SEAFARM SOLUTIONS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 388 425 NOK |
| 2012 | 390 000 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 70 000 NOK |
| 2016 | 1 980 405 NOK |
| 2017 | 1 973 788 NOK |
| 2018 | 924 863 NOK |
| 2019 | 678 221 NOK |
| 2020 | 1 085 684 NOK |
| 2021 | 43 728 NOK |
| 2022 | 0 NOK |
| 2023 | 152 750 NOK |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 0 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller4
Formål
Prosjektering, produksjon og salg av varer og tjenester innen fiskeoppdrettsanlegg, rådgivning og deltakelse i andre virksomheter.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 0 | – | 153 | 0 | 44 | 1 086 | 678 | 925 | 1 974 | 1 980 | 70 | – | – | 390 | 388 |
| Sum kostnader | 527 | 917 | 1 072 | 827 | 966 | 1 051 | 628 | 2 194 | 3 365 | 4 057 | 471 | 227 | 1 | 1 279 | 1 133 |
| Driftsresultat | −527 | −917 | −920 | −827 | −922 | 34 | 50 | −1 269 | −1 391 | −2 076 | −401 | −227 | −1 | −889 | −745 |
| Sum finansinntekter | 1 | 2 | 2 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | −1 | 3 | 1 | 8 | 5 | 0 | 2 |
| Sum finanskostnader | 20 | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | 4 | 0 | – | 0 | 3 | 13 | 49 | 0 | 2 |
| Netto finans | −19 | 1 | −1 | −2 | 0 | −0 | −4 | 0 | −1 | 3 | −2 | −4 | −44 | 0 | −1 |
| Resultat før skattekostnad | −547 | −916 | −921 | −829 | −921 | 34 | 46 | −1 269 | −1 392 | −2 073 | −403 | −231 | −46 | −888 | −745 |
| Årsresultat | −547 | −916 | −921 | −829 | −921 | 34 | 46 | −1 269 | −1 392 | −2 073 | −403 | −231 | −46 | −888 | −745 |
| Sum overføringer og disponeringer | −547 | −916 | −921 | −829 | −921 | 34 | 46 | −1 269 | −1 392 | −2 073 | −403 | −231 | −46 | −888 | −745 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 180 | 651 | 1 233 | 1 816 | 2 398 | 2 980 | 3 563 | 3 970 | 6 031 | 7 522 | 8 949 | 4 355 | 2 903 | 300 | 375 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | 13 | 17 | 21 |
| Sum anleggsmidler | 180 | 651 | 1 233 | 1 816 | 2 398 | 2 980 | 3 563 | 3 970 | 6 031 | 7 522 | 8 949 | 4 365 | 2 917 | 316 | 395 |
| Sum fordringer | 18 | 18 | 208 | 18 | 82 | 714 | 127 | 218 | 136 | 82 | 633 | 1 612 | 1 694 | 106 | 213 |
| Sum omløpsmidler | 30 | 94 | 427 | 687 | 278 | 722 | 524 | 221 | 425 | 594 | 1 631 | 2 564 | 3 838 | 1 348 | 1 077 |
| Sum eiendeler | 210 | 745 | 1 660 | 2 503 | 2 676 | 3 702 | 4 087 | 4 191 | 6 456 | 8 116 | 10 581 | 6 930 | 6 754 | 1 665 | 1 472 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 282 | 1 282 | 1 282 | 1 282 | 532 | 532 | 532 | 5 905 | 5 905 | 5 905 | 5 905 | 5 905 | 2 357 | 2 357 | 1 357 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 396 | −850 | 66 | 987 | −1 020 | −99 | −133 | −6 302 | −5 034 | −3 642 | −1 569 | −1 165 | −934 | −888 | – |
| Sum egenkapital | −114 | 432 | 1 348 | 2 268 | −489 | 433 | 399 | −397 | 871 | 2 263 | 4 336 | 4 739 | 1 423 | 1 468 | 1 357 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | 546 | 1 092 | 1 637 | 2 183 | 2 729 | 1 962 | 1 654 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | 0 | 2 903 | 2 903 | 2 903 | 3 115 | 3 634 | 3 522 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 903 | 2 903 | 3 449 | 4 207 | 5 272 | 5 705 | 2 729 | 1 962 | 1 654 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 325 | 313 | 312 | 234 | 261 | 366 | 239 | 382 | 313 | 148 | 3 516 | 228 | 3 677 | 196 | 115 |
| Sum gjeld | 325 | 313 | 312 | 234 | 3 164 | 3 269 | 3 688 | 4 588 | 5 585 | 5 853 | 6 245 | 2 190 | 5 332 | 196 | 115 |
| Sum egenkapital og gjeld | 210 | 745 | 1 660 | 2 503 | 2 676 | 3 702 | 4 087 | 4 191 | 6 456 | 8 116 | 10 581 | 6 930 | 6 754 | 1 665 | 1 472 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | −602,1 % | – | – | 3,2 % | 7,4 % | −137,2 % | −70,5 % | −104,9 % | −573,2 % | – | – | −227,9 % | −191,7 % |
| Resultatmargin | – | – | −602,6 % | – | – | 3,1 % | 6,8 % | −137,2 % | −70,5 % | −104,7 % | −575,9 % | – | – | −227,8 % | −191,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,09 | 0,3 | 1,37 | 2,93 | 1,06 | 1,97 | 2,19 | 0,58 | 1,36 | 4,01 | 0,46 | 11,25 | 1,04 | 6,88 | 9,35 |
| Gjeldsgrad | – | 0,72 | 0,23 | 0,1 | – | 7,55 | 9,25 | – | 6,41 | 2,59 | 1,44 | 0,46 | 3,75 | 0,13 | 0,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | 477,5 % | −212 % | −68,3 % | −36,5 % | 188,6 % | 7,9 % | 11,6 % | 319,3 % | −159,7 % | −91,6 % | −9,3 % | −4,9 % | −3,2 % | −60,5 % | −54,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | −100 % | −96 % | 60,1 % | −26,7 % | −53,1 % | −0,3 % | 2 729,2 % | – | – | – | 0,4 % | – |
| Arbeidskapital | −294 391 kr | −218 976 kr | 114 587 kr | 452 811 kr | 16 573 kr | 355 719 kr | 285 167 kr | −160 918 kr | 112 091 kr | 446 145 kr | −1,9 mill kr | 2,3 mill kr | 160 332 kr | 1,2 mill kr | 961 438 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Produksjon av maskiner og utstyr til nærings-, nytelsesmiddel-, drikke- og tobakksindustri · VAKSDAL |
Selger du til selskaper som SEAFARM SOLUTIONS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.