SANDE & MONSEN AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 76 608 | 135 224 | 140 489 | 119 010 |
| Sum kostnader | 79 817 | 128 162 | 125 680 | 105 538 |
| Driftsresultat | −3 209 | 7 062 | 14 809 | 13 471 |
| Sum finansinntekter | 3 929 | 3 373 | 6 614 | 2 470 |
| Sum finanskostnader | 2 463 | 2 408 | 2 164 | 1 551 |
| Netto finans | 1 466 | 965 | 4 450 | 919 |
| Resultat før skattekostnad | −1 742 | 8 027 | 19 259 | 14 390 |
| Årsresultat | −933 | 6 572 | 16 105 | 11 603 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −972 | 6 471 | 15 829 | 11 542 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | −933 | 6 471 | 15 829 | 11 542 |
| Sum overføringer og disponeringer | −972 | 6 471 | 15 829 | 11 542 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 382 | 1 874 | 1 912 | 1 808 |
| Sum varige driftsmidler | 40 180 | 42 363 | 44 188 | 49 822 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 411 | 8 187 | 6 050 | 5 243 |
| Sum anleggsmidler | 50 973 | 52 424 | 52 150 | 56 872 |
| Sum fordringer | 8 579 | 11 237 | 11 735 | 12 301 |
| Sum investeringer | 18 231 | 17 471 | 17 785 | 18 610 |
| Sum omløpsmidler | 68 407 | 70 303 | 74 260 | 61 583 |
| Sum eiendeler | 119 380 | 122 727 | 126 410 | 118 456 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 748 | 1 748 | 1 748 | 1 748 |
| Sum opptjent egenkapital | 80 754 | 81 831 | 78 667 | 69 730 |
| Sum egenkapital | 84 031 | 85 070 | 81 805 | 72 593 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 836 | 456 | 111 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 976 | 22 824 | 28 404 | 31 242 |
| Sum langsiktig gjeld | 27 976 | 23 660 | 28 860 | 31 353 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 372 | 13 998 | 15 745 | 14 510 |
| Sum gjeld | 35 348 | 37 657 | 44 605 | 45 863 |
| Sum egenkapital og gjeld | 119 380 | 122 727 | 126 410 | 118 456 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −2 481 | 14 210 | 14 065 | 3 708 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 1 155 | 2 181 | 7 369 | −532 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 1 658 | −14 271 | −7 226 | −8 146 |
| Netto endring i likvider | 332 | 2 121 | 14 207 | −4 970 |
| Likvider ved periodens slutt | 20 055 | 19 723 | 17 603 | 3 390 |
Morselskapsregnskap (2024)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 |
|---|---|
| Sum inntekter | 14 379 |
| Sum kostnader | 12 260 |
| Driftsresultat | 2 111 |
| Sum finansinntekter | 1 151 |
| Sum finanskostnader | 2 677 |
| Netto finans | −1 526 |
| Resultat før skattekostnad | 594 |
| Årsresultat | 365 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 365 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 |
| Totalresultat | 365 |
| Sum overføringer og disponeringer | 365 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 |
|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 750 |
| Sum varige driftsmidler | 32 461 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 252 |
| Sum anleggsmidler | 49 464 |
| Sum fordringer | 42 |
| Sum investeringer | 0 |
| Sum omløpsmidler | 24 047 |
| Sum eiendeler | 73 510 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 748 |
| Sum opptjent egenkapital | 37 926 |
| Sum egenkapital | 39 674 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 475 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 328 |
| Sum langsiktig gjeld | 27 804 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 032 |
| Sum gjeld | 33 836 |
| Sum egenkapital og gjeld | 73 510 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 |
|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −4,2 % | 5,2 % | 10,5 % | 11,3 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 4,9 % | 11,5 % | 9,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 9,28 | 5,02 | 4,72 | 4,24 |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 0,44 | 0,55 | 0,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | −1,1 % | 7,7 % | 19,7 % | 16 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −43,3 % | −3,7 % | 18 % | – |
| Arbeidskapital | 61 mill kr | 56,3 mill kr | 58,5 mill kr | 47,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utvikling og salg av byggeprosjekter · SØMNA |
Selger du til selskaper som SANDE & MONSEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.