RAMIRENT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 1 019 816 000 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 936 988 000 NOK |
| 2015 | 917 389 000 NOK |
| 2016 | 962 693 507 NOK |
| 2017 | 1 073 255 000 NOK |
| 2018 | 1 176 527 000 NOK |
| 2019 | 1 184 044 000 NOK |
| 2020 | 1 108 584 000 NOK |
| 2021 | 1 089 981 000 NOK |
| 2022 | 1 208 116 000 NOK |
| 2023 | 1 314 942 000 NOK |
| 2024 | 1 437 080 000 NOK |
| 2025 | 1 367 133 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller13
Formål
Selskapets virksomhet skal være: utleie og salg av bygg- og anleggsutsyr til offentlig og privat industri, andre foretak og privatpersoner, utvikling av slikt bygg- og anleggsutsyr samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2023 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 367 133 | 1 437 080 | 1 314 942 | 1 208 116 | 1 089 981 | 1 108 584 | 1 184 044 | 1 176 527 | 1 073 255 | 962 694 | 917 389 | 936 988 | 1 019 816 |
| Sum kostnader | 1 197 330 | 1 288 500 | 1 199 039 | 1 142 358 | 1 051 144 | 1 069 564 | 1 067 182 | 1 172 265 | 986 309 | 910 078 | 872 719 | 864 596 | 916 889 |
| Driftsresultat | 169 803 | 148 580 | 111 135 | 65 758 | 38 837 | 39 020 | 116 862 | 4 262 | 86 946 | 52 615 | 44 670 | 72 392 | 102 927 |
| Sum finansinntekter | 2 020 | 4 933 | 2 780 | 2 566 | 1 132 | 2 986 | 1 963 | 1 642 | 16 290 | 2 258 | 1 072 | 2 497 | 2 048 |
| Sum finanskostnader | 30 359 | 37 990 | 32 612 | 32 772 | 21 907 | 20 657 | 11 396 | 9 989 | 13 371 | 10 263 | 17 471 | 30 239 | 44 906 |
| Netto finans | −28 339 | – | – | – | – | – | −9 433 | −8 347 | 2 919 | −8 005 | −16 399 | −27 742 | −42 858 |
| Resultat før skattekostnad | 141 464 | 115 523 | 81 303 | 35 552 | 18 062 | 21 349 | 107 429 | −4 085 | 89 865 | 44 610 | 28 271 | 44 650 | 60 069 |
| Årsresultat | 110 306 | 89 937 | 63 364 | 27 370 | 13 208 | 16 601 | 83 227 | −1 944 | 73 906 | 35 117 | 23 953 | 32 394 | 43 020 |
| Sum overføringer og disponeringer | 110 306 | – | – | – | – | – | 83 227 | −1 944 | 73 906 | 35 117 | 23 953 | 32 394 | 43 020 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 8 454 | 15 858 | 23 168 | 25 673 | 30 875 | 37 200 | 40 967 | 33 419 | 41 629 | 46 232 | 54 261 | 62 291 | 78 350 |
| Sum varige driftsmidler | 745 932 | 806 708 | 885 224 | 971 053 | 871 424 | 838 987 | 915 538 | 781 094 | 738 349 | 584 435 | 559 027 | 563 915 | 643 905 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 265 591 | 270 944 | 295 796 | 187 424 | 131 173 | 132 097 | 100 073 | 808 | 808 | 321 754 | 299 993 | 299 993 | 300 194 |
| Sum anleggsmidler | 1 019 977 | 1 093 510 | 1 204 188 | 1 184 150 | 1 033 472 | 1 008 284 | 1 056 578 | 815 321 | 780 786 | 952 420 | 913 281 | 926 199 | 1 022 449 |
| Sum fordringer | 286 515 | – | – | – | – | – | 230 742 | 235 380 | 202 156 | 183 561 | 169 523 | 174 243 | 209 212 |
| Sum omløpsmidler | 306 223 | 313 353 | 296 806 | 244 299 | 220 854 | 210 252 | 251 262 | 264 301 | 224 624 | 204 702 | 194 575 | 212 094 | 259 371 |
| Sum eiendeler | 1 326 200 | 1 406 863 | 1 500 994 | 1 428 449 | 1 254 326 | 1 218 536 | 1 307 840 | 1 079 622 | 1 005 410 | 1 157 123 | 1 107 856 | 1 138 293 | 1 281 820 |
| Sum innskutt egenkapital | 152 862 | – | – | – | – | – | 203 741 | 153 283 | 152 695 | 309 232 | 309 232 | 309 232 | 309 232 |
| Sum opptjent egenkapital | 371 876 | – | – | – | – | – | 361 285 | 277 743 | 282 296 | 200 884 | 172 716 | 148 754 | 70 328 |
| Sum egenkapital | 524 738 | 504 300 | 555 356 | 552 035 | 524 664 | 561 759 | 565 026 | 431 026 | 434 991 | 510 116 | 481 948 | 457 986 | 379 560 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 56 422 | – | – | – | – | – | 68 305 | 80 076 | 58 375 | 42 557 | 42 769 | 55 470 | 162 355 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 372 920 | – | – | – | – | – | 421 427 | 343 810 | 302 515 | 394 623 | 405 765 | 465 976 | 575 591 |
| Sum langsiktig gjeld | 429 342 | 494 895 | 581 949 | 587 873 | 382 869 | 345 512 | 489 732 | 423 886 | 360 890 | 437 180 | 448 534 | 521 446 | 737 946 |
| Sum kortsiktig gjeld | 372 120 | 222 282 | 239 923 | 166 719 | 274 903 | 237 120 | 253 082 | 224 711 | 209 529 | 209 826 | 177 375 | 158 861 | 164 314 |
| Sum gjeld | 801 462 | 902 563 | 945 638 | 876 414 | 729 662 | 656 777 | 742 814 | 648 597 | 570 419 | 647 006 | 625 909 | 680 307 | 902 260 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 326 200 | 1 406 863 | 1 500 994 | 1 428 449 | 1 254 326 | 1 218 536 | 1 307 840 | 1 079 623 | 1 005 410 | 1 157 123 | 1 107 857 | 1 138 293 | 1 281 820 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 325 412 | 0 | 0 | 0 | 221 474 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −65 419 | 0 | 0 | 0 | −100 474 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −260 651 | 0 | 0 | 0 | −121 000 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −658 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2014, 2012)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2014 | 2012 |
|---|---|---|
| Sum inntekter | 615 826 | 717 109 |
| Sum kostnader | 557 198 | 624 926 |
| Driftsresultat | 58 628 | 92 183 |
| Sum finansinntekter | 10 806 | 20 436 |
| Sum finanskostnader | 26 974 | 29 734 |
| Netto finans | −16 168 | −9 298 |
| Resultat før skattekostnad | 42 460 | 82 885 |
| Årsresultat | 32 090 | 63 628 |
| Sum overføringer og disponeringer | 32 090 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2014 | 2012 |
|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 187 105 | 183 085 |
| Sum varige driftsmidler | 406 001 | 451 511 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 083 | 1 537 |
| Sum anleggsmidler | 616 189 | 636 133 |
| Sum fordringer | 112 145 | 135 745 |
| Sum investeringer | – | 42 250 |
| Sum omløpsmidler | 127 705 | 194 583 |
| Sum eiendeler | 743 894 | 830 716 |
| Sum innskutt egenkapital | 137 791 | 25 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 186 508 | 342 672 |
| Sum egenkapital | 324 992 | 367 672 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 68 289 | 82 998 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 228 946 | 199 270 |
| Sum langsiktig gjeld | 297 235 | 282 268 |
| Sum kortsiktig gjeld | 121 666 | 180 776 |
| Sum gjeld | 418 901 | 463 044 |
| Sum egenkapital og gjeld | 743 893 | 830 716 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,4 % | 10,3 % | 8,5 % | 5,4 % | 3,6 % | 3,5 % | 9,9 % | 0,4 % | 8,1 % | 5,5 % | 4,9 % | 7,7 % | 10,1 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 6,3 % | 4,8 % | 2,3 % | 1,2 % | 1,5 % | 7 % | −0,2 % | 6,9 % | 3,7 % | 2,6 % | 3,5 % | 4,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,41 | 1,24 | 1,47 | 0,8 | 0,89 | 0,99 | 1,18 | 1,07 | 0,98 | 1,1 | 1,34 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 1,53 | 1,79 | 1,7 | 1,59 | 1,39 | 1,17 | 1,31 | 1,5 | 1,31 | 1,27 | 1,3 | 1,49 | 2,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21 % | 17,8 % | 11,4 % | 5 % | 2,5 % | 3 % | 14,7 % | −0,4 % | 17 % | 6,9 % | 5 % | 7,1 % | 11,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4,9 % | 9,3 % | 8,8 % | 10,8 % | −1,7 % | −6,4 % | 0,6 % | 9,6 % | 11,5 % | 4,9 % | −2,1 % | – | – |
| Arbeidskapital | −65,9 mill kr | 91,1 mill kr | 56,9 mill kr | 77,6 mill kr | −54 mill kr | −26,9 mill kr | −1,8 mill kr | 39,6 mill kr | 15,1 mill kr | −5,1 mill kr | 17,2 mill kr | 53,2 mill kr | 95,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller13
Vis 1 til
Underenheter (35)
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · ÅLESUND | 5 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · OSLO | 23 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · ALTA | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · MJØLKERÅEN | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · TRONDHEIM | 27 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · BLOMSTERDALEN | 21 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · BODØ | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · DRAMMEN | 8 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · YTRE ENEBAKK | 29 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · OSLO | 28 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · BREKSTAD | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · FREDRIKSTAD |
Vis 23 til
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · HUNNDALEN | 10 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · GODVIK | 5 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · GOL | 5 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · HAMAR | 7 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · HARSTAD | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · KARMSUND | 5 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · SKJETTEN | 62 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · KONGSBERG | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · KRISTIANSAND S | 14 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · LILLEHAMMER | 8 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · SÆBØVÅGEN | 5 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · MO I RANA | 5 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · MOSS | 5 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · ORKANGER | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · PORSGRUNN | 7 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · SANDEFJORD | 17 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · SKI | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · FØRDE | 6 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · SANDNES | 6 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · STEINKJER | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · STORD | |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · TROMSØ | 7 ans. |
Utleie og leasing av bygge- og anleggsmaskiner og -utstyr · TRONDHEIM | 25 ans. |
Selger du til selskaper som RAMIRENT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.