HAFJELL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 89 106 863 NOK |
| 2014 | 88 043 803 NOK |
| 2015 | 100 724 494 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 106 615 061 NOK |
| 2018 | 121 010 636 NOK |
| 2019 | 122 568 807 NOK |
| 2020 | 114 870 216 NOK |
| 2021 | 84 962 255 NOK |
| 2022 | 147 144 284 NOK |
| 2023 | 180 847 592 NOK |
| 2024 | 50 409 334 NOK |
| 2025 | 202 833 767 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Å være medeier i og drive Hafjell som helårsdestinasjon, med alpin skiaktivitet på vinter, og sykkel og annen aktivitet på sommer. Videre skal selskapet planlegge og styre utbyggingen av destinasjonen som helhetlig destinasjon med egne varme senger og andre kjerneprodukt. Selskapet skal eie og drive destinasjonen. Selskapet kan videre engasjere seg i virksomheten som har tilknytning til de ovennevnte formål, herunder å eie aksjer i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 202 834 | 50 409 | 180 848 | 147 144 | 84 962 | 114 870 | 122 569 | 121 011 | 106 615 | 100 724 | 88 044 | 89 107 |
| Sum kostnader | 156 669 | 79 872 | 111 855 | 92 741 | 81 495 | 87 312 | 87 822 | 80 034 | 74 005 | 73 491 | 72 771 | 75 485 |
| Driftsresultat | 46 165 | −29 462 | 68 993 | 54 403 | 3 468 | 27 559 | 34 747 | 40 977 | 32 610 | 27 233 | 15 273 | 13 622 |
| Sum finansinntekter | 1 078 | 401 | 1 135 | 171 | 104 | 320 | 344 | 221 | 82 | 263 | 267 | 489 |
| Sum finanskostnader | 11 252 | 9 633 | 8 240 | 5 884 | 5 429 | 7 678 | 7 133 | 7 114 | 5 222 | 6 680 | 7 283 | 7 675 |
| Netto finans | −10 174 | – | −7 105 | – | – | – | −6 789 | −6 893 | −5 141 | −6 417 | −7 016 | −7 187 |
| Resultat før skattekostnad | 35 990 | −38 694 | 61 887 | 48 690 | −1 857 | 20 201 | 27 958 | 34 084 | 27 469 | 20 817 | 8 257 | 6 435 |
| Årsresultat | 27 773 | −29 859 | 48 373 | 37 978 | −1 521 | 15 775 | 21 801 | 26 176 | 20 850 | 15 196 | 5 834 | 4 630 |
| Sum overføringer og disponeringer | 27 773 | – | 48 373 | – | – | – | 21 801 | 26 176 | 20 850 | 15 196 | 5 834 | 4 630 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 7 179 | – | 0 | 0 | 0 | – | 126 | 620 | 1 925 | 2 812 | 4 657 |
| Sum varige driftsmidler | 386 903 | 394 272 | 296 473 | 283 724 | 292 315 | 272 211 | 250 578 | 189 386 | 171 990 | 160 209 | 161 507 | 164 050 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 661 | 15 467 | 15 215 | 15 215 | 15 215 | 15 215 | 15 215 | 15 215 | 15 210 | 168 | 138 | 873 |
| Sum anleggsmidler | 402 564 | 416 918 | 311 688 | 298 939 | 307 530 | 287 426 | 265 794 | 204 727 | 187 821 | 162 303 | 164 458 | 169 581 |
| Sum fordringer | 30 903 | – | 69 544 | – | – | – | 77 324 | 82 338 | 15 329 | 7 338 | 9 174 | 6 346 |
| Sum omløpsmidler | 33 806 | 41 201 | 72 449 | 56 308 | 34 464 | 48 508 | 82 350 | 85 151 | 61 720 | 55 527 | 37 896 | 46 399 |
| Sum eiendeler | 436 370 | 458 119 | 384 137 | 355 247 | 341 994 | 335 934 | 348 143 | 289 878 | 249 540 | 217 829 | 202 354 | 215 980 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 149 | – | 14 482 | – | – | – | 14 482 | 14 482 | 14 482 | 14 482 | 14 482 | 14 482 |
| Sum opptjent egenkapital | 125 016 | – | 139 891 | – | – | – | 40 775 | 27 943 | 26 061 | 22 748 | 21 280 | 17 098 |
| Sum egenkapital | 149 165 | 162 318 | 154 372 | 107 638 | 69 659 | 71 181 | 55 256 | 42 425 | 40 542 | 37 229 | 35 762 | 31 580 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 812 | – | 1 289 | – | – | – | 588 | – | – | 1 256 | 1 368 | 1 592 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 153 218 | – | 103 228 | – | – | – | 122 328 | 76 432 | 46 430 | 117 858 | 123 216 | 128 573 |
| Sum langsiktig gjeld | 156 030 | 163 814 | 104 517 | 111 860 | 125 582 | 100 864 | 122 916 | 76 432 | 46 430 | 119 114 | 124 584 | 130 165 |
| Sum kortsiktig gjeld | 131 175 | 131 986 | 125 248 | 115 172 | 146 679 | 163 468 | 169 972 | 171 022 | 162 569 | 61 486 | 42 009 | 54 235 |
| Sum gjeld | 287 205 | 295 801 | 229 765 | 247 609 | 272 335 | 264 754 | 292 887 | 247 453 | 208 998 | 180 600 | 166 593 | 184 400 |
| Sum egenkapital og gjeld | 436 370 | 458 119 | 384 137 | 355 247 | 341 994 | 335 934 | 348 143 | 289 878 | 249 540 | 217 829 | 202 354 | 215 980 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −35 594 | 91 203 | 61 168 | 19 148 | 38 235 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −9 605 | −27 788 | −8 088 | −36 031 | −37 103 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 43 804 | −62 927 | −52 640 | 16 755 | −1 248 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −1 394 | 488 | 440 | −128 | −116 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 356 | 2 514 | 2 026 | 1 586 | 1 714 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,8 % | −58,5 % | 38,2 % | 37 % | 4,1 % | 24 % | 28,3 % | 33,9 % | 30,6 % | 27 % | 17,3 % | 15,3 % |
| Resultatmargin | 13,7 % | −59,2 % | 26,8 % | 25,8 % | −1,8 % | 13,7 % | 17,8 % | 21,6 % | 19,6 % | 15,1 % | 6,6 % | 5,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,26 | 0,31 | 0,58 | 0,49 | 0,24 | 0,3 | 0,48 | 0,5 | 0,38 | 0,9 | 0,9 | 0,86 |
| Gjeldsgrad | 1,93 | 1,82 | 1,49 | 2,3 | 3,91 | 3,72 | 5,3 | 5,83 | 5,16 | 4,85 | 4,66 | 5,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,6 % | −18,4 % | 31,3 % | 35,3 % | −2,2 % | 22,2 % | 39,5 % | 61,7 % | 51,4 % | 40,8 % | 16,3 % | 14,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 302,4 % | −72,1 % | 22,9 % | 73,2 % | −26 % | −6,3 % | 1,3 % | 13,5 % | – | 14,4 % | −1,2 % | – |
| Arbeidskapital | −97,4 mill kr | −90,8 mill kr | −52,8 mill kr | −58,9 mill kr | −112,2 mill kr | −115 mill kr | −87,6 mill kr | −85,9 mill kr | −100,8 mill kr | −6 mill kr | −4,1 mill kr | −7,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Drift av idrettsanlegg · ØYER | 56 ans. |
Selger du til selskaper som HAFJELL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.