SFR HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2016 | 2 419 394 996 NOK |
| 2017 | 2 585 959 855 NOK |
| 2018 | 2 664 950 797 NOK |
| 2019 | 2 795 481 712 NOK |
| 2020 | 2 826 387 240 NOK |
| 2021 | 5 119 933 034 NOK |
| 2022 | 3 055 006 529 NOK |
| 2023 | 3 063 135 995 NOK |
| 2024 | 3 221 923 642 NOK |
| 2025 | 3 291 862 045 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Utvikling og investering i andre selskaper og alt som står i forbindelse med de forannevnte virksomheter.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 291 862 | 3 221 924 | 3 063 136 | 3 055 007 | 5 119 933 | 2 826 387 | 2 795 482 | 2 664 951 | 2 585 960 | 2 419 395 |
| Sum kostnader | 3 281 316 | 3 255 718 | 3 101 422 | 2 993 207 | 2 760 324 | 2 642 028 | 2 632 679 | 2 456 461 | 2 354 681 | 2 198 953 |
| Driftsresultat | 10 547 | −33 794 | −38 286 | 61 800 | 2 359 609 | 184 359 | 162 803 | 208 490 | 231 279 | 220 442 |
| Sum finansinntekter | 46 691 | 56 275 | 40 645 | 24 064 | 51 953 | 29 484 | 43 073 | 27 849 | 17 742 | 18 235 |
| Sum finanskostnader | 41 975 | 49 577 | 38 932 | 26 776 | 63 466 | 81 621 | 94 678 | 92 600 | 90 511 | 80 274 |
| Netto finans | 4 715 | – | – | – | – | – | −51 605 | −64 751 | −72 770 | −62 039 |
| Resultat før skattekostnad | 15 262 | −27 096 | −36 573 | 59 088 | 2 348 097 | 132 222 | 111 198 | 143 739 | 158 509 | 158 403 |
| Årsresultat | 7 704 | −23 054 | −29 396 | 48 901 | 2 490 950 | 104 701 | 75 738 | 124 865 | 122 297 | 128 030 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 84 890 | 76 115 | 56 521 | 34 687 | 31 763 | 1 520 | 2 427 | 6 206 | 12 357 | 14 556 |
| Sum varige driftsmidler | 463 001 | 495 620 | 508 520 | 540 243 | 643 208 | 3 378 458 | 3 512 983 | 3 596 322 | 3 602 018 | 3 605 262 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 737 | 949 | 1 213 | 28 752 | 6 133 | 1 069 229 | 972 844 | 735 378 | 529 532 | 10 437 |
| Sum anleggsmidler | 548 628 | 572 684 | 566 254 | 603 682 | 681 104 | 4 449 206 | 4 488 255 | 4 337 905 | 4 143 908 | 3 630 255 |
| Sum fordringer | 187 033 | – | – | – | – | – | 99 401 | 84 944 | 116 384 | 431 309 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | 1 794 | 2 425 | 2 534 | 3 765 |
| Sum omløpsmidler | 628 780 | 637 913 | 450 384 | 457 869 | 1 319 814 | 194 665 | 224 575 | 256 769 | 296 953 | 657 681 |
| Sum eiendeler | 1 177 408 | 1 210 598 | 1 016 638 | 1 061 551 | 2 000 919 | 4 643 872 | 4 712 830 | 4 594 675 | 4 440 861 | 4 287 936 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 873 | – | – | – | – | – | 30 194 | 30 194 | 30 194 | 30 194 |
| Sum opptjent egenkapital | −277 059 | – | – | – | – | – | 451 394 | 375 656 | 250 791 | 128 494 |
| Sum egenkapital | −274 186 | −280 756 | −264 755 | −239 197 | −283 376 | 588 060 | 481 588 | 405 850 | 280 985 | 158 688 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 174 634 | – | – | – | – | – | 212 835 | 195 008 | 224 574 | 290 320 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 369 737 | – | – | – | – | – | 3 172 011 | 3 268 313 | 3 227 618 | 3 116 036 |
| Sum langsiktig gjeld | 544 370 | 357 801 | 380 797 | 395 316 | 542 988 | 3 102 483 | 3 384 847 | 3 463 321 | 3 452 192 | 3 406 356 |
| Sum kortsiktig gjeld | 907 224 | 693 962 | 767 849 | 530 505 | 1 670 225 | 758 776 | 846 395 | 725 504 | 707 684 | 722 893 |
| Sum gjeld | 1 451 594 | 1 491 354 | 1 281 393 | 1 300 748 | 2 284 295 | 4 055 811 | 4 231 242 | 4 188 824 | 4 159 876 | 4 129 249 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 177 408 | 1 210 598 | 1 016 638 | 1 061 551 | 2 000 919 | 4 643 872 | 4 712 830 | 4 594 675 | 4 440 861 | 4 287 936 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 143 821 | 64 421 | −61 567 | 287 526 | 137 725 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −23 670 | 0 | 719 462 | 1 965 353 | −107 260 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −22 996 | −14 519 | −871 564 | −1 877 182 | −41 476 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 97 155 | 49 902 | −213 668 | 375 697 | −11 011 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 418 995 | 321 840 | 271 938 | 485 606 | 109 909 | – | – | – | – |
Morselskapsregnskap (2025, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 610 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kostnader | 9 080 | 1 558 | 1 538 | 894 | 82 | 9 | 6 |
| Driftsresultat | −8 470 | −1 558 | −1 538 | −894 | −82 | −9 | −6 |
| Sum finansinntekter | 24 439 | 93 231 | 37 229 | 265 338 | 84 007 | 19 | 79 |
| Sum finanskostnader | 16 693 | 24 145 | 31 396 | 42 968 | 44 542 | 1 529 | 0 |
| Netto finans | 7 746 | 69 085 | 5 833 | 222 370 | 39 465 | −1 510 | 79 |
| Resultat før skattekostnad | −724 | 67 527 | 4 295 | 221 476 | 39 383 | −1 520 | 74 |
| Årsresultat | −13 144 | 52 671 | 2 934 | 173 732 | 29 537 | −1 140 | 54 |
| Sum overføringer og disponeringer | −13 144 | 52 671 | 2 934 | 173 732 | 29 537 | −1 140 | 54 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 8 130 | 7 864 | 3 057 | 0 | 380 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 853 767 | 1 112 150 | 825 338 | 825 338 | 1 550 000 | 1 550 000 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 853 767 | 1 120 280 | 833 202 | 828 395 | 1 550 000 | 1 550 380 | 0 |
| Sum fordringer | 88 809 | 94 584 | 62 368 | 990 955 | 98 187 | 11 343 | 11 354 |
| Sum omløpsmidler | 174 896 | 94 584 | 62 368 | 990 955 | 98 187 | 11 343 | 11 354 |
| Sum eiendeler | 1 028 663 | 1 214 864 | 895 570 | 1 819 350 | 1 648 187 | 1 561 723 | 11 354 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 873 | 30 194 | 30 194 | 30 194 | 30 194 | 10 194 | 11 280 |
| Sum opptjent egenkapital | 567 337 | 258 874 | 206 203 | 203 269 | 29 537 | – | 54 |
| Sum egenkapital | 570 210 | 289 068 | 236 397 | 233 463 | 59 731 | 10 194 | 11 334 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 30 175 | 619 037 | 650 937 | 1 540 904 | 650 937 | 650 937 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 30 175 | 619 037 | 650 937 | 1 540 904 | 650 937 | 650 937 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 428 279 | 306 759 | 8 236 | 44 983 | 937 518 | 900 592 | 20 |
| Sum gjeld | 458 453 | 925 796 | 659 173 | 1 585 887 | 1 588 455 | 1 551 529 | 20 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 028 663 | 1 214 864 | 895 570 | 1 819 350 | 1 648 187 | 1 561 723 | 11 354 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,3 % | −1,1 % | −1,3 % | 2 % | 46,1 % | 6,5 % | 5,8 % | 7,8 % | 8,9 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | −0,7 % | −1 % | 1,6 % | 48,7 % | 3,7 % | 2,7 % | 4,7 % | 4,7 % | 5,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,69 | 0,92 | 0,59 | 0,86 | 0,79 | 0,26 | 0,27 | 0,35 | 0,42 | 0,91 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | – | 6,9 | 8,79 | 10,32 | 14,8 | 26,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | −2,8 % | 8,2 % | 11,1 % | −20,4 % | −879 % | 17,8 % | 15,7 % | 30,8 % | 43,5 % | 80,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,2 % | 5,2 % | 0,3 % | −40,3 % | 81,1 % | 1,1 % | 4,9 % | 3,1 % | 6,9 % | – |
| Arbeidskapital | −278,4 mill kr | −56 mill kr | −317,5 mill kr | −72,6 mill kr | −350,4 mill kr | −564,1 mill kr | −621,8 mill kr | −468,7 mill kr | −410,7 mill kr | −65,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Førskoleundervisning og drift av barnehager · HAUGESUND |
Selger du til selskaper som SFR HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.