kortsiktig gjeld | 169 043 | 188 711 | 269 949 | 258 655 | 176 632 | 169 228 | 159 525 |
| Sum gjeld | 327 498 | 398 450 | 463 151 | 403 052 | 308 998 | 302 321 | 311 529 |
| Sum egenkapital og gjeld | 468 894 | 512 450 | 566 910 | 503 653 | 424 772 | 412 222 | 420 063 |
Morselskapsregnskap (2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 456 145 | 407 740 | 432 351 | 325 661 | 322 313 | 345 919 | 479 319 | 490 068 | 384 219 | 353 832 | 336 112 | 325 960 | 233 963 | 233 527 |
| Sum kostnader | 423 908 | 385 495 | 395 173 | 332 190 | 301 328 | 312 617 | 421 220 | 416 096 | 321 131 | 300 847 | 289 992 | 277 290 | 220 592 | 212 008 |
| Driftsresultat | 32 238 | 22 245 | 37 178 | −6 529 | 20 985 | 33 303 | 58 100 | 73 972 | 63 088 | 52 985 | 46 120 | 48 670 | 13 371 | 21 519 |
| Sum finansinntekter | 16 783 | 16 759 | 17 221 | 13 843 | 16 361 | 13 714 | 21 887 | 17 538 | 19 610 | 16 335 | 5 292 | 11 695 | 27 085 | 8 224 |
| Sum finanskostnader | 13 303 | 15 172 | 23 418 | 5 302 | 18 547 | 17 098 | 8 558 | 14 270 | 5 021 | 8 129 | 4 828 | 3 502 | 6 496 | 22 765 |
| Netto finans | 3 480 | – | – | – | – | – | 13 329 | 3 268 | 14 589 | 8 207 | 464 | 8 193 | 20 589 | −14 541 |
| Resultat før skattekostnad | 35 718 | 23 832 | 30 981 | 2 012 | 18 800 | 29 918 | 71 429 | 77 241 | 77 677 | 61 192 | 46 584 | 56 864 | 33 960 | 6 978 |
| Årsresultat | 29 638 | 18 668 | 22 881 | 3 646 | 19 663 | 23 153 | 59 913 | 61 383 | 63 378 | 49 037 | 35 164 | 44 282 | 31 670 | 3 291 |
| Sum overføringer og disponeringer | 29 638 | – | – | – | – | – | 59 913 | 61 383 | 63 378 | 49 037 | 35 164 | 44 282 | 31 670 | 3 291 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 19 182 | 19 594 | 0 | 0 | 0 | 911 | – | – | – | – | 0 | 271 | 2 439 | 2 127 |
| Sum varige driftsmidler | 163 459 | 166 140 | 116 476 | 122 737 | 158 416 | 182 868 | 196 005 | 190 612 | 149 405 | 135 949 | 133 990 | 109 664 | 66 313 | 78 374 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 107 751 | 135 361 | 190 754 | 145 415 | 136 344 | 132 900 | 158 821 | 162 304 | 128 429 | 100 722 | 86 649 | 85 956 | 59 888 | 37 426 |
| Sum anleggsmidler | 290 392 | 321 095 | 307 230 | 268 152 | 294 760 | 316 679 | 354 826 | 352 916 | 277 833 | 236 672 | 220 639 | 195 892 | 128 640 | 117 927 |
| Sum fordringer | 76 793 | – | – | – | – | – | 63 836 | 99 610 | 93 158 | 72 715 | 49 061 | 45 778 | 40 901 | 38 183 |
| Sum omløpsmidler | 138 973 | 138 724 | 129 347 | 99 983 | 98 048 | 101 419 | 97 714 | 131 070 | 129 021 | 110 719 | 88 506 | 87 835 | 70 256 | 76 470 |
| Sum eiendeler | 429 365 | 459 819 | 436 577 | 368 135 | 392 808 | 418 098 | 452 540 | 483 986 | 406 854 | 347 390 | 309 144 | 283 726 | 198 896 | 194 398 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 888 | – | – | – | – | – | 30 888 | 30 888 | 30 888 | 30 888 | 30 888 | 30 888 | 30 888 | 30 001 |
| Sum opptjent egenkapital | 133 113 | – | – | – | – | – | 120 819 | 100 960 | 81 373 | 90 059 | 78 737 | 72 773 | 58 576 | 41 046 |
| Sum egenkapital | 164 001 | 168 570 | 164 257 | 154 036 | 151 707 | 151 707 | 151 707 | 131 847 | 112 261 | 120 947 | 109 625 | 103 661 | 89 464 | 71 047 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 511 | – | – | – | – | – | 571 | 1 225 | 1 776 | 2 291 | 3 207 | 4 817 | 930 | 277 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 134 233 | – | – | – | – | – | 178 119 | 162 671 | 114 341 | 96 582 | 85 972 | 72 150 | 33 238 | 42 112 |
| Sum langsiktig gjeld | 136 744 | 179 725 | 132 005 | 142 258 | 150 088 | 178 950 | 178 690 | 163 896 | 116 116 | 98 873 | 89 179 | 76 967 | 34 168 | 42 390 |
| Sum kortsiktig gjeld | 128 620 | 107 870 | 137 226 | 71 831 | 90 687 | 87 442 | 122 143 | 188 243 | 178 477 | 127 571 | 110 341 | 103 099 | 75 265 | 80 961 |
| Sum gjeld | 265 364 | 291 249 | 272 320 | 214 099 | 241 101 | 266 392 | 300 833 | 352 139 | 294 594 | 226 443 | 199 519 | 180 065 | 109 432 | 123 351 |
| Sum egenkapital og gjeld | 429 365 | 459 819 | 436 577 | 368 135 | 392 808 | 418 098 | 452 540 | 483 986 | 406 854 | 347 390 | 309 144 | 283 726 | 198 896 | 194 398 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 70 290 | 85 301 | 54 000 | 87 526 | 87 662 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −91 312 | −68 920 | −18 459 | −41 241 | −16 285 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 25 032 | −16 241 | −34 941 | −47 021 | −70 807 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 4 009 | 139 | 600 | −736 | 571 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 7 943 | 3 934 | 3 795 | 3 195 | 3 932 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,7 % | 10,1 % | 10,3 % | 13,5 % | 12,7 % | 10,6 % | 12,7 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 7,1 % | 7,1 % | 9,7 % | 8,5 % | 6,2 % | 8,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 0,86 | 0,81 | 0,87 | 0,97 | 0,9 | 1 |
| Gjeldsgrad | 2,32 | 3,5 | 4,46 | 4,01 | 2,67 | 2,75 | 2,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,7 % | 47,7 % | 52,3 % | 58,7 % | 38 % | 27,6 % | 39,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 1 % | 24,6 % | 18 % | 4,9 % | −7,1 % | – |
| Arbeidskapital | 30,7 mill kr | −25,5 mill kr | −50,5 mill kr | −32,9 mill kr | −5,6 mill kr | −16,9 mill kr | −680 083 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (7)
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · ELVERUM | 26 ans. |
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · KONGSVINGER | 66 ans. |
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · MYSEN | |
Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein · LØTEN | |
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · ÅRNES | 7 ans. |
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · SORTLAND | 17 ans. |
Godstransport på vei · KONGSVINGER | 10 ans. |
Selger du til selskaper som GUNNAR HOLTH GRUSFORRETNING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.