RØV MØLLE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 72 383 129 NOK |
| 2012 | 77 273 524 NOK |
| 2013 | 83 604 381 NOK |
| 2014 | 89 506 141 NOK |
| 2015 | 95 000 232 NOK |
| 2016 | 99 561 827 NOK |
| 2017 | 108 532 223 NOK |
| 2018 | 111 101 951 NOK |
| 2019 | 113 369 115 NOK |
| 2020 | 115 554 695 NOK |
| 2021 | 133 177 330 NOK |
| 2022 | 151 756 203 NOK |
| 2023 | 157 525 430 NOK |
| 2024 | 160 696 178 NOK |
| 2025 | 172 164 746 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Mottak og foredling av korn, produksjon og salg av kraftfor og virksomhet i tilknytning til dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 172 165 | 160 696 | 157 525 | 151 756 | 133 177 | 115 555 | 113 369 | 111 102 | 108 532 | 99 562 | 95 000 | 89 506 | 83 604 | 77 274 | 72 383 |
| Sum kostnader | 163 561 | 155 395 | 157 149 | 150 182 | 129 018 | 117 704 | 112 046 | 108 292 | 102 455 | 96 542 | 93 126 | 89 360 | 83 518 | 75 740 | 71 183 |
| Driftsresultat | 8 604 | 5 302 | 376 | 1 574 | 4 160 | −2 149 | 1 323 | 2 810 | 6 077 | 3 019 | 1 875 | 146 | 87 | 1 533 | 1 200 |
| Sum finansinntekter | 2 614 | 2 216 | 1 961 | 1 313 | 1 720 | 1 420 | 1 300 | 1 030 | 1 347 | 775 | 760 | 896 | 736 | 766 | 847 |
| Sum finanskostnader | 1 769 | 2 522 | 2 399 | 1 504 | 918 | 900 | 1 072 | 606 | 646 | 642 | 804 | 900 | 743 | 600 | 643 |
| Netto finans | 845 | – | – | – | – | – | 228 | 425 | 701 | 133 | −45 | −4 | −7 | 166 | 204 |
| Resultat før skattekostnad | 9 449 | 4 995 | −62 | 1 383 | 4 962 | −1 630 | 1 551 | 3 234 | 6 778 | 3 152 | 1 830 | 142 | 80 | 1 699 | 1 405 |
| Årsresultat | 7 431 | 3 908 | −12 | 1 093 | 3 898 | −1 252 | 1 230 | 2 438 | 5 105 | 2 335 | 1 254 | 130 | 56 | 1 254 | 1 035 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 130 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 1 230 | 2 438 | 5 105 | 2 335 | 1 254 | 130 | 56 | 1 254 | 1 035 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 234 | 1 849 | 2 912 | 2 862 | 2 723 | 3 054 | 1 735 | 1 709 | 1 720 | 1 511 | 1 246 | 1 193 | 805 | 640 | 729 |
| Sum varige driftsmidler | 5 048 | 5 300 | 6 363 | 6 927 | 6 237 | 6 268 | 7 822 | 8 824 | 5 670 | 4 854 | 4 043 | 3 810 | 4 057 | 3 251 | 3 286 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 015 | 3 890 | 3 784 | 3 706 | 3 641 | 3 438 | 3 394 | 3 053 | 2 597 | 2 632 | 2 504 | 2 866 | 2 835 | 3 086 | 3 105 |
| Sum anleggsmidler | 11 297 | 11 039 | 13 059 | 13 495 | 12 602 | 12 759 | 12 951 | 13 586 | 9 988 | 8 997 | 7 792 | 7 869 | 7 697 | 6 977 | 7 120 |
| Sum fordringer | 62 901 | – | – | – | – | – | 37 642 | 34 185 | 33 929 | 30 452 | 27 228 | 29 716 | 24 323 | 21 150 | 19 507 |
| Sum omløpsmidler | 80 644 | 65 709 | 71 639 | 71 693 | 54 302 | 52 781 | 47 138 | 43 070 | 42 281 | 38 813 | 34 863 | 36 925 | 31 909 | 28 165 | 25 436 |
| Sum eiendeler | 91 941 | 76 748 | 84 698 | 85 188 | 66 904 | 65 540 | 60 090 | 56 656 | 52 269 | 47 809 | 42 656 | 44 794 | 39 606 | 35 142 | 32 556 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 014 | – | – | – | – | – | 140 | 140 | 140 | 140 | 140 | 140 | 140 | 140 | 140 |
| Sum opptjent egenkapital | 37 175 | – | – | – | – | – | 22 109 | 20 879 | 18 441 | 13 336 | 11 001 | 9 747 | 9 617 | 9 561 | 8 307 |
| Sum egenkapital | 40 189 | 32 758 | 28 850 | 28 862 | 27 769 | 23 871 | 22 249 | 21 019 | 18 581 | 13 476 | 11 141 | 9 887 | 9 757 | 9 701 | 8 447 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 709 | – | – | – | – | – | 17 912 | 14 633 | 15 654 | 15 395 | 15 182 | 15 297 | 14 996 | 13 642 | 13 343 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 15 118 | 14 741 | 14 335 | 14 153 | 17 006 | 17 912 | 14 633 | 15 654 | 15 395 | 15 182 | 15 297 | 14 996 | 13 642 | 13 343 |
| Sum kortsiktig gjeld | 36 043 | 28 872 | 41 107 | 41 992 | 24 982 | 24 663 | 19 928 | 21 004 | 18 034 | 18 939 | 16 333 | 19 610 | 14 853 | 11 798 | 10 766 |
| Sum gjeld | 51 752 | 43 990 | 55 848 | 56 326 | 39 135 | 41 669 | 37 841 | 35 637 | 33 688 | 34 333 | 31 514 | 34 907 | 29 850 | 25 441 | 24 109 |
| Sum egenkapital og gjeld | 91 941 | 76 748 | 84 698 | 85 188 | 66 904 | 65 540 | 60 090 | 56 656 | 52 269 | 47 809 | 42 656 | 44 794 | 39 606 | 35 142 | 32 556 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 1 289 | −11 012 | 815 | −298 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −955 | −2 397 | −1 933 | −477 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −255 | 13 108 | 1 179 | 571 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 79 | −301 | 60 | −204 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 505 | 426 | 728 | 667 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5 % | 3,3 % | 0,2 % | 1 % | 3,1 % | −1,9 % | 1,2 % | 2,5 % | 5,6 % | 3 % | 2 % | 0,2 % | 0,1 % | 2 % | 1,7 % |
| Resultatmargin | 4,3 % | 2,4 % | −0 % | 0,7 % | 2,9 % | −1,1 % | 1,1 % | 2,2 % | 4,7 % | 2,3 % | 1,3 % | 0,2 % | 0,1 % | 1,6 % | 1,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,24 | 2,28 | 1,74 | 1,71 | 2,17 | 2,14 | 2,37 | 2,05 | 2,34 | 2,05 | 2,13 | 1,88 | 2,15 | 2,39 | 2,36 |
| Gjeldsgrad | 1,29 | 1,34 | 1,94 | 1,95 | 1,41 | 1,75 | 1,7 | 1,7 | 1,81 | 2,55 | 2,83 | 3,53 | 3,06 | 2,62 | 2,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,5 % | 11,9 % | −0 % | 3,8 % | 14 % | −5,2 % | 5,5 % | 11,6 % | 27,5 % | 17,3 % | 11,3 % | 1,3 % | 0,6 % | 12,9 % | 12,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,1 % | 2 % | 3,8 % | 14 % | 15,3 % | 1,9 % | 2 % | 2,4 % | 9 % | 4,8 % | 6,1 % | 7,1 % | 8,2 % | 6,8 % | – |
| Arbeidskapital | 44,6 mill kr | 36,8 mill kr | 30,5 mill kr | 29,7 mill kr | 29,3 mill kr | 28,1 mill kr | 27,2 mill kr | 22,1 mill kr | 24,2 mill kr | 19,9 mill kr | 18,5 mill kr | 17,3 mill kr | 17,1 mill kr | 16,4 mill kr | 14,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · VINDØLA | 16 ans. |
Selger du til selskaper som RØV MØLLE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.