GALVANO AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Utvikling og produksjon av industriprodukter, samt det som naturlig står i forbindelse med ovennevnte virksomheter.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 47 079 | 39 575 | 36 805 | 47 666 | 41 257 | 30 517 |
| Sum kostnader | 46 400 | 40 451 | 39 532 | 44 560 | 38 840 | 29 572 |
| Driftsresultat | 679 | −876 | −2 726 | 3 106 | 2 417 | 945 |
| Sum finansinntekter | 70 | 26 | 115 | 86 | 51 | 43 |
| Sum finanskostnader | 928 | 902 | 822 | 510 | 410 | 458 |
| Netto finans | −858 | −876 | −707 | −424 | −359 | −415 |
| Resultat før skattekostnad | −179 | −1 751 | −3 433 | 2 682 | 2 058 | 530 |
| Årsresultat | −179 | −1 608 | −2 702 | 2 071 | 1 592 | 384 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −179 | −1 608 | −2 702 | 2 071 | 1 592 | 384 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | −179 | −1 608 | −2 702 | 2 071 | 1 592 | 384 |
| Sum overføringer og disponeringer | −179 | −1 608 | −2 702 | 2 071 | 1 592 | 384 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 309 | 368 | 428 | 488 | 548 | 444 |
| Sum varige driftsmidler | 14 414 | 15 248 | 16 198 | 17 082 | 17 622 | 18 640 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 111 | 8 | 8 | 11 | 10 | 38 |
| Sum anleggsmidler | 14 833 | 15 625 | 16 634 | 17 581 | 18 180 | 19 122 |
| Sum fordringer | 3 506 | 2 852 | 3 034 | 4 858 | 6 175 | 4 138 |
| Sum investeringer | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 12 732 | 11 294 | 11 277 | 13 799 | 12 719 | 10 028 |
| Sum eiendeler | 27 565 | 26 919 | 27 912 | 31 380 | 30 899 | 29 150 |
| Sum innskutt egenkapital | 105 | 105 | 105 | 105 | 105 | 105 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 350 | 7 529 | 9 137 | 11 839 | 10 768 | 9 739 |
| Sum egenkapital | 7 455 | 7 634 | 9 242 | 11 944 | 10 873 | 9 844 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 144 | 874 | 1 036 | 948 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 438 | 6 000 | 7 000 | 0 | 9 081 | 10 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 438 | 6 000 | 7 144 | 8 874 | 10 117 | 10 948 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 673 | 13 285 | 11 526 | 10 562 | 9 909 | 8 357 |
| Sum gjeld | 20 111 | 19 285 | 18 670 | 19 436 | 20 026 | 19 306 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 565 | 26 919 | 27 912 | 31 380 | 30 899 | 29 150 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | −2,2 % | −7,4 % | 6,5 % | 5,9 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | −0,4 % | −4,1 % | −7,3 % | 4,3 % | 3,9 % | 1,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,09 | 0,85 | 0,98 | 1,31 | 1,28 | 1,2 |
| Gjeldsgrad | 2,7 | 2,53 | 2,02 | 1,63 | 1,84 | 1,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | −2,4 % | −21,1 % | −29,2 % | 17,3 % | 14,6 % | 3,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19 % | 7,5 % | −22,8 % | 15,5 % | 35,2 % | – |
| Arbeidskapital | 1,1 mill kr | −2 mill kr | −249 132 kr | 3,2 mill kr | 2,8 mill kr | 1,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av låser og beslag · STRANDA | 18 ans. |
Selger du til selskaper som GALVANO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.