ESPIRA GRUPPEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 110 919 170 NOK |
| 2021 | 99 794 608 NOK |
| 2022 | 98 923 108 NOK |
| 2023 | 107 800 706 NOK |
| 2024 | 119 849 027 NOK |
| 2025 | 121 691 407 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Eie aksjer og andeler i andre selskaper og å utvikle opplæringaktiviteter, og annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 107 801 | 98 923 | 99 795 | 110 919 |
| Sum kostnader | 111 456 | 101 125 | 101 821 | 113 613 |
| Driftsresultat | −3 655 | −2 202 | −2 027 | −2 694 |
| Sum finansinntekter | 19 250 | 4 933 | 5 681 | 7 510 |
| Sum finanskostnader | 19 806 | 1 413 | 1 749 | 1 114 |
| Resultat før skattekostnad | −4 212 | 1 318 | 1 906 | 3 702 |
| Årsresultat | −3 286 | 1 201 | 1 712 | 3 072 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 486 | 318 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 6 031 | 11 908 | 18 932 | 16 879 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 333 969 | 330 226 | 317 513 | 317 513 |
| Sum anleggsmidler | 340 485 | 342 451 | 336 445 | 334 393 |
| Sum omløpsmidler | 358 163 | 374 201 | 380 616 | 373 411 |
| Sum eiendeler | 698 648 | 716 653 | 717 061 | 707 804 |
| Sum egenkapital | 4 864 | 5 463 | 5 463 | 474 653 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 693 784 | 711 190 | 705 889 | 223 071 |
| Sum gjeld | 693 784 | 711 190 | 711 598 | 233 151 |
| Sum egenkapital og gjeld | 698 648 | 716 653 | 717 061 | 707 804 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −391 | −3 821 | 7 292 | 85 009 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −3 449 | −7 611 | −6 029 | −4 688 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 73 545 | 46 | 53 059 | −20 142 |
| Netto endring i likvider | 69 705 | −11 386 | 54 322 | 60 179 |
| Likvider ved periodens slutt | 267 545 | 197 840 | 209 226 | 154 904 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,4 % | −2,2 % | −2 % | −2,4 % |
| Resultatmargin | −3,1 % | 1,2 % | 1,7 % | 2,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 0,53 | 0,54 | 1,67 |
| Gjeldsgrad | 142,65 | 130,18 | 130,26 | 0,49 |
| Egenkapitalrentabilitet | −67,6 % | 22 % | 31,4 % | 0,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9 % | −0,9 % | −10 % | – |
| Arbeidskapital | −335,6 mill kr | −337 mill kr | −325,3 mill kr | 150,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (2)
Førskoleundervisning og drift av barnehager · AVALDSNES | 27 ans. |
Førskoleundervisning og drift av barnehager · OSLO | 37 ans. |
Selger du til selskaper som ESPIRA GRUPPEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.