SNOS VINTERBRO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2016 | 1 478 724 NOK |
| 2017 | 4 160 164 NOK |
| 2018 | 3 950 492 NOK |
| 2019 | 3 903 905 NOK |
| 2020 | 2 769 728 NOK |
| 2021 | 3 084 913 NOK |
| 2022 | 4 746 083 NOK |
| 2023 | 5 066 142 NOK |
| 2024 | 5 430 305 NOK |
| 2025 | 4 841 038 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Varehandel med vesker, sekker, reiseeffekter og andre varer og tjenester som naturlig faller sammen med dette. Selskapet kan også delta i andre selskaper med lignende virksomhet, samt kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender. I tillegg kan selskapet kjøpe og selge eiendom.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 841 | 5 430 | 5 066 | 4 746 | 3 085 | 2 770 | 3 904 | 3 950 | 4 160 | 1 479 |
| Sum kostnader | 4 669 | 4 864 | 4 424 | 4 154 | 2 888 | 2 836 | 3 865 | 4 077 | 3 882 | 1 037 |
| Driftsresultat | 172 | 566 | 643 | 592 | 197 | −66 | 39 | −126 | 279 | 442 |
| Sum finansinntekter | 19 | 14 | 3 | 0 | 5 | 2 | 3 | 27 | 2 | 0 |
| Sum finanskostnader | 2 | 2 | −7 | 0 | 10 | 13 | 26 | 17 | 11 | 2 |
| Netto finans | 17 | 12 | −4 | 0 | −5 | −11 | −23 | 11 | −9 | −2 |
| Resultat før skattekostnad | 189 | 578 | 639 | 592 | 192 | −77 | 15 | −115 | 270 | 439 |
| Årsresultat | 141 | 454 | 498 | 469 | 138 | −75 | 13 | −91 | 205 | 330 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 454 | 498 | 469 | 138 | −75 | 13 | −91 | 205 | 330 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | – | – | 83 | 193 | 303 | 413 | 523 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 83 | 193 | 303 | 413 | 523 |
| Sum fordringer | 7 | 58 | 20 | 56 | 9 | 83 | 8 | 27 | 33 | 14 |
| Sum omløpsmidler | 2 650 | 2 721 | 2 235 | 2 270 | 1 874 | 1 612 | 1 778 | 1 663 | 1 864 | 1 418 |
| Sum eiendeler | 2 650 | 2 721 | 2 235 | 2 270 | 1 874 | 1 695 | 1 971 | 1 965 | 2 277 | 1 940 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 083 | 1 942 | 1 488 | 990 | 520 | 382 | 457 | 444 | 535 | 330 |
| Sum egenkapital | 2 183 | 2 042 | 1 588 | 1 090 | 620 | 482 | 557 | 544 | 635 | 430 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 24 | 33 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 | 33 |
| Sum kortsiktig gjeld | 467 | 679 | 647 | 1 180 | 1 254 | 1 213 | 1 413 | 1 421 | 1 617 | 1 477 |
| Sum gjeld | 467 | 679 | 647 | 1 180 | 1 254 | 1 213 | 1 413 | 1 421 | 1 641 | 1 510 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 650 | 2 721 | 2 235 | 2 270 | 1 874 | 1 695 | 1 971 | 1 965 | 2 277 | 1 940 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,6 % | 10,4 % | 12,7 % | 12,5 % | 6,4 % | −2,4 % | 1 % | −3,2 % | 6,7 % | 29,9 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 8,4 % | 9,8 % | 9,9 % | 4,5 % | −2,7 % | 0,3 % | −2,3 % | 4,9 % | 22,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,68 | 4,01 | 3,46 | 1,92 | 1,49 | 1,33 | 1,26 | 1,17 | 1,15 | 0,96 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,33 | 0,41 | 1,08 | 2,02 | 2,51 | 2,54 | 2,61 | 2,58 | 3,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,5 % | 22,2 % | 31,4 % | 43,1 % | 22,3 % | −15,6 % | 2,4 % | −16,8 % | 32,3 % | 76,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −10,9 % | 7,2 % | 6,7 % | 53,8 % | 11,4 % | −29,1 % | −1,2 % | −5 % | 181,3 % | – |
| Arbeidskapital | 2,2 mill kr | 2 mill kr | 1,6 mill kr | 1,1 mill kr | 620 429 kr | 399 685 kr | 364 996 kr | 241 636 kr | 246 814 kr | −59 197 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Detaljhandel med skotøy og lærvarer · VINTERBRO | 7 ans. |
Selger du til selskaper som SNOS VINTERBRO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.