SPOT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2018 | 15 288 309 NOK |
| 2019 | 26 476 888 NOK |
| 2020 | 26 584 393 NOK |
| 2021 | 46 733 451 NOK |
| 2022 | 76 837 274 NOK |
| 2023 | 130 756 466 NOK |
| 2024 | 300 348 202 NOK |
| 2025 | 299 692 822 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Teknisk produksjons- og service-virksomhet, samt på annen måte involvere seg i mulig tilknyttet investerings- og næringsvirksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 299 693 | 300 348 | 130 756 | 76 837 | 46 733 | 26 584 | 26 477 | 15 288 |
| Sum kostnader | 276 851 | 269 116 | 116 598 | 67 518 | 37 793 | 25 804 | 22 132 | 13 571 |
| Driftsresultat | 22 842 | 31 232 | 14 158 | 9 320 | 8 940 | 780 | 4 345 | 1 717 |
| Sum finansinntekter | 819 | 24 | 36 | 30 | 3 | 3 | 8 | 5 |
| Sum finanskostnader | 630 | 587 | 346 | 316 | 249 | 112 | 62 | 21 |
| Netto finans | 190 | −563 | −310 | −287 | −246 | −109 | −53 | −16 |
| Resultat før skattekostnad | 23 032 | 30 669 | 13 848 | 9 033 | 8 694 | 671 | 4 292 | 1 701 |
| Årsresultat | 18 093 | 23 913 | 10 799 | 7 045 | 6 781 | 523 | 3 347 | 1 309 |
| Totalresultat | 18 093 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 18 093 | 23 913 | 10 799 | 7 045 | 6 781 | 523 | 3 347 | 1 309 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 983 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 7 |
| Sum varige driftsmidler | 1 426 | 7 709 | 2 745 | 2 474 | 1 508 | 1 153 | 508 | 266 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 114 | 110 | 49 | 94 | 80 | 77 | 142 | – |
| Sum anleggsmidler | 15 352 | 7 820 | 2 793 | 2 568 | 1 588 | 1 230 | 651 | 274 |
| Sum fordringer | 146 201 | 67 373 | 50 186 | 10 966 | 20 406 | 7 086 | 13 008 | 4 536 |
| Sum omløpsmidler | 194 265 | 87 486 | 52 652 | 18 993 | 22 644 | 9 315 | 13 009 | 7 041 |
| Sum eiendeler | 209 616 | 95 306 | 55 445 | 21 561 | 24 232 | 10 545 | 13 660 | 7 315 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 049 | 1 049 | 1 049 | 1 049 | 1 049 | 1 030 | 1 030 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 55 332 | 40 843 | 16 930 | 9 731 | 6 703 | −79 | 2 738 | −424 |
| Sum egenkapital | 56 381 | 41 893 | 17 980 | 10 780 | 7 752 | 951 | 3 768 | −394 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 804 | 2 340 | 1 046 | 1 039 | 880 | 247 | 419 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 639 | 4 242 | 0 | 0 | 2 565 | 2 443 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 6 443 | 6 582 | 1 046 | 1 039 | 3 445 | 2 690 | 419 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 146 792 | 46 831 | 36 419 | 9 742 | 13 035 | 6 904 | 9 473 | 7 710 |
| Sum gjeld | 153 235 | 53 413 | 37 465 | 10 781 | 16 480 | 9 594 | 9 892 | 7 710 |
| Sum egenkapital og gjeld | 209 616 | 95 306 | 55 445 | 21 561 | 24 232 | 10 545 | 13 660 | 7 315 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 42 730 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −9 626 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −5 209 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Netto endring i likvider | 27 895 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 47 763 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | 10,4 % | 10,8 % | 12,1 % | 19,1 % | 2,9 % | 16,4 % | 11,2 % |
| Resultatmargin | 6 % | 8 % | 8,3 % | 9,2 % | 14,5 % | 2 % | 12,6 % | 8,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,87 | 1,45 | 1,95 | 1,74 | 1,35 | 1,37 | 0,91 |
| Gjeldsgrad | 2,72 | 1,28 | 2,08 | 1 | 2,13 | 10,09 | 2,63 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,1 % | 57,1 % | 60,1 % | 65,4 % | 87,5 % | 55 % | 88,8 % | −332 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 129,7 % | 70,2 % | 64,4 % | 75,8 % | 0,4 % | 73,2 % | – |
| Arbeidskapital | 47,5 mill kr | 40,7 mill kr | 16,2 mill kr | 9,3 mill kr | 9,6 mill kr | 2,4 mill kr | 3,5 mill kr | −668 209 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Rørleggerarbeid · SKIEN | 118 ans. |
Selger du til selskaper som SPOT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.