NORLANDIA PRESCHOOLS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 15 391 171 NOK |
| 2013 | 24 275 501 NOK |
| 2014 | 22 613 507 NOK |
| 2015 | 46 965 577 NOK |
| 2016 | 20 033 642 NOK |
| 2017 | 63 899 017 NOK |
| 2018 | 14 785 333 NOK |
| 2019 | 44 900 642 NOK |
| 2020 | 111 212 853 NOK |
| 2021 | 50 136 419 NOK |
| 2022 | 45 866 579 NOK |
| 2023 | 87 148 702 NOK |
| 2024 | 174 532 618 NOK |
| 2025 | 180 525 197 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Drive barnehage, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder delta i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 180 525 | 174 533 | 87 149 | 45 867 | 50 136 | 111 213 | 44 901 | 14 785 | 63 899 | 20 034 | 46 966 | 22 614 | 24 276 | 15 391 |
| Sum kostnader | 186 635 | 174 210 | 90 887 | 46 504 | 60 234 | 53 788 | 43 268 | 17 025 | 16 224 | 17 767 | 17 593 | 22 331 | 11 140 | 18 982 |
| Driftsresultat | −6 109 | 323 | −3 738 | −637 | −10 098 | 57 425 | 1 632 | −2 240 | 47 675 | 2 267 | 29 373 | 283 | 13 136 | −3 591 |
| Sum finansinntekter | 125 458 | 114 004 | 103 655 | 49 150 | 315 853 | 93 444 | 21 284 | 73 988 | 13 192 | 3 359 | 2 353 | 75 508 | 9 048 | 83 724 |
| Sum finanskostnader | 45 513 | 41 064 | 37 566 | 21 064 | 34 607 | 20 122 | 23 149 | 12 028 | 5 803 | 3 680 | 8 086 | 4 233 | 2 880 | 5 155 |
| Netto finans | 79 944 | – | – | – | – | – | −1 865 | 61 960 | 7 389 | −322 | −5 733 | 71 274 | 6 169 | 78 570 |
| Resultat før skattekostnad | 73 835 | 73 262 | 62 351 | 27 448 | 271 148 | 130 747 | −233 | 59 720 | 55 063 | 1 945 | 23 640 | 71 557 | 19 304 | 74 979 |
| Årsresultat | 60 112 | 62 819 | 48 600 | 22 516 | 266 182 | 117 590 | −187 | 45 931 | 53 373 | 1 906 | 24 696 | 52 211 | 18 252 | 76 463 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | −187 | 45 931 | 53 373 | 1 906 | 24 696 | 52 211 | 18 252 | 76 463 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 499 | 2 499 | 3 560 | 3 496 | 3 498 | 1 522 | 1 519 | 1 166 | 1 215 | 1 264 | 1 303 | – | 802 | 1 855 |
| Sum varige driftsmidler | – | 0 | 0 | 2 | 5 | 9 | 279 | 341 | 188 | 293 | 381 | 293 | 218 | 53 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 777 533 | 712 384 | 675 072 | 610 932 | 601 266 | 507 539 | 444 275 | 472 463 | 417 919 | 363 690 | 218 151 | 164 780 | 46 771 | 117 231 |
| Sum anleggsmidler | 780 032 | 714 882 | 678 632 | 614 430 | 604 770 | 509 070 | 446 074 | 473 969 | 419 322 | 365 247 | 219 834 | 165 073 | 47 792 | 119 139 |
| Sum fordringer | 104 834 | – | – | – | – | – | 26 413 | 61 677 | 11 008 | 5 156 | 2 755 | 80 857 | 17 570 | 29 457 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 15 | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 107 445 | 135 874 | 110 079 | 51 237 | 379 413 | 264 607 | 26 849 | 62 537 | 11 447 | 5 695 | 3 352 | 81 404 | 63 190 | 35 324 |
| Sum eiendeler | 887 477 | 850 756 | 788 710 | 665 667 | 984 183 | 773 677 | 472 923 | 536 507 | 430 769 | 370 942 | 223 186 | 246 477 | 110 982 | 154 463 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 995 | – | – | – | – | – | 2 945 | 2 945 | 2 945 | 2 945 | 2 945 | 2 945 | 2 945 | 2 945 |
| Sum opptjent egenkapital | 237 794 | – | – | – | – | – | 43 962 | 84 149 | 84 215 | 36 041 | 30 915 | 6 218 | 7 128 | 80 374 |
| Sum egenkapital | 241 789 | 241 789 | 241 789 | 241 799 | 235 548 | 68 539 | 46 907 | 87 094 | 87 160 | 38 986 | 33 860 | 9 164 | 10 073 | 83 319 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 500 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 | – | −90 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 177 451 | 168 816 | 17 405 | 19 684 | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 4 500 | 227 725 | 216 641 | 206 099 | 196 070 | 186 529 | 177 451 | 168 816 | 17 405 | 19 684 | 0 | 6 | 0 | −90 |
| Sum kortsiktig gjeld | 641 188 | 376 742 | 321 280 | 206 120 | 543 564 | 516 362 | 248 565 | 280 596 | 326 204 | 312 271 | 189 326 | 237 308 | 100 909 | 71 235 |
| Sum gjeld | 645 688 | 608 967 | 546 921 | 423 868 | 748 634 | 705 138 | 426 015 | 449 412 | 343 609 | 331 955 | 189 326 | 237 314 | 100 909 | 71 144 |
| Sum egenkapital og gjeld | 887 477 | 850 756 | 788 710 | 665 667 | 984 183 | 773 677 | 472 923 | 536 507 | 430 769 | 370 942 | 223 186 | 246 477 | 110 982 | 154 463 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 80 319 | −29 887 | 23 894 | 160 596 | 11 021 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −50 986 | −47 289 | 7 387 | −13 236 | 28 830 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −29 813 | 77 582 | −45 731 | −133 499 | −39 623 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −479 | 406 | −14 449 | 13 861 | 228 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 | 480 | 74 | 14 524 | 663 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,4 % | 0,2 % | −4,3 % | −1,4 % | −20,1 % | 51,6 % | 3,6 % | −15,2 % | 74,6 % | 11,3 % | 62,5 % | 1,3 % | 54,1 % | −23,3 % |
| Resultatmargin | 33,3 % | 36 % | 55,8 % | 49,1 % | 530,9 % | 105,7 % | −0,4 % | 310,7 % | 83,5 % | 9,5 % | 52,6 % | 230,9 % | 75,2 % | 496,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,17 | 0,36 | 0,34 | 0,25 | 0,7 | 0,51 | 0,11 | 0,22 | 0,04 | 0,02 | 0,02 | 0,34 | 0,63 | 0,5 |
| Gjeldsgrad | 2,67 | 2,52 | 2,26 | 1,75 | 3,18 | 10,29 | 9,08 | 5,16 | 3,94 | 8,51 | 5,59 | 25,9 | 10,02 | 0,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,9 % | 26 % | 20,1 % | 9,3 % | 113 % | 171,6 % | −0,4 % | 52,7 % | 61,2 % | 4,9 % | 72,9 % | 569,8 % | 181,2 % | 91,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,4 % | 100,3 % | 90 % | −8,5 % | −54,9 % | 147,7 % | 203,7 % | −76,9 % | 219 % | −57,3 % | 107,7 % | −6,8 % | 57,7 % | – |
| Arbeidskapital | −533,7 mill kr | −240,9 mill kr | −211,2 mill kr | −154,9 mill kr | −164,2 mill kr | −251,8 mill kr | −221,7 mill kr | −218,1 mill kr | −314,8 mill kr | −306,6 mill kr | −186 mill kr | −155,9 mill kr | −37,7 mill kr | −35,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (4)
Førskoleundervisning og drift av barnehager · BODØ | |
Førskoleundervisning og drift av barnehager · GARDERMOEN | |
Førskoleundervisning og drift av barnehager · OSLO | 10 ans. |
Førskoleundervisning og drift av barnehager · TROMSØ |
Selger du til selskaper som NORLANDIA PRESCHOOLS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.