SARVESALTA ALPINSENTER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 512 423 NOK |
| 2013 | 3 205 455 NOK |
| 2014 | 2 106 762 NOK |
| 2015 | 2 651 622 NOK |
| 2016 | 4 788 384 NOK |
| 2017 | 5 458 468 NOK |
| 2018 | 5 960 764 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 5 110 103 NOK |
| 2021 | 7 026 237 NOK |
| 2022 | 5 486 281 NOK |
| 2023 | 5 017 399 NOK |
| 2024 | 4 186 193 NOK |
| 2025 | 4 355 353 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Utvikling og drift av alpinsenter og det som faller naturlig sammen med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 355 | 4 186 | 5 017 | 5 486 | 7 026 | 5 110 | 5 961 | 5 458 | 4 788 | 2 652 | 2 107 | 3 205 | 512 |
| Sum kostnader | 4 557 | 5 793 | 5 365 | 6 818 | 6 198 | 6 657 | 6 511 | 5 659 | 4 977 | 2 619 | 3 301 | 3 546 | 1 021 |
| Driftsresultat | −201 | −1 607 | −348 | −1 331 | 828 | −1 547 | −550 | −201 | −188 | 32 | −1 194 | −340 | −509 |
| Sum finansinntekter | 1 | 0 | 2 | −1 | 13 | 13 | 13 | 2 | 1 | 1 | 0 | 11 | 2 |
| Sum finanskostnader | 32 | 43 | 194 | 186 | 224 | 232 | 213 | 211 | 215 | 126 | 129 | 69 | 39 |
| Netto finans | −31 | −43 | −192 | −187 | −210 | −219 | −200 | −209 | −214 | −125 | −128 | −57 | −37 |
| Resultat før skattekostnad | −233 | −1 650 | −540 | −1 519 | 618 | −1 766 | −751 | −410 | −402 | −92 | −1 323 | −398 | −546 |
| Årsresultat | −233 | −1 650 | −558 | −1 519 | 618 | −1 766 | −751 | −410 | −402 | −92 | −1 323 | −398 | −546 |
| Totalresultat | −233 | −1 650 | −558 | −1 519 | 618 | – | – | – | – | – | −1 323 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −233 | −1 650 | −558 | −1 519 | 618 | −1 766 | −751 | −410 | −402 | −92 | −1 323 | −398 | −546 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 3 389 | 4 305 | 5 205 | 6 205 | 7 189 | 8 256 | 9 964 | 9 693 | 11 434 | 7 148 | 2 636 | 3 093 | 3 180 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | 11 | 10 | −3 | −6 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 3 389 | 4 305 | 5 205 | 6 205 | 7 189 | 8 256 | 9 975 | 9 703 | 11 431 | 7 142 | 2 636 | 3 093 | 3 180 |
| Sum fordringer | 5 812 | 4 804 | 5 484 | 5 174 | 5 146 | 3 196 | 2 317 | 1 233 | 1 001 | 1 376 | 172 | 138 | 467 |
| Sum omløpsmidler | 6 338 | 5 513 | 6 206 | 5 849 | 5 930 | 3 591 | 2 975 | 2 583 | 1 879 | 2 863 | 522 | 900 | 754 |
| Sum eiendeler | 9 727 | 9 818 | 11 411 | 12 054 | 13 118 | 11 847 | 12 950 | 12 286 | 13 310 | 10 005 | 3 158 | 3 992 | 3 933 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 286 | 716 | 716 | 716 | 199 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 107 | 6 340 | 7 990 | −1 519 | – | −4 062 | −907 | −1 863 | −1 726 | −1 807 | −2 266 | −944 | −546 |
| Sum egenkapital | 7 392 | 7 056 | 8 706 | −803 | 199 | −4 032 | −877 | −1 833 | −1 696 | −1 777 | −2 236 | −914 | −516 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 267 | 350 | 432 | 10 494 | 10 580 | 13 354 | 12 142 | 13 222 | 14 132 | 11 014 | 4 531 | 3 804 | 3 917 |
| Sum langsiktig gjeld | 267 | 350 | 432 | 10 494 | 10 580 | 13 354 | 12 142 | 13 222 | 14 132 | 11 014 | 4 531 | 3 804 | 3 917 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 067 | 2 412 | 2 273 | 2 363 | 2 340 | 2 525 | 1 684 | 897 | 874 | 767 | 864 | 1 102 | 532 |
| Sum gjeld | 2 334 | 2 762 | 2 705 | 12 857 | 12 919 | 15 879 | 13 826 | 14 119 | 15 006 | 11 782 | 5 394 | 4 906 | 4 449 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 727 | 9 818 | 11 411 | 12 054 | 13 118 | 11 847 | 12 950 | 12 286 | 13 310 | 10 005 | 3 158 | 3 992 | 3 933 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −4,6 % | −38,4 % | −6,9 % | −24,3 % | 11,8 % | −30,3 % | −9,2 % | −3,7 % | −3,9 % | 1,2 % | −56,7 % | −10,6 % | −99,3 % |
| Resultatmargin | −5,4 % | −39,4 % | −11,1 % | −27,7 % | 8,8 % | −34,6 % | −12,6 % | −7,5 % | −8,4 % | −3,5 % | −62,8 % | −12,4 % | −106,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,07 | 2,29 | 2,73 | 2,48 | 2,53 | 1,42 | 1,77 | 2,88 | 2,15 | 3,73 | 0,6 | 0,82 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,39 | 0,31 | – | 64,91 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −3,2 % | −23,4 % | −6,4 % | 189,2 % | 310,4 % | 43,8 % | 85,6 % | 22,3 % | 23,7 % | 5,2 % | 59,2 % | 43,5 % | 105,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4 % | −16,6 % | −8,5 % | −21,9 % | 37,5 % | – | 9,2 % | 14 % | 80,6 % | 25,9 % | −34,3 % | 525,5 % | – |
| Arbeidskapital | 4,3 mill kr | 3,1 mill kr | 3,9 mill kr | 3,5 mill kr | 3,6 mill kr | 1,1 mill kr | 1,3 mill kr | 1,7 mill kr | 1 mill kr | 2,1 mill kr | −341 793 kr | −202 133 kr | 221 172 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Drift av idrettsanlegg · ALTA | 7 ans. |
Selger du til selskaper som SARVESALTA ALPINSENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.