RAMUDDEN NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 40 759 328 NOK |
| 2016 | 42 048 017 NOK |
| 2017 | 85 536 844 NOK |
| 2018 | 130 975 666 NOK |
| 2019 | 204 352 527 NOK |
| 2020 | 193 514 794 NOK |
| 2021 | 282 078 115 NOK |
| 2022 | 313 744 657 NOK |
| 2023 | 437 193 997 NOK |
| 2024 | 430 924 685 NOK |
| 2025 | 486 759 462 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Knyttet til trafikkregulerende arbeider, herunder trafikkavviklingstjenester, utleie av tungsikring og dirigeringstjenester, skilting og skiltproduksjon, snørydding og rydding av vegetasjon i veikant, og alt annet som måtte stå i forbindelse med de nevnte virksomhetsområder. Selskapet har i tillegg virksomhet innen kurs og opplæring.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 486 759 | 430 925 | 437 194 | 313 745 | 282 078 | 193 515 | 204 353 | 130 976 | 85 537 | 42 048 | 40 759 |
| Sum kostnader | 448 864 | 425 189 | 404 690 | 286 251 | 271 721 | 183 985 | 187 554 | 132 884 | 96 544 | 53 640 | 40 858 |
| Driftsresultat | 37 895 | 5 736 | 32 504 | 27 494 | 10 357 | 9 529 | 16 799 | −1 908 | −11 008 | −11 592 | −98 |
| Sum finansinntekter | 1 446 | 1 529 | 1 299 | 645 | 4 521 | 1 613 | 2 497 | 1 287 | 232 | 2 041 | 50 |
| Sum finanskostnader | 23 869 | 23 083 | 19 336 | 4 931 | 4 675 | 4 464 | 14 274 | 1 468 | 4 152 | 942 | 2 193 |
| Netto finans | −22 423 | – | – | – | – | – | −11 778 | −181 | −3 919 | 1 099 | −2 143 |
| Resultat før skattekostnad | 15 472 | −15 819 | 14 468 | 23 208 | 10 203 | 6 679 | 5 021 | −2 090 | −14 927 | −10 493 | −2 241 |
| Årsresultat | 8 233 | −16 240 | 4 685 | 18 058 | 7 793 | 6 965 | 5 244 | −2 090 | −14 927 | −10 493 | −2 088 |
| Sum overføringer og disponeringer | 8 233 | – | – | – | – | – | 5 244 | −2 090 | −14 927 | −10 493 | −2 088 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 132 028 | 153 473 | 175 224 | 44 859 | 40 106 | 18 427 | 20 291 | 11 195 | 12 743 | 354 | 3 |
| Sum varige driftsmidler | 171 076 | 144 295 | 144 640 | 126 773 | 126 496 | 126 078 | 132 879 | 92 068 | 44 984 | 22 421 | 15 046 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 190 | 187 | 183 | 241 | 11 617 | 42 463 | 13 742 | 13 501 | 421 | 13 | 67 |
| Sum anleggsmidler | 303 294 | 297 954 | 320 047 | 171 873 | 178 219 | 186 968 | 166 912 | 116 764 | 58 148 | 22 788 | 15 116 |
| Sum fordringer | 118 129 | – | – | – | – | – | 39 517 | 39 494 | 20 868 | 11 425 | 8 789 |
| Sum omløpsmidler | 126 766 | 115 876 | 129 573 | 74 272 | 61 998 | 43 093 | 42 899 | 42 370 | 25 478 | 13 144 | 11 439 |
| Sum eiendeler | 430 060 | 413 830 | 449 620 | 246 145 | 240 217 | 230 061 | 209 811 | 159 133 | 83 626 | 35 932 | 26 555 |
| Sum innskutt egenkapital | 55 022 | – | – | – | – | – | 55 022 | 52 193 | 28 530 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 26 077 | – | – | – | – | – | 5 244 | – | −26 058 | −10 859 | −366 |
| Sum egenkapital | 81 099 | 72 866 | 89 107 | 87 810 | 74 749 | 67 242 | 60 266 | 52 193 | 2 472 | −10 829 | −336 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 698 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | 104 382 | 40 849 | 27 814 | 23 161 | 21 039 |
| Sum langsiktig gjeld | 261 509 | 248 476 | 276 109 | 93 608 | 95 934 | 99 627 | 104 382 | 40 849 | 27 814 | 23 161 | 21 039 |
| Sum kortsiktig gjeld | 87 452 | 87 029 | 79 367 | 57 807 | 65 094 | 62 491 | 45 163 | 66 092 | 53 339 | 23 600 | 5 851 |
| Sum gjeld | 348 961 | 340 964 | 360 513 | 158 359 | 165 468 | 162 820 | 149 545 | 106 941 | 81 153 | 46 761 | 26 891 |
| Sum egenkapital og gjeld | 430 060 | 413 830 | 449 620 | 246 145 | 240 217 | 230 061 | 209 811 | 159 133 | 83 626 | 35 932 | 26 555 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 46 140 | 67 116 | 56 032 | 37 597 | 31 955 | 33 874 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −35 176 | −32 911 | −221 246 | 17 936 | 14 793 | −45 887 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −10 153 | −44 203 | 155 555 | 8 093 | 24 041 | 11 812 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 811 | −9 998 | −9 659 | 11 568 | 6 879 | −201 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 8 637 | 7 826 | 17 824 | 22 669 | 4 565 | 3 181 | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,8 % | 1,3 % | 7,4 % | 8,8 % | 3,7 % | 4,9 % | 8,2 % | −1,5 % | −12,9 % | −27,6 % | −0,2 % |
| Resultatmargin | 1,7 % | −3,8 % | 1,1 % | 5,8 % | 2,8 % | 3,6 % | 2,6 % | −1,6 % | −17,5 % | −25 % | −5,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,33 | 1,63 | 1,28 | 0,95 | 0,69 | 0,95 | 0,64 | 0,48 | 0,56 | 1,96 |
| Gjeldsgrad | 4,3 | 4,68 | 4,05 | 1,8 | 2,21 | 2,42 | 2,48 | 2,05 | 32,83 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,2 % | −22,3 % | 5,3 % | 20,6 % | 10,4 % | 10,4 % | 8,7 % | −4 % | −603,8 % | 96,9 % | 622,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13 % | −1,4 % | 39,3 % | 11,2 % | 45,8 % | −5,3 % | 56 % | 53,1 % | 103,4 % | 3,2 % | – |
| Arbeidskapital | 39,3 mill kr | 28,8 mill kr | 50,2 mill kr | 16,5 mill kr | −3,1 mill kr | −19,4 mill kr | −2,3 mill kr | −23,7 mill kr | −27,9 mill kr | −10,5 mill kr | 5,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (12)
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · KRISTIANSAND S | 64 ans. |
Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted · LIERSTRANDA | 41 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · STATHELLE | 40 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · VEAVÅGEN | 18 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · HAMAR | 31 ans. |
Byggeteknisk konsulentvirksomhet · LINDESNES | 21 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · EIDSNES | 15 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · FIGGJO | 36 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · VINTERBRO | 138 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · STEINKJER | 15 ans. |
Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted · TILLER | 37 ans. |
Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester · BLOMSTERDALEN | 52 ans. |
Selger du til selskaper som RAMUDDEN NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.