TRYVANNWYLLER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 53 663 348 NOK |
| 2015 | 74 341 725 NOK |
| 2016 | 82 901 022 NOK |
| 2017 | 89 945 249 NOK |
| 2018 | 111 135 593 NOK |
| 2019 | 105 673 705 NOK |
| 2020 | 96 552 297 NOK |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 110 265 953 NOK |
| 2023 | 123 662 007 NOK |
| 2024 | 137 833 582 NOK |
| 2025 | 130 725 374 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Å eie og drive skianlegg og aktivitetsparker, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 130 725 | 137 834 | 123 662 | 110 266 | 96 552 | 105 674 | 111 136 | 89 945 | 82 901 | 74 342 | 53 663 |
| Sum kostnader | 92 866 | 94 227 | 94 590 | 84 020 | 68 928 | 71 353 | 75 892 | 72 398 | 68 758 | 70 939 | 69 534 |
| Driftsresultat | 37 859 | 43 606 | 29 072 | 26 246 | 27 624 | 34 321 | 35 244 | 17 547 | 14 143 | 3 403 | −15 870 |
| Sum finansinntekter | 1 836 | 2 421 | 1 552 | 351 | 439 | 224 | 287 | 211 | 196 | 164 | 114 |
| Sum finanskostnader | 12 | 95 | 60 | 1 186 | 2 074 | 2 560 | 3 877 | 5 564 | 6 278 | 8 719 | 9 528 |
| Netto finans | 1 824 | 2 326 | 1 492 | −835 | −1 635 | −2 335 | −3 591 | −5 353 | −6 082 | −8 555 | −9 414 |
| Resultat før skattekostnad | 39 684 | 45 933 | 30 564 | 25 411 | 25 989 | 31 986 | 31 653 | 12 194 | 8 061 | −5 152 | −25 284 |
| Årsresultat | 30 925 | 35 801 | 23 818 | 19 811 | 20 248 | 24 944 | 24 042 | 12 988 | 8 009 | −5 152 | −25 284 |
| Totalresultat | 30 925 | 35 801 | 23 818 | 19 811 | 20 248 | 24 944 | 24 042 | 12 988 | 8 009 | −5 152 | −25 284 |
| Sum overføringer og disponeringer | 30 925 | 35 801 | 23 818 | 19 811 | 20 248 | 24 944 | 24 042 | 12 988 | 8 009 | −5 152 | −25 284 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 410 | 0 | 0 | 713 | 0 | – | – | 7 291 | 6 751 | 6 792 | 6 851 |
| Sum varige driftsmidler | 149 756 | 156 891 | 171 102 | 184 555 | 197 303 | 182 984 | 180 307 | 174 011 | 166 267 | 170 869 | 182 045 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 570 | 4 644 | 10 223 | 10 378 | 13 490 | 10 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Sum anleggsmidler | 154 326 | 161 535 | 181 325 | 195 645 | 210 793 | 182 994 | 180 327 | 181 322 | 173 037 | 177 682 | 188 916 |
| Sum fordringer | 49 469 | 54 340 | 46 766 | 13 291 | 13 636 | 24 764 | 7 323 | 6 175 | 5 055 | 7 433 | 5 643 |
| Sum omløpsmidler | 53 312 | 58 799 | 51 051 | 15 841 | 15 873 | 31 013 | 8 747 | 10 424 | 19 691 | 16 360 | 20 778 |
| Sum eiendeler | 207 638 | 220 334 | 232 376 | 211 486 | 226 667 | 214 007 | 189 074 | 191 746 | 192 728 | 194 042 | 209 694 |
| Sum innskutt egenkapital | 115 676 | 115 676 | 115 676 | 115 676 | 115 676 | 115 676 | 115 676 | 115 263 | 114 462 | 112 493 | 111 725 |
| Sum opptjent egenkapital | 40 381 | 27 726 | 31 481 | 37 939 | 31 246 | 14 658 | −10 285 | −34 327 | −47 315 | −55 324 | −50 172 |
| Sum egenkapital | 156 056 | 143 402 | 147 157 | 153 615 | 146 922 | 130 334 | 105 391 | 80 936 | 67 147 | 57 168 | 61 552 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 10 296 | 11 091 | 12 116 | 13 223 | 12 195 | 7 486 | 444 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 929 | 67 210 | 100 415 | 114 768 | 125 905 | 141 506 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 296 | 11 091 | 12 116 | 13 223 | 59 838 | 63 414 | 67 654 | 100 415 | 114 768 | 125 905 | 141 506 |
| Sum kortsiktig gjeld | 41 285 | 65 841 | 73 103 | 43 936 | 19 907 | 20 259 | 16 029 | 10 394 | 10 814 | 10 968 | 6 636 |
| Sum gjeld | 51 582 | 76 932 | 85 219 | 57 159 | 79 745 | 83 673 | 83 683 | 110 809 | 125 582 | 136 874 | 148 141 |
| Sum egenkapital og gjeld | 207 638 | 220 334 | 232 376 | 211 486 | 226 667 | 214 007 | 189 074 | 191 746 | 192 728 | 194 042 | 209 694 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 60 125 | 54 753 | 39 550 | 47 465 | 24 225 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 8 610 | 5 231 | −39 773 | −585 | −26 990 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 50 713 | −60 257 | 0 | −47 143 | −7 666 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 803 | −273 | −223 | −263 | −10 432 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 1 298 | 495 | 768 | 991 | −5 559 | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2021)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2021 |
|---|---|
| Sum inntekter | 167 509 |
| Sum kostnader | 140 905 |
| Driftsresultat | 26 604 |
| Sum finansinntekter | 862 |
| Sum finanskostnader | 4 871 |
| Netto finans | −4 010 |
| Resultat før skattekostnad | 22 594 |
| Årsresultat | 17 595 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 17 107 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2021 |
|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 39 043 |
| Sum varige driftsmidler | 285 420 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 701 |
| Sum anleggsmidler | 332 163 |
| Sum fordringer | 11 524 |
| Sum omløpsmidler | 18 584 |
| Sum eiendeler | 350 747 |
| Sum innskutt egenkapital | 119 022 |
| Sum opptjent egenkapital | 42 585 |
| Sum egenkapital | 172 755 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 27 270 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 91 210 |
| Sum langsiktig gjeld | 91 210 |
| Sum kortsiktig gjeld | 59 513 |
| Sum gjeld | 177 993 |
| Sum egenkapital og gjeld | 350 747 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2021 |
|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 44 356 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −33 444 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −9 701 |
| Netto endring i likvider | 1 212 |
| Likvider ved periodens slutt | 3 579 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 29 % | 31,6 % | 23,5 % | 23,8 % | 28,6 % | 32,5 % | 31,7 % | 19,5 % | 17,1 % | 4,6 % | −29,6 % |
| Resultatmargin | 23,7 % | 26 % | 19,3 % | 18 % | 21 % | 23,6 % | 21,6 % | 14,4 % | 9,7 % | −6,9 % | −47,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 0,89 | 0,7 | 0,36 | 0,8 | 1,53 | 0,55 | 1 | 1,82 | 1,49 | 3,13 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 0,54 | 0,58 | 0,37 | 0,54 | 0,64 | 0,79 | 1,37 | 1,87 | 2,39 | 2,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,8 % | 25 % | 16,2 % | 12,9 % | 13,8 % | 19,1 % | 22,8 % | 16,1 % | 11,9 % | −9 % | −41,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,2 % | 11,5 % | 12,1 % | – | −8,6 % | −4,9 % | 23,6 % | 8,5 % | 11,5 % | 38,5 % | – |
| Arbeidskapital | 12 mill kr | −7 mill kr | −22,1 mill kr | −28,1 mill kr | −4 mill kr | 10,8 mill kr | −7,3 mill kr | 29 574 kr | 8,9 mill kr | 5,4 mill kr | 14,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Drift av idrettsanlegg · OSLO | 78 ans. |
Selger du til selskaper som TRYVANNWYLLER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.